Как да намеря минута повече за себе си

  • 4 658
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 389
Ако ще те успокой, още малко и ще започне да спи. До 3 години някъде се очовечват, като започне да говори и е по самостоятелно ще олекне. И нашите баби и дядовци нямаха търпение за първо дете, за второ дете, резултата - гледаме ги сами. С градината нещата олекват още повече, само дето често боледуват децата.
В началото и аз пощурявах, че никои не си мръдна пръста за една вечер да спи с детето, после свикнах. И когато свикнеш с идеята, че сама се справяш, и успяваш, точно тогава ще спреш да мислиш, че някои ти трябва за нещо.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Почти нормален живот с дете на почти 2 годинки.
Единственото криво в картинката е бащата, който явно бяга по тъча и се скатава когато му е кеф.

Нито бабите, нито дядовците са длъжни да гледат внуци, а дори и да започнат да го правят, то прехода ще е тегав. Детето е свикнало само с майка си и трудно ще се пусне. Но пък е хубаво да вземе да се пусне. Аз бих направила крачка и в тази посока също.
 
На въпроса:  Време "за себе си" идва когато мъжа/бащата си седне на задника и бъде действително баща, а не присъствие.

# 17
  • Мнения: 116
Почти нормален живот с дете на почти 2 годинки.
Единственото криво в картинката е бащата, който явно бяга по тъча..
Абсолютно.

Традиционно момичетата с привързват към бащите си. Скоро може да иска да си играе и спи само с него. Но основите за това вече трябва да са поставени.

# 18
  • Мнения: 1 856
Детето на ясла,ти на работа и делегираш задължения на бащата.
Да го гледа както иска два часа на ден,няма да го убие.
Помоли бабите да го взема 2 часа на седмица.Те не са длъжни,но ще му се радват.

# 19
  • Мнения: 18 677
Съвсем нормално ежедневие на семейство с дете на 2 години. Единствено мъжът е проблемен тук.

Не се вторачвай какво не правят роднините, как не гледат вашето дете, особено щом сами сме ги отрязали. Работи в посока бащата да започне да го гледа.

# 20
  • Мнения: 3 159
Пратих го на ясла. 2 седмици ходи и 1 боледува /може и повече/. Но все пак имах време без него и ми се понаместиха чакрите.
Напоследък търси повече татко си. Сега играят от около 30 мин. Но ММ се занимава с него от както се е родил. Разбирам те, аз имам много помощ и пак понякога идва нанагорно. С времето ще става все по самостоятелен. Просто е зима, предполагам не излизате толкова, еднообразието е много депресиращо.

# 21
  • Мнения: 1 040
И на нас не са ни помагали, те не са и длъжни. Свекървата е помагала за по час веднъж/два пъти месечно, да свърша с някой документ, аз и на това съм благодарна сега, защото преди месец почина и аз вече не мога да мръдна. Варианта да имаш време е ти гледаш детето, през седмицата, мъжа, през уикенда. Ама, няма не мога, няма не искам, родителството е ангажиране в дългосрочен план, иначе и аз съм на мнение, че мъж нямаш.

# 22
  • Мнения: 6 755
Бащата да си поеме ангажиментите. Вечер след работа и в почивните дни.
Щом е почти на две е останало малко. Скоро ще започне ясла, ти ще се върнеш на работа и ще видиш как ще се почувстваш пак нормален човек. И аз много се бях напрегнала последните месеци от майчинството, ама минава.

# 23
  • Мнения: 18 829
Като чета такива теми, силно се учудвам как съм гледала 4 малки деца (толкова пък мъки за едно здраво двегодишно, че майка му нямала време..??). Всеки иска време за себе си и е редно и да го намери. Няма кой да дойде с вълшебната пръчица и да ти го даде.

# 24
  • Мнения: 1 257
Първо и основно - включване на бащата. От ден първи на бебето у дома, бащата трябва да е съпричастен и ангажиран. Мъжете не са малоумни и сакати, та да не може да им се "повери" едно бебе. Като не сложи хубаво памперса първия път и протече, втория път ще го сложи по-добре. В обгрижването на едно бебе няма нищо свещено и сложно, което да не може да бъде свършено от мъж. Когато бебето е желано и чакано, бащите проявяват естествен интерес и любопитство, плюс желание да се включат. За съжаление в повечето случаи се сблъскват с териториалността и ексклузивността на прясната родилка спрямо бебето. "Ти не можеш, дай аз", отделянето в друга стая и идентифицирането като едно цяло с бебето  водят само до това, че мъжете трайно се отдръпват и дистанцират от грижите (а не рядко и от жената, което се вижда от много теми тук). Разберете - формацията не е "мама и бебе", формацията е семейство - мама, татко и бебе. Всеки от тримата трябва да намери своето място, предвид новите обстоятелства, и да се включи адекватно, а не да бъде изключен. В това напасване нямат място никакви тъщи, свекърви и други външни за семейството хора. То трябва да се извърши от преките замесени. Не случайно има отпуск на татковците - да го ползват по същество.

# 25
  • Мнения: 5 049
Другата снаха така искаше да го гледа таткото след работа,за да си отдъхне малко,но свекървата намилаше, че не можело така...и накрая се разделиха. За мен е напълно нормално да поеме другият родител след работа детето, все пак майката цял ден дето се вика влиза и до тоалетната с него...ама някои хора не го разбират така. За мен ходенето на работа е като свежа разходка спрямо гледането на малко дете..

# 26
  • Мнения: 3 159
За мен ходенето на работа е като свежа разходка спрямо гледането на малко дете..
И за мен е така. Най ми харесва тишината. Според мен трябва да се проведе разговор тип - щом аз го мога, трябва и ти да го можеш. т.е. да забавлява детето без телефон и тв. По принцип всеки човек е различен и играе различно, което е само от полза за едно две годишно. И какво като е казала, че не иска помощ. Да се обади и да каже, че сега има нужда да си отдъхне и да го остави първо при едните баби за час два, после при другите.
За съжаление много мъже са на мнение, че те ходят на работа, а работата на майката е да гледа детето и къщата. Това не се променя и когато майката тръгне на работа. Дано да успее да промени положението си.

# 27
  • Мнения: 6 790
Голяма драма, че "няма помощ". Не в това  е проблема, а пасуващия мъж. Ако е мъж и баща на място, ще имаш време за всичко.
И по 2 деца имаме "без помощ", но когато родителите са двама, проблем няма.
Нека мъжът ти порасне, гледа пълноценно дете и дом. Докато ти го покриваш, ще си в това положение. Даже ако намвсите баби и дядовци, съвсем ще загуби усещане, че има дете и отговорности, свързани с него.

# 28
  • Мнения: 1 504
От прочетенето излиза, че не вие двамата си гледате сами детето,  а ти сама си го гледаш. Припомни на мъжа ти, че сте решили така двамата и не може само ти да опъваш. Колкото по-рано и по-бързо детето свикне с други хора, не само с майка си, толкова по-добре за всички. Щом ти предстои операция, недей да отлагаш, а работи в тази посока. Обади се и кажи на бабите, че имаш здравословен проблем и ще имаш нужда от тяхната помощ. Не вярвам да ти откажат за такова нещо.
Личното време трябва да се научиш да си го крадеш, а не да оставяш другите да се възползват от него. И не бива да се чувстваш зле от това. Ще ти поолекне като тръгне детето на ясла и градина, но и мъжът ти да се включва активно в семейния живот. На мен ми се струва, че той е решил, че ногава работа е само да ходи на работа, а всичко друго е твое задъжение, защото ти не работиш, така ли е? Поне с някакви къшни задължения помага ли?

# 29
  • Мнения: 79
1. Генерална грешка да откажете помощ от началото - браво, доказахте, че можете да гледате дете сами, на ръба на нервна криза.
2. Мъжът Ви не да ви помага, а да се сети, че е редно да го гледате заедно. Каква помощ, за Бога, това да не е чуждо дете.

Общи условия

Активация на акаунт