Умни ли са богатите хора?

  • 10 013
  • 172
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 769
Последно по ИИ, за да не спамим повече - ако на някого му се слуша:   It's 2001. Where Is HAL?

# 136
  • Мнения: 187
Не, нужни са ресурси! Ако беше възможно, сега вече щеше да има ИИ, който да дублира човек! Усещам на къде биеш  Peace
Натам бия, да. Grinning Човек има способността да се развива, заради способността да образува нови връзки между невроните в мозъка. Този процес е най- силен в първите години след раждането, а след края на пубертета е възможен, но възможността да се образуват нови връзки е нищожна в сравнение с количеството на вече образуваните. Ако искаш да повишиш IQ-то си на дърти години на практика ще ти трябва още един мозък. И начин да го свържеш с първия, разбира се.


 Simple Smile Не споря, че способността да се учи, запомня и т.н. до към 25 години е по-голяма сравнение след това. Твърдя обаче, че и след тази възраст човек е способен да учи, мисли, усъвършенства също с не лоша скорост! Въпрос на тренинг на мозъкът е. Далеч съм от мисълта, че човек с IQ 90, на 70 години ще реши да го повишава и незабавно ще извади 190 на теста! Твърдя само, че ученето/повишаване на IQ-то са последователи процеси, траещи съществено продължителен период от време, но не задължително невъзможен  Peace
Имам писан труд на тема изграждане на връзки м/у клетки, симулиране на импулси и т.н. За това съм убедена, че може! Всичко е въпрос на упорита работа, ама много упорита  Peace

Последно по ИИ, за да не спамим повече - ако на някого му се слуша:   It's 2001. Where Is HAL?
Абсолютно съм съгласна, че не са постигнати поставените цели. Това се дължи и на ограничението на ресурсите. Изобщо не споря, че ИИ е в някаква висша форма на развитие.
Успехи има, пробиви също и то не малки. Просто всичко трябва да се отнесе към сегашният момент.
Според мен има връзка между ИИ. В крайна сметка човекът се използва за модел за развитието на ИИ. И в момента в който успеем да разберем човекът, ще съдадем и перфектият ИИ.
Според мен разбирането на понятието интелигентност е важно за коментиране на темата, все пак трябва да се дефинира по някакъв начин какво е интелект, кой е интелигентен или пък умен. За богатвство е по-лесно  Peace
Аз водя с вас конструктвен разговор. Надявам се, че никой не се е напрегнал или се чувства лично засегнат  Peace Това сериозно.
Попадала съм на коментари и на двете ви и имате уважението ми, като към мислещи опоненти   bouquet

Последна редакция: пт, 02 мар 2012, 01:12 от the1

# 137
  • Мнения: 4 769
the1, аз няма от какво да се засягам.  Peace

Просто тази област ми е сравнително позната и горе-долу знам какво е постигнато и какво не в нея.

И наистина за последно - ако някой наистина скучае: http://www.pandorabots.com/pandora/talk?botid=a847934aae3456cb

Това е един бот, който беше спечелил награда в един конкурс, в който се оценяват според Тюринг теста - т.е. дали говорейки с бота, човек ще заподозре, че отсреща не е човек.

Но забелязвам, че продължава да отговаря вече пет години по един и същи начин на едни и същи въпроси. Simple Smile Например, на въпроса "Who is Turing?"

# 138
  • Мнения: 187
Да, сетих се, че съм мяркала твои коментари из програмистките теми(нали не се лъжа?).
Да, и аз твърдя, че областта ми е сравнително позната и по-специално частта със само-обучението. Не си дращя на основание "четах някъде в мрежата"  Crazy
Това са моите убеждения, които са базирани на количества знания.

Последна редакция: пт, 02 мар 2012, 02:19 от the1

# 139
  • Мнения: 4 769
Да, сетих се, че съм мяркала твои коментари из програмистките теми(нали не се лъжа?).
Да, и аз твърдя, че областта ми е сравнително позната и по-специално частта с само-обучението. Не си дращя на основание "четах някъде в мрежата"  Crazy
Това са моите убеждения, които са базирани на количества знания.



Лъжеш се. Simple Smile

Охотно признавам правото ти на собствени убеждения по въпроса и предлагам да приключим с разговора.  Peace Не мисля, че допринасяме към темата особено.

# 140
  • Мнения: 3 181
И? Ако хванеш и направиш една статистика колко хора са със сходни характеристики, колко младежи са правили подобни неща на основателите на повечето компании в списъка, най-вероятно ще установиш, че са се провалили около 99 процента. Просто някои вадят късмет, това е! отделно, всичко е в биографията. Видока доза авантюризъм и поемане на високи рискове.

Провалили са се? Имаш предвид, че не са станали милионери или че са свършили в затвора и в клиниките? За мен тези неща са различни.

Какъв авантюризъм е проявил Бил Гейтс по-точно, например? Или Цукерберг?

Някои имат късмет наистина - но за да си късметлия 20 години, трябва нещо повече от щастливо стечение на обстоятелствата.
Андариел, фен съм ти, но този път не мога да се съглася с теб, иска се повече от късмет.

# 141
  • Мнения: 4 916
доста от богатите са с комарджийски, така да го кажем, наклонности. ...


Меко казано, поне от наблюденията ми в България и сходните общества.

Само да допълня, че статистиката на Рокси ми скърши надеждите за свръхзабогатяване.

# 142
  • София
  • Мнения: 62 595
За двайсет години нещата не са само и единствено късмет. Мен ме интересува началото, защото то е определящо за следващите години. И друг път е ставало въпрос за Бил Гейтс - като начало е извадил късмет, че е дете на родителите си, че не му се е налагало да работи като сервитьор, за да си плаща таксите и е имал сериозната подкрепа на баща си. Имал е и късмет, че се е свързал с подходящия ортак. Дори при него има мътно в основаването на компанията и кой и как всъщност е измислил операционната система. Та, като сложим на кантара всички случайности и стечения на обстоятелствата, може накрая да излезе, че и теб да те сложим в тези условия, и твоите шансове ще доближават неговите. Той не е тръгнал от гола поляна с пет лева в джоба, а е имал доста сериозно ве-нулево. Как се взема договор с ІВМ още на крекха младежка възраст?
Не отричам наличието на личностни качества и работа двайсет години, но според мен са една малка част от ресурсите във формулата. Има хиляди, милиони, сигурно и милиарди хора умни, находчиви, работливи, но те така и не стигат до висините, просто защото не са извадили късмета да са на подходящото място в подходящото време. А като се завърти веднъж машината, нататък се печели от мащаба и инерцията.

За успеха и провала, достатъчно е да се приеме като провал дори това, че тези в гаражите не са станали втори Бил Гейтс или Епъл, т.е. са си останали на ниво заплата. За екстремните комарджии, и резултатите са екстремни - или на върха, или на дъното. Това, с което разполагаме са някакви крайни разултати - едните богати и красиви, другите бедни и грозни. Може би при различно стечение на обстоятелствата първите можеха да се окажат бедни и дори в клиники и затвори, а вторите на върха. Сега се сещам като пример за бизнеса с наркотици. Там нещата са по-черно-бели, та се вижда, че участниците са склонни да рискуват и като резултат или живеят в палати, или ги гръмват във войната за пазари. Вероятно същите тези хора, ако не бяха в този бизнес, а в другия (светлия), щяха да са в списъка на Форбс. Или просто щяха да завъртят малък бизнес и да фалрат, просто защото не са имали късмет да са от големите риби.

Лично аз АйКю-то изобщо не го приемам като начин на измерване, защото хората могат да подобрят представянето си, ако решават достатъчно тестове. А и ми се вижда доста стигматизиращо и всички, включително ти самият очакваш определени неща от теб/себе си, в зависимост от числото.

# 143
  • Мнения: 4 916

Никак не мога да се съглася с подобно твърдение. Човек е способен да учи и поумнява през целият си живот! Даже според едни скорошни изследвания, посредством учене човек може да намали риска от болести засягащи мисловният процес и мозъкът като цяло. ...



Това са различни неща. Рисковете не се намалят чрез поумняване, а чрез чисто технически методи.
Имам познат биолог, ръководител на научно звено на континентално ниво, който изпитва ужас от Алцхаймер - от него знам, че всички превенции за чисто механични.
Колкото до първото твърдение - зависи какво ти лично влагаш в "поумняване". След 25-30 г. възраст реакциите, мисълта като цяло се забавя, затова и в някои от тестовете тя се взема предвид.
Само за теста на Рейвън, който е толкова разпространен у нас, не ми е ясно защо не се отчита възрастта, моля, ако някой е запознат, да каже.

# 144
  • София
  • Мнения: 62 595
доста от богатите са с комарджийски, така да го кажем, наклонности. ...


Меко казано, поне от наблюденията ми в България и сходните общества.

Само да допълня, че статистиката на Рокси ми скърши надеждите за свръхзабогатяване.

навсякъде по света е така. Дори в самата американска мечта е заложено като идея.

# 145
  • Мнения: 4 916
доста от богатите са с комарджийски, така да го кажем, наклонности. ...


Меко казано, поне от наблюденията ми в България и сходните общества.

Само да допълня, че статистиката на Рокси ми скърши надеждите за свръхзабогатяване.

навсякъде по света е така. Дори в самата американска мечка е заложено като идея.


Чак в Америка нямам наблюдения върху наистина богати, но за континента допускам, че е възможно да бъде постигнато и само чрез компетентност, упоритост и методичност. С капка риск, разбира се, но не в мащаби както у нас и подобните ни.
В никакъв случай не критикувам времената, в които сме живели повечето тук, нито тези, които са се реализирали по какъвто и да е начин.

# 146
  • София
  • Мнения: 62 595
историята на забогатяването го показва - голямото забогатяване е ловене на риба в мътна вода - авантюристи, престъпници, копане на нефт, мини, спекулации, купуване наедро на земя от бедни заселници, политически машинации, после Дивия Запад. Тогава са били натрупани основните богатства. И не е само с компетентност и упоритост, а и с доста непремерени рискове, които са поели стотици, но са оцеляли единици. Времена всегда одинаковые, както се казваше в един филм.
Поне, ако мога да направя някакъв извод, собствеността винаги е печеливша. Важно е да си собственик, а не ехе, колкото и бонуси да ти дават.

# 147
  • Мнения: 4 769
За двайсет години нещата не са само и единствено късмет. Мен ме интересува началото, защото то е определящо за следващите години. И друг път е ставало въпрос за Бил Гейтс - като начало е извадил късмет, че е дете на родителите си...

Е, като него са и са били хиляди - които никога не са постигнали нещо кой знае какво.

Времената си приличат, но няма как да са еднакви. Нашата ситуация тук повече прилича на Дивия запад - всъщност винаги при големи промени е така. Но не всички промени са от мащабите на откриването на нов континент - така че и примерите ти са малко крайни.

# 148
  • София
  • Мнения: 62 595
кои примери са крайни? Според мен всяко голямо забогатяване е краен пример. Точно, че тези хиляди едва ли са били по-глупави от успелите, по-скоро обстоятелствата са им изиграли кофти номер. Дори да вземем всички собственици на магазини, и те тръгнат от една и съща стартова линия, от стотици, единици ще са тези, които ще стигнат до верига, и то ако разровим, ще видим, че има и тъмни страни. Просто забогателите нямат скрупули да минават от "другата страна" с кутрето на крака или направо с цял крак, когато сметнат за подходящо. На останалите не им стиска, затова си остават с малкото магазинче или направо фалират.

# 149
  • Мнения: 4 769
Просто забогателите нямат скрупули да минават от "другата страна" с кутрето на крака или направо с цял крак, когато сметнат за подходящо. На останалите не им стиска, затова си остават с малкото магазинче или направо фалират.

О, да - всички собственици на малки магазинчета (и бизнес въобще) са безкрайно почтени в бизнеса си и това е причината за "неуспеха" им.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт