Фоликулярен Неходжкинов лимфом

  • 20 970
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7
Днес, аз и моето момиченце ще участваме в протест срещу ГМО (генно модифицираните храни), произвеждани и не само, от Монсанто. Моля вижте тази статия http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5796811. По цял свят се провеждат протести.
Моля вижте и този филм http://www.youtube.com/watch?v=a6OxbpLwEjQ&feature=youtu.be.
Смятам ГМО като възможна причина моят мъж да развие лимфом.

# 31
  • Мнения: 7
А това е статия за това как Bt toxin в ГМО ( от компанията Монсанто уврежда червените кръвни телца http://www.collective-evolution.com/2013/05/11/scientists-discov … -red-blood-cells/

# 32
  • Мнения: 7
Променихте ли по някакъв начин начина си на хранене след диагнозата? Моят мъж избягва всякакви храни с глютен. Купуваме мляко без лактоза. Храним се най-вече (85-95%) с био храни. В последните три месеца използва блендера и си прави сокове от ягоди, ябълки, боровинки и други, и приема витамини и минерали. Аз преди две години много се интересувах и четях за билки и други. Знам, че зелен чай и тюрмерик (turmeric), особено последният имат антитуморен ефект, както и гъбите maitaki и shitaki. Той приема сутрин смесено с кисело мляко съдържанието на една капсула с turmeric и пие много зелен чай.
 Но е важно да се избягват билки и добавки по време на химиотерапия, тъй като могат да намалят ефекта на терапията, така че е важно да се посъветвате със своя доктор преди да приемете каквото и да било, ако сте в период на лечение.

# 33
# 34
  • Мнения: 7
Съвети за хранене http://www.integrativeoncology-essentials.com/2012/07/7-anti-can … ancer-prevention/
1) Яжте храни, богати на противоракови phitonutrients (фитоелементи), които се съдържат в плодовете, зеленчуците, гъбите, билките, подправките и ядките. Яжте разнообразни храни. По-полезно е да редувате един ден броколи, един ден червена чушка, и т.н. вместо цял месец броколи. Много от елементите и съставките в тези храни са в основата и на противораковите терапии. Тези съставки спомагат за самоунищожението (апотозис) на раковите клетки и блокиране растежа на кръвни елементи, с които се хранят туморите (ангиогенезис).
(следва продължение на превода на идеи от статията...)
2) Яжте богати на хранителни съставки (пълнозърнести) въглехидрати и избягваите рафинирани нишестени храни и захари. Последните могат да увеличат риска от развитие на ракови заболявания по различни начини. Например, поради липсата на противо туморни химикали, които се намират в растенията, организмът има по-малко ресурси да се бори против клетките, които е възможно да се превърнат в туморни. Второ, захарните и нищестени продукти водят до увеличаване на теглото, което пък от своя страна предразполага образуването на някои жидове рак. И трето, консумирането на захарни и нишестени храни и рафинирани въглехидрати стимулира продукцията на хормони, които могат да доведат да образуването на рак. Когато консумираме тези храни, глюкозните нива в организма се покачват. За да стабилизира тези нива панкреасът произвежда хормонът инсулин, но също и производството на друг подобен на инсулина хормон- фактор на растежа-1 (IGF-1), който стимулира образуването на клетки и предотвратява смъртта им (апотозис) и те се превръщат в ракови.
Следователно избирайте здравословните въглихидрати, които се намират в не-нешестени, не-тропически плодове и зеленчуци като ябълки, круши, портокали, грейпфурти, праскови, сливи, кайсии, ягоди, малини, капини, боровинки, и други); също така в боб, леща, грах, и др. и в ядки, пълнозърнести семена като кафяв ориз, киноа, пълнозърнест хляб и др.
3) Внимавайте с типа мазнини, с които се храните. Избягвайте лошите и избирайте добрите мазнини. Избягвайте царевижата, соята, слънчогледа,. Транс мазнините (trans fats), както и omega-6 fatty acids се вярва, че предизвикват възпаления в организма, което може да допринесе за развитието и пролиферацията (спонтанния разтеж) на ракови клетки.
От друга страна, здравословните мазнини включват monosaturated fats, които се намират в зехтина, авокадото, ядките, семената, и polyunsaturated fats, особено тези, които са богати на омега 3 fatty acids, намиращи се в хладководните риби като сардини, съомга и други., яйца, мляко и месо от животни хранени с богати на омега-3 храни или дивеч, орехи, орехово олио, зеленолистни растения (маруля, лапад, спанак и др.) За да сте сигурни, че поемате достатъчно здравословни мазнини, опитайте се да консумирате 2-3 пъти седмично мазна риба (каквато е съомгата). По-големи риби като туна и акула трябва да се избягват поради повишеното количество на олово, както и скумрията, поради замърсяването. Най-сигурно е с дребни риби, които не са живели достатъчно за да натрупат олово, или дива съомга (последното е моя препоръка, не го пише в статията)

Последна редакция: ср, 29 май 2013, 04:17 от Buci

# 35
  • Мнения: 7
Това е клиничен опит за ваксина за Б-клетъчен НХЛ http://clinicaltrials.gov/show/NCT01239875

# 36
# 37
  • Мнения: 7
Вдъхновяващо видео http://vimeo.com/48629004
Alex Kip започва през 2006 година Музикалната театрална програма към Мичиганския университет, и тъкмо е на път да започне кариера на Бродуей след като завършва, когато му поставят диагнозата НХЛ. Вместо да позволи мечтата му да играе на Бродуей да бъде разрушена, той се адаптира бързо към тази нова реалност, и я превръща в начин да се развие и да пресъздаде себе си като човек и като артист. "Лесно е да се предадеш и да станеш жертва на обстоятелствата. Не е лесно да се застанеш лице в лице и да преодолееш обстоятелствата, които застават на пътя на осъществяване на мечтата ти." Но ето това е, което Алекс прави. Добра история и добър житейски урок. Той създава на Бродуей пиеса за борбата си с болестта. Към днешна дата той участва в пиесата и е в ремисия.

Последна редакция: чт, 30 май 2013, 00:08 от Buci

# 38
  • Мнения: 7
Какво всеки пациент или близък трябва да знае http://www.integrativeoncology-essentials.com/2012/11/can-coping … nt-needs-to-know/

# 39
  • Мнения: 7
Какво всеки пациент или близък трябва да знае. Moже ли страхът и депресията да повлияят на ремисията и излекуването? Тази статия отговаря на тези въпроси: http://www.integrativeoncology-essentials.com/2012/11/can-coping … nt-needs-to-know/

Последна редакция: чт, 30 май 2013, 18:06 от Buci

# 40
  • Мнения: 7
Досега за Т-клетъчните лимфоми липсваше антитяло каквото е мабтера (ритуксан) за Б-клетъчните, но това е възможно да се промени скоро. Може би се задава такова на хоризонта за ATL. Нарича се Moga (mogamulizumab), и е анти-CCR4 антитяло. http://meetinglibrary.asco.org/content/112717-132.
В това обобщение на статията се казва, че Японски учени са установили, че това антитяло, комбинирано с химиотерапия, има по-мощно въздействие от CHOP при първо лечение. Нарича се mLSG15, и е VCAP-AMP-VECP, което пък е акроним за три вида химиотерапии, които се дават в различни дни от ден 1-17, което образува цикъл на лечение, което се назначава на всеки 4 седмици. С MLSG15 се наблюдават пълни ремисии при 40% от пациентите, в сравнение с 25% с CHOP. Продължителността на ремисиите, без прогресия, е почти два пъти повече. Повече може да се прочете тук: http://jco.ascopubs.org/content/25/34/5458.full.pdf

Последна редакция: вт, 04 юни 2013, 04:05 от Buci

# 41
  • Мнения: 7
Горещо препоръчвам тази книга за англо-четящите. Аз я прочетох в дългите и тягостни месеци след диагнозата на мм, когато се опитвахме да имаме дете: http://www.amazon.com/When-Parent-Has-Cancer-Children/dp/0060740817 (в превод "Когато единият родител има диагноза рак") Авторката се казва Wendy Harpham.
Това, което ме впечатли в нея, а в последствие ме грабна с книгите си първо, е фактът, че е доктор, и второ сходството с диагнозата на Кен- поставят и диагноза фоликулярен лимфом на 36 годишна възраст. Трето, тя е един от пионерите, на които за първи път вливат мабтера. Тя е участвала в клинично изследване през 1997 година и тези вливания, вече шест на брой с течение на годините, я поставят в пълни ремисии, които предходните химиотерапии, както и интерлюкина, не успяват да направят. Тя е с тази диагноза от 1990 година. Най-малкото и дете е било едва на годинка тогава, а сега завършва университет. По настоящем, двете и по-големи дъщери се омъжиха и едната от тях току що завърши медицина.
Доктор Харпам издава и детска книга, за това как да се каже на едно дете за диагнозата на родител.
Съветите и за това, как да се говори на децата за диагнозата са безценни в по-горе посочената книга.
Тя е истинско вдъхновение за мене: http://www.wendyharpham.com/

Последна редакция: вт, 04 юни 2013, 04:03 от Buci

# 42
  • Мнения: 7
Учени установиха механизмите, чрез които медитацията намалява страха. http://www.sciencedaily.com/releases/2013/06/130604114001.htm

# 43
  • Мнения: 7
Добри новини за SLL или CLL от доклада на ASCO: CD-20 антитялото Oblinutuzumab (GA101), комбинирано с химиотерапия изглежда дава по-добри резултати от мабтера (ритуксан) с химиотерапия. С химиотерапията chlorambucil то удължава ремисиите два пъти, докато когато се прилоги само химио, тоwа не довежда дори до пълна ремисия (отнася се до 22% от пациентите.
http://www.medpagetoday.com/MeetingCoverage/ASCO/39637

Последна редакция: ср, 05 юни 2013, 22:49 от Buci

# 44
  • Мнения: 7
Tук се описват някои естествени методи за намаляване на страха и тревожността: http://www.oprah.com/health/Dr-Oz-All-Natural-Cures-for-Anxiety.

Последна редакция: чт, 06 юни 2013, 15:23 от Buci

Общи условия

Активация на акаунт