Четвърти клас

  • 86 371
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • у дома
  • Мнения: 7 164
В VІІ клас, смея да твърдя, понеже от години се запознавам лично с тестовете по НВО, са по учебния материал.


Аз не казвам,че задачите са трудни,а че часовете за упражнение и затвърждаване са малко и от там идва проблема.А че има и учители,които не си дават зор,няма спор-ето ви резултатите от тази година на почти половината от училищата в града ни-махнала съм имената на училищата и децата
- математиката е трагична и отбелязвам,че това не са училища,в които преобладават ромчета-има,но не са много...Ами не искам детето ми да учи в такова училище до 7 клас честно казано...Не че ПМГ-то е цветя и рози-моя заплес не е снимал резултатите,а замина на екскурзия,но средния успех по математика за кандидатстване ще е със сигурност над 5 и децата ще си влязат на първо желание в което училище искат.

# 61
  • Мнения: 9 902
 Hug
здравейте, при нас, в провинцията, единственото свястно училище за мен, е МГ-то. Всички останали след 4-ти клас, са посредствени. И каквито и фешън имена да им слагат на паралелките - арт с английски, или незнам-си-какво с друго-нещо, голата истина е, че само замазват очите на родителите. Ей на гледам едно комшийче, до 4 клас беше отлична ученичка, сега не може да дели дроби. Е ... за мен това е пропуск
1. на учителя, който ги е оставил на самотек
2. на детето - което няма изграден навик да чете, докато се научи напълно на даденото нещо
3. на родителите, които не са обърнали по-рано внимание, ами чакат да дойдат изходните нива,

само да кажа, че родителите са много съвестни и старателни, но с математиката са на "Вие". В този случай, какво да направят, освен да вземат учител, за да не изостава детето. Което и направиха.

# 62
  • Мнения: 8 249
Май започвам да се радвам, че такова животно като МГ, няма в нашия град. Така добрите ученици си остават по класовете до 7ми клас. Някак си ми е по-добре да учи в училището до нас, отколкото да кръстосва всеки ден целия град. А училището до нас си е повече от прилично и забележки към него нямам.

# 63
  • Мнения: 24 467
Май започвам да се радвам, че такова животно като МГ, няма в нашия град. Така добрите ученици си остават по класовете до 7ми клас. Някак си ми е по-добре да учи в училището до нас, отколкото да кръстосва всеки ден целия град. А училището до нас си е повече от прилично и забележки към него нямам.
Ние имаме, но ползвахме веднъж и се оказа, че не е нещо особено. Подготовката без друго пак си е домашна. По тази причина смисълът от кръстосването из града и смяната на клас, с който детето е свикнало и в който се чувства комфортно, са безсмислени.
Сега при чудесен клас и съвсем прилично училище въобще не си и помисляме за подобно нещо.
Оценките от матурите ще са ми показател само когато проверяващите са гарантирано от други училища, не "водят" седмокласници и не надписват, нито намаляват умишлено бележките на възпитаниците си.  Sunglasses

# 64
  • Мнения: 5 234
Приятна ваканция!

# 65
  • Мнения: 22
Весела ваканция!

# 66
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Здравейте! Моята дъщеря също ще бъде 4-ти клас. От списъкът със задължителните книги, повечето ги е чела през годината, останаха - разкази на Иван Вазов, "Робинзон Крузо", "Белият зъб" и "Ян Бибиян". Не че като ги прочете, няма да вземе други от библиотеката - аз съм "за" целогодишно четене, не само по време на ваканциите. Сега чете приказки на Елин Пелин, но забелязвам и от минали години, че приказките като цяло не я влекат, предпочита повести, романи.
Има затруднения с текстовите задачи по математика - не винаги разбира условието, а започва да играе на тото - или ще е с умножение, или с деление и т.н. - нацелва ги, един вид Wink Купила съм една занимателна математика за 3-ти клас, да видим, лятото ще се позанимаваме.
В бележника й отгоре до долу има само шестици, но изобщо не смятам, че са реални - препитвам я по някои предмети, има пропуски - или твърди, че ги е забравила, или изобщо не ги е знаела Confused

Друго исках да ви попитам - с каква домакинска работа ангажирате през лятото вашите 9-10 годишни деца?

# 67
  • София
  • Мнения: 4 035
Ми у нас задължение има само към стаята си - съответно дрехи, играчки, легло и т.н. И до магазина ходи за нещо дребно. Маха си чинията от масата като се нахрани, ако това се брои за домакинско задължение и това е в общи линии. Не съм привърженик на твърде многото домакински задължения за деца.

# 68
  • Мнения: 24 467
Друго исках да ви попитам - с каква домакинска работа ангажирате през лятото вашите 9-10 годишни деца?

Каквато и през останалите сезони - чистене с прахосмукачката, подреждане на стаята, сервиране и отсервиране, хвърляне на кофата, пазаруване от магазина до нас на дребни нещица, които сме забравили, оправяне на легла, правене на салата понякога, претопляне на ядене в микровълнова - повечето са си живо самообсулжване и не бих го броила към "работата".  Laughing
То какво друго да правят? Чиниите ги мие съдомиялната, пералнята пере, печката готви.  Grinning А, понякога поръчвам, когато е много жегаво, да свалят прането от простира, за да не избелява и да си приберат техните дрехи по шкафовете от това пране.

# 69
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Питам, защото и аз не възлагам на щерката кой знае колко много задачи/да, не само през лятото, и през останалото време от годината Wink/ - оправя леглото, отсервира си чиниите/понякога, с напомняне/, карам я отскоро и да ги мие - схваната е още Wink, пазарува дребни неща....понякога бърше прах с мен, прахосмукачката й е тежка все още. Тя не разхвърля изобщо, може цял ден да лежи в леглото с дребни играчки около нея, да чете или гледа телевизия - чак да те изкара извън нерви от мързелуване...Ако има с кого да играе навън, тогава е много по-добре.
Имам познати в парка, които като ги чувам какво карат да правят децата им, моето изглежда изостанало и неможещо отвсякъде Simple Smile - готвят, перат/на ръка дребни неща/, пазаруват, чистят и т.н.

# 70
  • Мнения: 5 289
Нашите ги карам да си оправят стаята (което в повечето случаи е замитане на боклуците по ъглите, откъдето после се налага да ги вадя  Sick), да слагат и вдигат масата или поне техните неща. Опитвах и да ги карам да си мият чиниите, но след тях ставаше наводнение, а и трябваше да ги премивам Simple Smile. Да сгъват прането и да подреждат дрехите, но и това не винаги. Когато може ги карам да ми помогнат нещо дребно в готвенето - да нарежат нещо, да разбият с мискер, а сина ми най-обича да прави палачинки Simple Smile Но като цяло нямат много задължения. Едно време майка много ни строяваше и чистене с прахосмукачка, прах, слагане, вдигане на маса, миене на чинии, изхвърляне на боклук все ние със сестра ми сме го правили, но може би сме били по-големи, не помня Simple Smile

# 71
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
И аз съм имала повече задължения като малка/ама сякаш бях поне 5-6 клас Thinking, не помня/, майка ми беше направила график по дни - напр. в понеделник - събиране и сгъване на пране, изхвърляне на боклук; вторник - прахосмукачка или прах; сряда - миене на външния коридор/по него време, всеки от съседите на площадката се редуваше да мие общите части/ и т.н.

# 72
  • Мнения: 24 467
Ако нямаше перални на тази възраст и щях да ги карам да си перат на ръка дребните неща.
За готвенето забравих да кажа- намирам за нормално едно 10 годишно дете да може поне да си извади яденето, да си го сипе в чиния и да си го претопли, да си нареже домат и сирене, салам и краставица. Не са в градината, че то и в градината е нормално едните сандвичи да могат да си сътворят.
Големият ми син /16 г./ си пече пържоли и сирена на скарата, прави си омлет, овесена каша, вари си яйца и си прави сандвичи за закуска, прави кафе на машината.
Но това, както вече писах, не е работа , а нормално самообслужване на хора, които не са бебета.
Прахосмукачката ни е на колела - няма как да е тежка, тя не се носи на ръце или на гръб. И чинии щях да ги карам да мият, но уви,  Laughing имаме си машина за целта.

# 73
  • София
  • Мнения: 4 035
Може да си стопли яденето голямата и да си сипе, прави си сандвичи, закуска за нея и за сестра й, но това тя го приема като бонус, а не като задължение Simple Smile
Що се касае до готвене, чистене, пране, гладане, простиране и т.н., това са си мои задължения и на мъжа ми, не смятам за редно да ги прехвърлям върху тях, има достатъчно време да се налага да го правят, може да се случи да помоля за помощ, но не и да им го вменявам като дълг.

# 74
  • Мнения: 24 467
Трудовите навици се създават от ранна възраст. Както и всякакви други полезни навици. След това е късно. Предпочитам децата да са самостоятелни и да не им тежи домашната работа, да свикнат с нея.
Без друго в съвременния бит тя е малко и рядко. Я се събира на седмица общо 1-2 часа, я не.
Смятам, че всеки човек трябва да се научи отрано навреме, че когато живее в един дом, той трябва да помага наред с всички останали за поддържането му и уюта в него, според възрастта и здравословното си състояние. Така по- рядко ще му се налага когато стане възрастен да чака на готово или да води спорове с тези, с които ще живее съвместно, кой какво да свърши.  Sunglasses

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт