Отговори
# 120
  • Мнения: 796
jullianna Peace Сега гледам нашата улица / на 3 години/ не е осеяна с дупки, трябва да се търси къде е останал асфалт. Като се размрази всичко ще е още по-приятна картинката. Тротоари няма, тук там има хвърлени по няколко плочки - всякакъв вид и размер. Осветлението през 30 метра, зимата не знаеш на къде да хванеш. Изобщо, прекрасно място за живеене, само трябва да си оправим климатиците Laughing

# 121
  • Мнения: 10 547
Каква гражданска резистентност, какво чудо:)

Ей тук една статия от друга тема на заем http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=410&aid=9777

Е, ти са  к`во искаш да ми кажеш? Жилището си е мое, ще си правя каквот си искам с него!

Статията е чудесна!

# 122
  • София
  • Мнения: 586
Според мен климатиците на бива да са приоритетът. Ние нямаме и не мисля да слагаме.
Не разбирам как няма ред собствениците да си поддържат безопасността (тук се изкушавам да използвам големи букви) на сградата, покрива и пр. Толкова разкъртени дъски могат да се видят, стърчащи под самия покрив, разместени и липсващи цигли/ керемиди, сякаш ей сега ще се изтресат на тротоара, разбити падащи мазилки, улуци разкачени и тн. Нямам против да са във този вид, не биха дразнели естетическото ми усещане, но тъй като тези опасности са над тротоара, където се движат хора, просто се чудя има ли ред и правила в тази работа. А измайсторените нови покриви на тераси са от най-сигурните начини да се стовари върху някого добро количество замръзнал лед + масата сняг над него. И по какъв начин собствениците могат да бъдат принудени реално да се погрижат за обезопасяването и поддържането на собствеността им. Безпаричието не трябва да е извинение за немърливостта и безхаберието  Rolling Eyes  Или като стане инцидент с невинен минувач (сещам се и за човека с опасност за живота от нацелила го висулка)  после ще има разсъждения по картинка и търсене на вина. Тъжна работа.

http://bgsharing.com/images/67623898632189957949.jpg
 
http://bgsharing.com/images/86245127046775499811.jpg

http://bgsharing.com/images/95365311710590947087.jpg

Последна редакция: сб, 25 фев 2012, 09:35 от hrupka

# 123
  • Мнения: 789
Така че, не са жизнено определящи.

От 12г. имам 3 броя климатици в къщи + още 1 в офиса и не смятам да пипам нито един от тях. Лятото без тях в стаите е над 40 градуса жега при спуснати щори, изложението е запад - югозапад и сянка от никъде няма.
 Който си може без климатици и не са му жизнено определящи, да си живее и без такива, аз не бих  могла.
То всичкото Мара втасала, та до климатиците опряха ...
Малоумници.


На последния етаж сме, изложението ни е изток-юг-запад. Т.е. спасение от никъде нямаме. Над 30 градуса е лятото и не помагат нито пердета, нито щори. На никой не давам да ми пипа климатика! Сложен си е на тераса, не виси над ничия глава. Нов и добър клас е, не шуми и не считам, че пречи на някого.

# 124
  • Мнения: 5 710
Каква гражданска резистентност, какво чудо:)

Ей тук една статия от друга тема на заем http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=410&aid=9777

Е, ти са  к`во искаш да ми кажеш? Жилището си е мое, ще си правя каквот си искам с него!

Статията е чудесна!

Искам да ти кажа, че жилището си е твое, но фасадата не е. И ако общината я иска на райета, няма къде да ходиш:) Самото решение  се разбра не е за премахване на климатиците, а за подреждането им в прилични и приятни за окото колони, тази новина я имаше и в темата за балкончетата. Климатици и аз имам и няма сила да ме накара да ги махна, и са поставени там, където може, т.е не от лицевата страна на кооперацията, щото е грозно.
Не разбирам защо когато няма ред се протестира, а когато се налага ред пак се протестира. Не е логично. Много ясно, че архитектът на София няма да се занимава с уличните кучета, примерно, а с това, което му е работата. Браво на него, че след сто години най-после някой казва 'стига'.
Ама това си е мое мнение, де.

# 125
  • Мнения: 10 547
Но, 10 c's, пригледността и подредеността на климатиците са по-малкото зло от изолациите "на парче" и шаренията върху нея. Каква борба, каква драма, какъв апотеоз на санировката беше да убедя съседите, че ще бъде ужасно грозно, ако само те от целия вход се боядисат в светло розово. Както и да убедя едни други, че е редно да използваме една обща фирма за целта, а не съседа Пешо, щото зема с 200 лева по-малко, но гипс-картона му се ветрее след месец.

Трябва да се започне от някъде и то с крути мерки. Стига само хленч от типа "докато не спрат да дрискат кучетата по улиците, аз няма да си оправя фасадата на блока". Такава разхайтеност никога не е царяла в столицата. Забравиха кога по бул. Ленин не даваха да си простираш гащите. Всъщност не са забравили, никога не са знаели, техните са се ветрели на простора в двора.

# 126
  • Мнения: 5 710
Е сега нали щели и това да поправят.
Изобщо целия абсурд, градска среда  е за поправяне, аз не виждам друг начин, освен да се започне.
 

# 127
  • София
  • Мнения: 38 596
Спокойно, сутринта министърката каза, че ще дават половината от сумата за ЕЕ /саниране и др/ на апартамент. Лятото почват кампания за разясняване и показване. Тези, които вече са се санирали, трябва само да се боядисат в еднакъв цвят.

# 128
  • София
  • Мнения: 5 883
Тъй, тъй, духът като е изпуснат вече от бутилката, после е трудно да го натикаш обратно.


Спомням си как през 80-те години минаха и боядисаха всички блокове в нашия квартал, централно.
От друга страна си мисля, че е редно вече да се замислят що ще чинят, като почнат да падат панелките. Thinking

# 129
  • Мнения: 343

От друга страна си мисля, че е редно вече да се замислят що ще чинят, като почнат да падат панелките. Thinking

И доколко изобщо са земетръсоустойчиви на практика, не само по документи, сградите в София.   Но не, климатиците, остъклените балкони и топлоизолациите са на дневен ред сега. Чиста проба прах в очите.

# 130
  • Мнения: 10 547
Панелките в София, и не само, са преживели сериозен трус през 1977. Дали новото строителство няма да последва съдбата на турския си събрат, сринат до основи през 1999-та?

# 131
  • Мнения: 9 676
Може ли да се изкажа, въпреки че не съм от София!  Grinning Мнението ми е за сградите в цялата страна.

Пренареждането и скриването на климатиците е задължително за сгради паметници на културата, сгради на държавни институции, емблематични сгради.

За масовите панелки е безсмислено пилеене на пари. Последният проблем на панелките са климатиците!  Wink Тук трябва да се помисли върху безопасността (с оглед на годините на сградите и масовото вътрешно избиване на стени) и санировка и чак след това да се пренарежда каквото и да е било.

За новите жилищни, бизнес и т.н. сгради трябва да има ясни и строги правила - от форма, цвят, височина, климатик до задължително наличие на подземен паркинг (където терена позволява). Масови проверки по време на самото строене и безкомпромисни глоби при нарушения.


И един поздравMr. Green Снимката съм я правила преди няколко години на гара м/у Видин и Монтана.

# 132
  • Мнения: 5 710
Тъй, тъй, духът като е изпуснат вече от бутилката, после е трудно да го натикаш обратно.


Спомням си как през 80-те години минаха и боядисаха всички блокове в нашия квартал, централно.
От друга страна си мисля, че е редно вече да се замислят що ще чинят, като почнат да падат панелките. Thinking

Това боядисване беше за 13тия конгрес на Партията и съответно боядисаха само фасадите, лицевата страна Grinning. Така до 2010та някъде нашата беше отпред зелена, благодарение на събитието,  а останалата сива:) Сега е чудна, ама още на 2рия ден я издраскаха млади граждани с черен спрей. Примерно нещо като fuck пише на чисто ново боядисана, санирана за много пари кооперация. Не знам това как се чисти ( чисти ли се?)..

# 133
  • Мнения: 8 999
За ХІІІ конгрес на БКП и нашата сграда я боядисаха - ей така, направо върху олюпената мазилка намацаха оранжева боя. От НДК /където се провеждаше конгресът/ не си личеше колко е дрипава всъщност.

# 134
  • София
  • Мнения: 5 883
А без хич?  Laughing
Нашият блок целия, че отвсякъде се вижда.
Както и да е де, мисълта ми беше, че трябва някак си с държавни пари да стане тая работа. Не виждам как ще ги накарат тия собственици, на много места говорим за предимно застаряващо население от пенсионери, да извадят пари или да изплащат кредити, та да платят саниране и прочее.

А за панелките имах предвид да почнат да падат, след като си изживеят "живота". Много от тях са към 40-так вече и рано или късно ще почнат и да падат. Ей там вече не мога да си представя как ще се решават проблемите и с какви и колко средства. Фасадите направо ми се струват бели кахъри.

Виж, земетръс ако ни тресне, бог да ни е на помощ. Сто годишни сгради в центъра, престарели панелки, ново строителство със съмнителни качества... направо не ми се мисли.

Общи условия

Активация на акаунт