Протестите срещу проект на Стратегия за детето /2019-2030 г./

  • 132 791
  • 6 862
  •   1
Отговори
# 2 550
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Фенрис ,аз не плюя по българите в чужбина.
Аз имах предвид теб и още 1-2 защитници на стратегията.Защото вие оплювате българските родители и България.
Ето,пак се налага да обяснявам,а е толкова елементарно...Писна ми..

Елеонора не лъже.
Във всичките си постове Фенрис  оплюва България и защитава Норвегия.

За стратегията-дори и да има стратегия ,тя няма да бъде в този вид.









# 2 551
  • Мнения: 5 425
Ако стратегия се пише от изпълнителната власт, тя трябва да е в рамките на съществуващите закони, приетия бюджет и да не надхвърля по продължителност мандата на правителството.
Всяка друга стратегия следва да се дебатира и приеме в народното събрание. Особено ако има претенциите да изменя и допълва закони.
И изготвянето и не бива да бъде финансирано от лобисти, още по-малко пък - чужди.

# 2 552
  • Мнения: 12 301
Всяка друга стратегия следва да се дебатира и приеме в народното събрание. Особено ако има претенциите да изменя и допълва закони.

Стратегията за детето - т.е. планът за политики в тази област в рамките на определен период - се приема точно от Народното събрание.

# 2 553
  • Мнения: 5 425
Кога е дебатирана? През кои комисии е минала и с какво становище?

# 2 554
  • Мнения: 4 381
Елеонора, никъде не съм твърдяла, а няма и да твърдя, че съм дошла тук, за да защитавам Норвегия. Въздържай се от лъжливи твърдения за мен и страната, особено когато има написано ясно и точно защо съм тук.

Вени, ние сме българи в чужбина. Ти плюеш по нас, защото сме в чужбина. Стига вече несериозно отношение. Свършиха ли ти аргументите? И Елеонора лъже. Горе обясних за какво. И ти лъжеш за мен. Няма да си губя времето да обяснявам отново.

# 2 555
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Фенрис, прочети си отново коментарите в тази и в първата тема. Там пишеш, че си си направила профил в БГ мама, за да опровергаеш нещата, които се говорят за Норге. Казали ти били, че говори еди-какво-си, и ти си се засилила да наричаш целия свят лъжци.

Коя си ти, че изобщо някой да ти вярва на теб? Никоя!

Последна редакция: вт, 18 юни 2019, 20:34 от Eleonora_27

# 2 556
  • Мнения: 4 381
Елеонора, знам по-добре от теб какво съм написала и как стоят нещата. Прочети ги ти.
Скрит текст:
Цитат от моя пост:
Аз се регистрирах във форума и се включих в тия теми по молба на друга потребителка във форума да дам информация и да изоблича митовете и легендите. Но си признавам, че не очаквах нивото на дискусия да е толкова ниско. За мен е новост да съм във форум, в който основните аргументи са лични обиди, груб език и straw man. С едно приятно изключение - Vapor, с която макар невинаги да сме на едно мнение, поне ''спорим'' по цивилизован начин.
Стига си се занимавала с мен и генерирала нови лъжи за мен. Как пък не ти омръзна след това хиляди поста? Прочете ли Закона за детето параграф 30, тъкмо се сетих да те питам?

Аз поне знам на кого бих се доверила да ми даде точна информация за една държава, ако трябва да избирам между:
1. Човек живял четвърт век там, отгледал деца, владеещ езика свободно, познаващ страната и нравите на хората там
2. Човек, който не знае езика, не познава страната, не е бил там, не е отглеждал деца там, но пък с претенции да е експерт

Последна редакция: вт, 18 юни 2019, 20:17 от Fenris

# 2 557
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Елеонора, знам по-добре от теб какво съм написала и как стоят нещата. Прочети ги ти. Стига си се занимавала с мен и генерирала нови лъжи за мен. Как пък не ти омръзна след това хиляди поста? Прочете ли Закона за детето параграф 30, тъкмо се сетих да те питам?
Разбира се, че съм го прочела, но ти не разбираш или се правиш, че не разбираш, че в Норге няма гарантирано право на родителите да отглеждат децата си. Това право е естествено право - прочети за естествените права. В Норге липсва биологичният принцип и всичко се прави в името на "най-добрите интереси" на детето уж.

Родителите имат право да отглеждат децата си - и в България, и в Германия това е конституционно право. Т.е. когато хората си родят дете, директно получават право да го гледат.


Как не можеш да хванеш разликата м/у Норвежката концепция и ето тази концепция:

Цитат
Pflege und Erziehung der Kinder sind das natürliche Recht der Eltern und die zuvörderst ihnen obliegende Pflicht. Über ihre Betätigung wacht die staatliche Gemeinschaft.

Цитат
Грижите и отглеждането/възпитанието на децата са естествено право на родителите и тяхна основна задача.



Ето ти Българската конституция:

Цитат
Чл. 47.
(1) Отглеждането и възпитанието на децата до пълнолетието им е право и задължение на техните родители и се подпомага от държавата.



Последна редакция: вт, 18 юни 2019, 20:31 от Eleonora_27

# 2 558
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Кой къде е  и къде е бил няма никакво значение.
Аз лично съм била в Норвегия няколко пъти и съм видяла и добрите и лошите неща.Работата ми беше свързана с пътуване.

Но не е нужно всички да са ходили там,за да си направят изводи.
В Сирия например не съм ходила,но знам,че е опасно.
И в Саудитска Арабия не съм ходила,но знам какво е положението на жените там.

Ето Елеонора много ясно обясни за пореден път какви са законите в България,Германия .
Родителите в България,Германия и други страни ИМАТ КОНСТИТУЦИОННО ПРАВО да отглеждат децата си.
Това е много важно.
Ако норвежките родители нямат гарантирано право да отглеждат децата си,то ние можем само да им съчувстваме.

Всъщност аз не виждам смисъл да спорим.
България е в ЕС,има си закони.
И ако има стратегия,тя трябва да е съобразена с тези закони.



# 2 559
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Именно. България е в ЕС. Изготвящите стратегиите трябва да изхождат точно от това.

# 2 560
  • Мнения: 4 381
Не виждам думата ''естествено'' в българската конституция, но явно беше излишно да ти давам жокер къде да намериш за родителските права в норвежкото законодателство. Ти си си наумила нещо и това е - фактите не те интересуват. Не може да се води смислена дискусия с такъв човек. Още по-нагло е пък ти от позицията на описания в точка 2 в предния ми пост човек да се опитваш да ме учиш как било в Норвегия, мен от точка 1. Дори не знаеш, че на български се казва Норвегия, а не Норге. Така, както се казва Германия, а не Дойчланд. Елементарни неща са това.

Пиша го последно, занапред ще те препращам да го четеш като изръсиш нова глупост:

Норвегия има гарантирано право на родителите да отглеждат децата си, което право идва заедно със задължението да го правят отговорно и осигурявайки добри условия за развитие на децата (двете общо се наричат родителска отговорност), което пък е допълнено от правото на децата да получават добри грижи от родителите си. Норвегия си напасва законодателството с оглед препоръките на Комитета на детето на ООН, където препоръчват child rights based approach и изискванията на Конвенцията за правата на детето на ООН. Ако България е решила да не се съобразява с препоръките на Комитета за детето на ООН и Конвенцията, това си е решение на България. Прочети отново Конвенцията за правата на детето на ООН, особено член 3, точка 2. Виж дали ще намериш там нещо за правата и задълженията на родителите. Според норвежката конституция и според международната конвенция е заложено, че детето ще получава грижи най-вече в семейството си и там ще упражнява това си право. Този член в конституцията е базиран на Конвенцията за правата на детето на ООН. Държавата има положителното задължение да спомогне детето да расте със семейството си. Само когато родителите се провалят в задачата си да отглеждат детето според правата му, се намесва държавата. Тези задължения на държавата са особено натъртени в чл.19 на гореспоменатата Конвенция. Има и още, но не виждам смисъл да се хабя да превеждам цялото. https://www.regjeringen.no/no/dokumenter/nou-2016-16/id2512881/sec7 Също така родителското право да отглеждат децата си е изрично споменато в Закона за детето. Заедно със задълженията, които произходждат от това право. Кой разбрал, разбрал.


Вени, подвеждаш се за пореден път от лъжата на Елеонора и си мислиш, че норвежките родители нямат права, защото тя излъга за това. Можеш да избереш да вярваш на лъжа, а можеш и да избереш да не вярваш на нея и да се информираш сама от достоверен източник.

Изготвящите стратегиите трябва да се съобразяват и с международните задължения на България. Което и правят за ужас на протестиращите. Затова предложих България да се оттегли от Конвенцията за правата на детето на ООН, та да не стават конфликти.

Последна редакция: вт, 18 юни 2019, 21:43 от Fenris

# 2 561
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Норвегия има гарантирано право на родителите да отглеждат децата си, което право идва заедно със задължението да го правят отговорно и осигурявайки добри условия за развитие на децата (двете общо се наричат родителска отговорност), което пък е допълнено от правото на децата да получават добри грижи от родителите си.
Не пиши фермани и фейлетони, а дай номер на член, алинея и прочие или цитат от Конституцията!


Пак те питам, коя си ти, че да ми държиш сметка на мене! Откъде да знам, дали изобщо имаш някаква идея от Норвегия. Ти си просто един аватар в БГ мама и нищо повече от това. Т.е. ти си г-жа Никоя, която твърди, че не било така в Норвегия, както го представят по света.

И ние вЕрваме ... категорично!

# 2 562
  • Мнения: 14 966
Според мен не е "тя" , а са "те".
Това е екип от хора, които пишат от този профил.
Целенасочено, ежедневно , упорито, и то само в определени теми.
Подготвят и се нещата и тя ги пуска тук.

# 2 563
  • Мнения: 4 381
Елеонора, прочети предния пост, текста в лилаво. Там са отговорите на въпросите ти. Какво мислиш ти за мен не променя коя съм аз и какво знам. Аз пиша от моята позиция, ти пишеш от твоята. От моята позиция много лесно се виждат лъжите. От твоята не съвсем, особено когато лъжите са в унисон с избраната от теб версия и то лъжи, които са пуснати в обращение от пристрастни пострадали, не обективни неутрални хора. Аз нямам нито интерес да очерням Барневерн, нито да ги представям в положителна светлина. Не съм имала лично взимане-даване никога с тях, защото не съм родител на дете в риск, което прави моят поглед обективен. Отгледала съм си децата в система, за която ти само си чула някакви неща. Моят личен опит срещу твоят липсващ опит. Пострадалите обаче имат интерес да очернят институцията и са пристрастни.

Таис, ще го приема за комплимент, че смяташ моите скромни усилия за резултат от работата на екип. Simple Smile Но си в грешка. ''Нещата'' не са подготвени, а натрупани с личен житейски опит в страната и количеството информация, което се е натрупало през това време. ''Екипът'' обаче е голям и наистина работи денонощно. Около 100 милиарда мозъчни клетки се трудят да складират и обработват информацията, но те не могат да пишат, та аз го правя.

Вени, като спомена Сирия. Намери някои сирийци покрай теб, ама от тия, дето неотдавна са напуснали страната. Питай ги за Асад, как е било за жените и другите религии по негово време. Ако са искрени, ще ти разкажат неща, които са обратното на това, което масово се тиражира. Те ще ти разкажат от личен опит там, а масовите медии ще ти разкажат приказка без личен опит от страната. Пък избери на кой да вярваш после.

Последна редакция: вт, 18 юни 2019, 22:20 от Fenris

# 2 564
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Фенрис, това, което си постнала, не го пише в закона. Линкът е препратка към обяснения и оправдания за подхода в Норвегия и дали са спазени разни международни конвенции.


Цитат
Det er på det rene at retten til familieliv ikke opphører selv om det offentlige overtar omsorgen for et barn.10 Den fortsatte eksistensen av retten til familieliv har stor betydning for hvilke forpliktelser som hviler på statens myndigheter etter at det er truffet vedtak om omsorgsovertakelse. Familielivets fortsatte eksistens etter en omsorgsovertakelse er bakgrunnen for barnekonvensjonen artikkel 9 nr. 3, som i utgangspunktet gir barn rett til samvær med sine foreldre også etter barnet er tatt ut av familien.

На български:

Цитат
Ясно е, че правото на семеен живот не престава да съществува, дори ако обществеността поеме грижата за детето.
Съществуване на правото на семеен живот е от голямо значение за това, какви задължения се поемат от държавните органи, след като поемат грижите.


Продължаващото съществуване на семейния живот след поемането на грижите е основата на член 9, параграф 3 от Конвенцията за правата на детето, която основно дава на децата право да общуват с родителите си, дори след като детето е изведено от семейството.

ГолЕмо успокоение, нЕма що! Те ще ти вземат детето, но правото ти на семеен живот не е накърнено, щото ще можеш да си виждаш децата отвреме-навреме.

Обаче, как йезуитски се правят, че спазват Правата на Човека, а!

Цитат
Retten til familieliv er ikke nedfelt i barnevernloven.

Цитат
Правото на семеен живот не е заложено в Закона за благосъстоянието на децата.

Ми не е заложено де!

Не съм сигурна, дали законът за децата се казва така точно.

Последна редакция: вт, 18 юни 2019, 22:36 от Eleonora_27

Общи условия

Активация на акаунт