WAYA – истинският път към регулирано храносмилане

  • 15 034
  • 164
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 130
Много малко храни съдържат витамин D и то не в много високи количества. Среща се предимно в рибните продукти. С най-високо съдържание са шаранът, змиорката, скумрията, морският вълк и бялата риба.Храна богата на Витамин Д Рибено масло (скумрия сьомга, сок от портокал, соя.

# 136
  • Мнения: 482
Най-важните хранителни източници на витамин D са рибеното масло, мазните риби (сьомга, скумрия ,сардини) черен дроб ,жълтък.

# 137
  • Монтана
  • Мнения: 530
Само ограничен брой хранителни продукта съдържат жизненоважни количества витамин D. Най-важните хранителни източници на витамин D са рибеното масло, мазните риби като сьомга, скумрия и сардини, черен дроб и жълтък.

# 138
  • Плевен
  • Мнения: 602
Най-добрите източници на витамин  Д са мазните риби - скумрия, сьомга, сардини, също така дроб, жълтък и др.

# 139
  • Мнения: 39 392
- Сьомга, Скумрия,
- Гъби
- Масло от черен дроб на треска
- Черен телешки или говежди дроб
- Яйчни жълтъци;
- Сирена.

# 140
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Естествен източник на витамин D са рибите – сьомга, тон, скумрия, сардела, херинга, сардини, а също така хайвер, телешки дроб, мляко, сирене, жълтък, гъби.

# 141
  • София
  • Мнения: 485
Най-важните хранителни източници на витамин D са  мазните риби - сьомга, тон, скумрия ; черния дроб, яйчните жълтъци, гъбите - печурки, манатарки ; кравето масло и млечните продукти - прясно и кисело мляко, сирене, кашкавал.

# 142
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Най-важните хранителни източници на витамин D са рибеното масло и мазните риби като риба тон, скумрия и сьомга; също така черен дроб, сирене, мляко, яйца .... Simple Smile

# 143
  • Мнения: 1 796
С най-високо съдържание на витамин D са мазните риби (сьомга, тон, скумрия), черния дроб,  жълтъци, гъбите (печурки, манатарки), кравето масло и млечните продукти (прясно и кисело мляко, сирене, кашкавал).

# 144
  • Мнения: 4
Защо се нуждаем от пробиотици за допълнение към антибиотиците?

Всяко антибиотично лечение сериозно нарушава баланса между полезни и вредни бактерии в нашите черва, което скоро може да доведе до нови здравословни проблеми. Най-често срещаните странични ефекти от прием на антибиотици са храносмилателните проблеми.

Общността на всички микроорганизми в нашите стомаси и черва се нарича чревна микробиота. Микробиотата извършва изключително полезна работа за и вместо нас, тъй като помага за разграждане на консумираната храна, защитава ни от вредни вещества и патогени и насърчава нашите клетки да възстановяват и поддържат здрава чревна стена. Микробиотата също така влияе на развитието и функционирането на имунната система и поради това е от съществена важност за нашето здраве.



Здравата микробиота поддържа добър баланс между добрите и вредните бактерии. Здравата микробиота успешно противодейства на опасни външни фактори, които могат да произтичат от най-различни вредни влияния като небалансирана диета, стрес, инфекции, пътуване или прием на антибиотици.

Когато вредните влияния се увеличат твърде много (напр. антибиотично лечение), стабилността на микробиотата е нарушена и не може бързо да се възстанови до нормалното си състояние без помощ. При такива случаи е необходима помощ във вид на пробиотици. Пробиотиците помагат за поддържане на баланс и добро храносмилане.

Диария при антибиотично лечение
Най-честите неблагоприятни странични ефекти при прием на антибиотици включват храносмилателни проблеми като диария, подуване, гадене и болки в корема. Антибиотиците не правят разлика между добрите и лошите бактерии, поради което е възможно полезните да бъдат унищожени заедно с вредните бактерии в червата.
Антибиотичната диария може да възникне незабавно след започване на лечението или дори до осем седмици след края на приема на антибиотик. Диарията възниква при всеки трети приемащ антибиотици.

Можете да балансирате чревната си микробиота с пробиотични добавки
Пробиотиците са живи микроорганизми, особено млечнокисели бактерии, които, ако бъдат приети в достатъчно количество, работят благоприятно за здравето на приемащия. Те се откриват във ферментирали хранителни продукти като кефир и кисело мляко, но също така можем да ги закупим като диетични добавки. Най-добре известният и препоръчителен начин на ползване на пробиотици е свързан с храносмилателни проблеми като диария или синдром на раздразненото черво.

Пробиотичните бактерии в стомашно-чревния тракт се конкурират с вредни бактерии, разграждат хранителни вещества, стимулират стомашно-чревните функции и помагат за засилване на природния имунитет. Погрешно е да смятаме, че един вид пробиотични бактерии има всички изброени по-горе положителни ефекти, тъй като тези бактерии се различават една от друга. Някои са по-ефективни за отстраняване на вредни бактерии, а други работят по-добре за засилване на стомашно-чревните функции и/или регулацията на имунната система. Пробиотиците могат да оказват ефективна подкрепа на чревната микробиота, но само ако са внимателно избрани, изследвани и изпитани.

Кои пробиотици да изберем?
До момента са проучени множество пробиотични щамове, но за лечение на храносмилателни проблеми най-често използваме бактерии от родовете Lactobacillus и Bifidobacterium, както и гъбите Saccharomyces boulardii. Всеки щам има свои собствени показатели, поради което ефектът на конкретен пробиотичен щам не може да бъде обобщен за всеки вид пробиотици.

По-конкретно за предотвратяване на диария, произтичаща от ползване на антибиотици, щамът Lactobacillus rhamnosus GG се е утвърдил като най-значим при клиничните изследвания. Ползването на пробиотици може да допринесе за по-бързо възстановяване след бактериална инфекция, но преди всичко помага за избягване на неприятни храносмилателни проблеми и засилва лечебния процес с антибиотиците. Препоръчително е да започнете прием на пробиотици от самото начало на антибиотичното лечение и да продължите поне до края на лечението. Антибиотиците могат да засегнат пробиотиците неблагоприятно, поради което за оптимални резултати е най-добре да приемате пробиотиците поне два часа след прием на антибиотик.

Правилната и безопасна употреба на антибиотици допринася за по-добър резултат от лечението, по-рядко ползване на антибиотици и намален риск от резистентност на микроорганизми към антибиотици. В допълнение към това е добре едновременно да се приемат безопасни и ефективни пробиотици още от първия ден на антибиотичното лечение. Продуктите Waya® съдържат най-добре изпитаните, микрокапсулирани пробиотични култури на Lactobacillus rhamnosus GG.

Пробиотиците Waya®  - Правилният път до редовното храносмилане

# 145
  • варна
  • Мнения: 193
Набавяме си витамин D , като  консумираме риба – сьомга, тон, скумрия, сардела, херинга, сардини. Телешки дроб, мляко, сирене, жълтък, гъби.

# 146
  • София
  • Мнения: 515
Най добрия начин за добиване на витамин Д са слънчевите лъчи, но също така си го набавяме и чрез храни, като риба тон, сьомга, черен дроб, жълтъци

# 147
  • Мнения: 427
Най-важни са риба, жълтък и черен дроб, и не на последно място слънчевите лъчи.

# 148
  • Мнения: 8
На първо място слънцето и след това храни, като риба, жълтък, черен дроб.

# 149
  • Мнения: 7
Винаги слънцето. След него нареждам храни като черен дроб, риба, гъби,жълтък и др.

Общи условия

Активация на акаунт