Два бронзови медала за България от летния биатлон

Краси Анев и Влади Иванов спечелиха бронзови отличия на световното първенство по летен биатлон

по статията работи: Краси Киров | 26.09.2011 | 11:22

Българите Красимир Анев и Владимир Иванов спечелиха по един бронзов медал за България от световното първенство по летен биатлон в Нове Место (Чехия).

Вчера Анев се нареди на трето място в преследването на 12,5 км при мъжете. В събота пък Иванов спечели бронзовия медал на 10 км.

Краси Анев не допусна грешка в стрелбата и финишира трети за време 33:59.4 минути. Той остана на 54,9 секунди след победителя Дмитрий Ярошенко от Русия, който спечели титлата с време от 33:04,5 минути, въпреки че допусна четири пропуска при стрелбата. Ярошенко триумфира със златото и на 10-те километра в събота.

От останалите българи бронзовият медалист от събота Владимир Илиев завърши 10-и с 8 грешки и изоставане от 2:40,9 минути. Михаил Клечеров остана 18-и с изоставане от 2:58,4 минути след 4 грешки при стрелбата.

Мирослав Кенанов с 4 грешки се класира 21-и на 3:36,5 минути след шампиона. Мартин Богданов пък направи само една грешка на огневия рубеж, но завърши 28-и на 5:15,2 след Ярошенко.

В събота на 10 км Влади Илиев бе безпогрешен при стрелбата и финишира на третото място за 25:10.7 минути. От останалите българи Красимир Анев завърши осми с изоставане от 1:14 минута след две грешки при стрелбата. Мирослав Кенанов без грешка се класира 15-и на 1:41 минута след Ярошенко.

Смесената щафета на България записа добро постижение класирайки се на пето място Българите бяха в състав: Нина Кленовска, Емилия Йорданова, Михаил Клечеров и Красимир Анев. Те използваха 12 допълнителни патрона и финишираха за1:13:32.9 часа и останаха на 2:39.3 минути от победителя Русия.

При юношите и девойките в смесената щафета България в съставНия Димитрова, Стефани Попова, Иван З;атев и Антон Синапов спечели бронзовите медали.

Българите направиха 4 наказателни обиколки и използваха 19 допълнителни патрона. Те финишираха с време 1:18:35.5 часа. Победител е Русия с 1:13:37.9 часа.