работа за учител

  • 1 302
  • 13
  •   1
Отговори
  • видин
  • Мнения: 358
малкият ми син иска да стане учител - при това начален.
това го и приеха във ВТУ - начален учител по англ език. в интерес на истината това му се отдава - умее да се занимава с деца, харесва му ,много е внимателен и се справя доста добре. показва го с отношението си със сестричката си и други дечица.
та моля да ме успокоите, че това не е безперспективна професия.
много спорим по въпроса с него, но той не желае да ме слуша - харесва му и това е.
има ли сред вас такива и срещате ли проблеми с намирането на работа?

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Защо да е безпреспективна професията.
Дай боже повече деца, като твоя син да искат да стават учители и да имат желание да се занимават с това. Така ще може местата да се заемат от млади наистина можещи, знаещи и лъчезарни хора, които с любов да се отнасят към децата.
Браво на твоя син. Поздрави го от мен.

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
За ДОБРИТЕ учители, които работят със сърце, работа винаги ще има.
Високоплатена.

Особено за мъж.

# 3
  • Мнения: 12 663
Колко хубаво би било, ако майките на учители използват главни букви. Но...светът не е идеален.
Професията не е безперспективна - школи, частни уроци. А един чужд език отваря много врати - може да си смени професията, когато реши.

# 4
  • Мнения: 25 610
Без работа няма да остане - учители по английски се търсят непрекъснато. Друг е въпросът колко ще го удовлетвори заплащането.
Жалко, че мъжете в училищата са толкова малко!  Tired

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Аз от позицията на безработен учител ще ти кажа, че за съжаление е безперспективна професия... Първо лекарите, а сега и учителите се превръщат в бюрократи- излишно писане на тонове хартия. Последното нещо, което се търси в един учител, е отношението му към децата...
Смея да твърдя, че аз успях да открия подход към учениците си, всички плакахме, когато трябваше да се махна. Една ученичка ми каза, че заради мен е прочела "Под игото"... Какво повече му трябва на един учител от такова признание?!
Никой обаче не те пита как работиш с децата, никой не гледа колко си усмихнат, повярвай ми.
И аз като сина ти не послушах майка си навремето. Понякога съжалявам, че учих това, което силно желаех, а не нещо, което би ми отворило повече врати.

Но не го спирай! Не пречи на мечтите му. Освен това той ще учи и чужд език. В това винаги откривам перспектива  Peace

# 6
  • видин
  • Мнения: 358
Мадам Х ,майка съм не само на бъдещ учител, но и на програмист Simple Smile
въпрос на навик, не на неграмотност. моля за извинение.
от сина наистина ще излезе добър учител - много е добросърдечен, толерантен към различните, особено към деца с недъзи, защото в училището, в което учеше, имаше деца в инвалидни колички и той винаги се е отзовавал да помага и е общувал с тях.
няма да му влияя, ще се запише и дано успешно завърши.

# 7
  • Мнения: 1 616
Аз също смятам, че професията е безперспективна и няма изгледи да бъде перспективна, но пък владеенето на чужд език предлага чудесни възможности (предполагам). Нека учи момчето - щом това му е мечтата, пък докато завърши, може друго да реши.
Успех на сина ти! Hug

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз имах едни такива мечти, но... много бързо ме приземиха.
Като бивш учител мога да кажа, че е много важно в какъв екип от учители ще попадне и най вече ръководството какво ще е. За жалост много обстоятелства правят учителите дребнави, озлобени, нервни, а ръководителите жадни за власт и заграбване на колкото може повече. Ако има късмет да попадне в добър екип, без изброените негативизми, ще се чувства много добре, защото все още съществуват и такива, но иначе ще му е много трудно и мисля, че ще се откаже.
Хубава е професията, особено, ако имаш желание да я развиваш.

# 9
  • Мнения: 352
Тръгваш винаги лъчезарен, усмихнат, работохолик, а след някоя година...си казваш като тръгваш сутрин: "Да мине и този ден"Ужасно е.Преди 8 години започнах с радост да работя това ,за което съм мечтала от малка. От собствени пари закупих синтезатор/по музика съм/, за да може децата да свикнат с инструмент. От 2 години насам съм категорична, че не искам да работя това. Положението се промени необратимо в училищата. Тази година бях заплашена ,че ще бъда уволнена дисциплинарно, виновна съм ,че един клас избяга от час. Не им било интересно , това са казали и аз съм отговорна за това.

# 10
  • Мнения: 6 993
Аз също съм несъвсем приземена.
Т.е. това искам да работя, но не мога да си го позволя. Също имам добър подход и се разбирам чудесно с децата (или поне базовата така каза Joy), само че не мога да си го позволя. Чакам мъжът ми да израсте в неговата кариера, за да мога аз да бъда учител. Глупаво Sad(
А твоят син един ден ще си има съпруга. Дано да е програмистка, та да може той да си учителства.
Много, много се радвам, че момче иска да стане учител. Наистина има нужда от мъже в професията.
Като гледам как я нямат за нищо педагогиката и я пишат само и само да влязат нещо и ми става много мъчно Sad
Аз имах колежка, която записа второ висше моята филология. Тя беше с начална педагогика. Отказа се от филологията, доучи си педагогиката и сега е учител. Когато сме говорили, изглежда щастлива.  Grinning

Та така този пост всъщност е изключително несвързан и безсмислен, но целта му беше да даде увереност на сина ти. Нека учи каквото иска, ако после реши, че не иска да работи това - магистратури колкото си искаш. Sunglasses

# 11
  • Мнения: 4 585
В момента се толерират покорни учители. Блюдолизци, дупедавци.
Нещата ще се променят, може би преди да завърши още. Пък и най-много
частни уроци дават учителите по английски.
Мария Ра, ти три деца ли имаш?

# 12
  • Мнения: 1 763
В момента в ученическа възраст са децата, родени през 90-те години. Тогава се раждаха малко деца, затова учениците в момента са малко. Майка ми е учителка в гимназия във Велико Търново, в която по принцип има прием след седми и след осми клас. За септември нямат нито една паралелка след седми клас и само една след осми. Съответно ще съкращават учители. Но докато синът ти завърши, нашите деца ще станат ученици. А раждаемостта е доста увеличена от тогава. Така че за сина ти ще има работа, не се притеснявай. Май по-скоро трябва да се тревожиш, че за по-малките ти деца няма да останат учители- по-старите ги съкращават или се преквалифицират, а от по-младите са много малко тези, които искат да се отдадат на учителството.

# 13
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Винаги ще има деца и винаги ще има работа за учителите.
Надявам се след време да получават и достойни пари и нещата ще си дойдат на мястото.
Успех на момчето!

Общи условия

Активация на акаунт