За калциевия глюконат

  • 38 541
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
не ми стана ясно нещо... ще цитирам по памет:
"Калциявият глюконат не се давал за това , което се дава в БГ...."
А за какво се дава в БГ? ... че да видим нашто GP като в БГ ли лекува или като в Гърция?
Пием и в момента като анитиалергична мярка, предписано от добър УНГ доктор.
С две думи чудя се като не е показан за това дето се изписва в БГ :
1. "това"-то какво е ?
и
2. за какво би помогнал калция, ако изобщо?

На мен много ми помага от години - пия ефересцентни таблетки и честно казано очаквам да науча, че много съм грешила ...
Много ще се радвам на отговор!

# 61
  • Мнения: 8 585
Не се използва при:

*бронхити, бронхиална астма, остри заболявания на ДС от вирусно и бактериално естество. Остри инфекциозни заболявания.
*алергични състояния от тип алергичен ринит, остра уртикария. Няма никаква издържана обосновка да се прилага.
*АБКМ и случайни хранителни алергии при деца.

Изобщо, при деца йонни препарати се прилагат по специални показания, най-вече свързани с липсата им (понижено серумно ниво на калций или калий, например).
Няма "както в Бг...както в Гърция", макар и да има различия, но в несъществени неща.

# 62
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Благодаря за разяснението!
Искам да попитам за още нещо, което ме впечатли.
Става въпрос за 3-4 кратното приемане на АБ за сезон през първите години в детско заведение.
Правилно ли съм разбрала - 3-4 пъти на зима, пролет, есен???? или става дума за 3-4 пъти годишно?
Много ме учудва това! Аз си мислех,че цялостната медицина идва от запада към България, а не че е соц. остатък?
Мнението на специалист работещ и запознат с европейската практика ми е много интересно, защото тук хомеопатия и имуностимулатори са на почит и с успех заместват антибиотиците дори все повече пояитатели се намират, а изглежда грешка.


# 63
  • Мнения: 8 585
Да, 3-4 пъти за сезон от м. Септември до месец Април.
Аз не работя в Бг от 1997.
"Хомеопати"? Какво е това?

# 64
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Само в случай, че въпроса не е риторично-саркастичен:
Хора и методи, помагащи на децата да се преборват с инфекции и настинки сами и да не достигат нормата 3-4 пъти АБ за студения период.

# 65
  • Мнения: 8 585
Нищо от това, което дават "хомеопати" или предлагат "имуностимуланти" не можете да докажете че работи на практика. Факта че детето не боледува, е повече въпрос на имунитет след прекарано заболяване, отколкото плод на "алтернативни" методи.
Няма "норми" в употребата на АБ. Просто като знаете този факт, ще можете по-лесно да приемете действителността без да експериментирате върху детето си с "Аквасорс" и други подобни нонсенси.

# 66
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 404
Бърди, моите уважения, но и аз не мога да се съглася, че 90% от педиатрите, които изписват калциев глюконат и витамин С, са некадърни лекари. Или хора със закостеняли виждания, дърпащи  все още полата на съветската система.
Дъщеря ми пи веднъж въпросното лекарство, преди имунизация ДТК, защото при предните две вдигаше ужасно висока температура.

Ако за всяко изписано от педиатъра лекарство трябва да се усъмнявам, по- добре да взема да завърша медицина, а?!
 Или нон- стоп да чета медицински справочници и да упреквам в некомпетентност педиатъра си при всеки удобен момент?!

И един въпрос за употребата на кортикостероиди. Защо се налага употребата им при химиотерапевтични курсове при деца?

# 67
  • Мнения: 8 585
"че 90% от педиатрите, които изписват калциев глюконат и витамин С, са некадърни лекари."-не сме казали такова нещо. Казваме само че употребата на този препарат е неподходяща и грешна. От друга страна, впечатлението, което се създава от един лекар е право пропорционално на лекарствените му практики, освен всичко друго.

КС препарати след активация в черният дроб предизвикват рецепторно опосредствано клетъчно разрушение (лимфолиза). Това им свойство се използва.

# 68
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Нищо от това, което дават "хомеопати" или предлагат "имуностимуланти" не можете да докажете че работи на практика. Факта че детето не боледува, е повече въпрос на имунитет след прекарано заболяване, отколкото плод на "алтернативни" методи.
Няма "норми" в употребата на АБ. Просто като знаете този факт, ще можете по-лесно да приемете действителността без да експериментирате върху детето си с "Аквасорс" и други подобни нонсенси.
Никак, ама никак не искам да обръщам това на говорилня или кръстосване на шпаги! Но това не моге да го отмина!
Първо много често точно заклетите класически медици са "доктори" и дават панадол при Т 37.5 С. Та да се наричат "хомеопати" с кавички е малко субективно. Това си е ваше мнение.
Намирам малка разлика между Боарон & Хиил и Аквасорс. Не за да обидя водораслите... просто има и лекарства на сериозни фирми -  хомеопатия.
Може аз да бъркам, но да се твърди, че няма практически ефект, при положение, че много деца се излекуват с хомеопатия  на практика, често когато "доказаното" лечение е безсилно/не говорим за профилактика само/, и че много уважавани и успешни "класически" медици постепенно въвеждат с успех цялостна медицина в практиката си, с цел да избегнат неминуемите странични ефекти на АБ, ми се вижда тенденциозно.
Най-дипломатично казано, радвам се че просвещавате, но абсолютно знание и правило, обикновено няма.
И ако една майка може да спести АБ на детето,  си и то пак да е здраво, къде е проблема?! Да уточня, че не ме интересува интереса на компанията производител на АБ.
Хубаво е, че повече хора се опитват да гледат децата си природосъобразно и щадящо. Да дават мед /след определена възраст/, чайове и други подобни абсолютно безвредни методи за да вдигнат общия имунитет. Не би трябвало да ги разубеждаваме.

# 69
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Изчетох всичко по темата дотук. От днес и аз давам на сина си калциев глюконат, във формата на сиропче, което на мен ми се стори хубаво, с приятен аромат и сладко.
Лечението ни започна с антибиотик Зинат, комбиниран със сироп за кашлица Тусирол и антиалергично сиропче, май беше Кларитин. Започнах да му ги давам от неделя, а снощи направи ларингичен пристъп /втори поред, миналата година беше първият/ и викахме спешна помощ. Днес отведох Ивайло при много добра специалистка алерголожка, която каза, че Ивайло има алергирана лигавица /дано се изразявам правилно/. Каза да продължим с Кларитина, да му давам и калциевото сиропче+капки за нос /не помня името им, но бяха кафяви на цвят/.


Въпросът ми към д-р Birdie е следният:
- според Вас адекватно ли е лечението на детето ми, при положение, че цяла зима си беше сополив и с кашлица, която наподобяваше ларингит? И този калциевият глюконат с какво може да бъде заменен, така че синът ми да не ми изправя косата всяка нощ с такива ужасяващи, според мен, пристъпи?
Вие самият как бихте лекувал дете с такива симптоми и диагноза?
А какво мислите за урбазона? /лекарката от бърза помощ му сложи една инжекция за облекчаване на кашлицата/

Май въпросите ми станаха повече от един, но моля за отговор!

Предварително благодаря!

# 70
  • Мнения: 8 585
Въпросът е в диагнозата.
"Започнах да му ги давам от неделя, а снощи направи ларингичен пристъп "-Вие ги давате от неделя, но детето не се подобрява. Значи терапията не работи. Давате Кларитин и на фона на Кларитин-проблеми. Голата истина.
Както знаете, избягваме да даваме Кларитин, а още по-малко Калциев глюконат.

Това, което се назовава "ларингит" е вероятно нощна пристъпна кашлица:

*или от секрети от нослето
*или паралелен бронхообструктивен феномен (инфекция, вирусна такава, микоплазмена?)

За нослето можете да ползвате Олинт 0.05% смесен с тобрекс 0.3% 1:1 или да направите посявка на носен секрет, ако проблемите са с такава давност.
Нощната пристъпна кашлица вследствие на обструкция изисква или Вентолин инхалации за 3-4 дена, или Фликсотайд за 5-6. Всичко в зависимост от това, което се чува от прегледа. Може и Вентолин на сиропче. Ако има инфекция, със започването на Антибиотика за 2 дена би трябвало да има подобрение-влажна кашлица, по-лесно отхрачване. Но не бива да има пристъпи на кашлица. Тогава:

*или е вирусен бронхит с обструкция-не е нужен АБ, нужен е Вентолин или Фликсотайд
*изобщо не е белодробен проблем, а синузит и АБ не го "хваща".
*или е микоплазмена инфекция-нужен е друг АБ.
*или АБ не "работи", не е подходящ, ако се касае за бронхит-иска се замяна.
С много лека ръка са работи с тези инжекционни КС-една инхалация с течен Вентолин би била, мисля, много по-удачно решение.

# 71
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Това, което се назовава "ларингит" е вероятно нощна пристъпна кашлица:

*или от секрети от нослето
*или паралелен бронхообструктивен феномен (инфекция, вирусна такава, микоплазмена?)
Ивайло нямаше секрети в нослето, а кашлицата си беше лаеща. Мисля, че при него по-скоро състоянието му беше, като на това, което описват като "лъжлив кроуп /или круп, различно съм го чела/"
Да, нашата лична лекарка непрекъснато повтаря, че това е вирусно, но няма ли спасение от тези вируси? Истина е, че Ивайло посещава детска ясла, но чак пък всички вируси да минават през него... За засилване на имунната система какво препоръчвате Вие като педиатър? Ясно е, че имуностимулантите не ги одобрявате, тогава...?

# 72
  • Мнения: 8 585
Трябва да се разбере точно от какво страда детето.
Само тогава ще имате работещо лечение.
Вирусните инфекции оставят понякога остатъчни кашлици за месеци. Това пък благоприятства вторични инфекции "отгоре".
Единствено решение в тези случаи е Вентолин или Фликсотайд (или друга бронхо-дилатативна терапия).

Невъзможността да се стабилизира детето Ви заблуждава за "повтарящи се" вирусни инфекции". Всъщност, може би, детето си страда още от последствия от първата вирусна инфекция.

Може да се касае за псевдокруп, но от това което описвате... Освен това, детето не се подобрява от месеци->>"при положение, че цяла зима си беше сополив и с кашлица, която наподобяваше ларингит?..." и "тлеещите" симптоми сега вероятно са по изразени на фона на остро заболяване.

Единствените "имуностимуланти" при деца са борба с желязо-недоимъчните състояния при чести инфекции и противо-грипната ваксина. Иначе море и добри условия на живот, разбира се.

# 73
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Единствените "имуностимуланти" при деца са борба с желязо-недоимъчните състояния при чести инфекции и противо-грипната ваксина. Иначе море и добри условия на живот, разбира се.

Благодаря за отделеното внимание! И още един въпрос относно противогрипните ваксини: не е ли малко детето за такива ваксини? А и самите ваксини не са ли нож с две остриета? И организмът в такъв случай нали няма да може сам да се бори с вируса и при спирането на тази ваксина всички вируси ще го атакуват успешно?
Дано разбрахте мисълта ми!

Чела съм за желязонедоимъчните състояния, но нямам идея каква профилактика може да се проведе...

# 74
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Здравей Мира, ние имахме много подобни проблеми. Но аз не съм фен на лекарствата и да споделя какво и според мен и според лекари помага. Детето може да има т.н задна хрема, за която кафявите капки/ако са коларгол/ са много добри и без АБ, но траят 7 - 10 дни. Тогава а и за облекчение попринцип много помагат инхалалции с евкалипт, мащерка, лавандула, розмарин, босилек. Разтривки с масла/пулмекс. Помагат и чайовете с подбел и мащерка. Има и много храни, които внасят желязо.

Общи условия

Активация на акаунт