Рязане на пъпната връв на бебе едва след като спре да пулсира

  • 8 351
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 365
Според изследването, което аз четох, за 30 секунди детето постига 90% от пълния си кръвен обем.

Осем минути...и при двете ми раждания до петата минута дори бяха успели да извадят плацентата, а бебето беше вече повито.

На мен би ми било неприятно да стоя и да чакам- имайки предвид, че не може бебето да е в твоите ръце, а трябва да е на или под нивото на плацентата.

# 16
  • Мнения: 139
Аз по случайност разбрах за тези статии от приятелка, която беше вече родила за това имах възможност да се запозная с изледванията, които са правени именно по тази тема.
Водих бременността си при доктор Здравко Пенков и съм много доволна от отношението, от отговорите, които ми даваха по време на бременността.

Последна редакция: вт, 21 апр 2015, 13:07 от Mom Galina

# 17
  • София
  • Мнения: 158
Не е нужно бебето да на или под нивото на плацентата, за да се прелее кръвта. Плацентата и пъпната връв извършват пулсации, които изтласкват кръвта достатъчно силно.

# 18
  • Мнения: 6 122
Когато бебето се роди, то все още е свързано с плацентата чрез пъпната връв. Част от кръвта на бебето е в неговото тяло, а останалата част е в плацентата. Нужни са 2-5 минути (може и повече), за да може кръвта от плацентата да премине в тялото на бебето.
Количеството кръв, която бебето и плацентата споделят по време на раждането е 450 мл. По време на раждането, в тялото на бебето има около 300 мл кръв, останалите 150 мл остават в плацентата. Когато пъпната връв бъде клампирана и прерязана веднага след раждането, бебето бива лишено от 1/3 от неговата кръв. Това се равнява на обема на кръвта, който ще бъде необходим за пълното обливане на белите дробове, черния дроб и бъбреците на бебето при раждането.
Изследванията сочат, че за 2 минути 70% от кръвта в плацентата преминава в бебето. Ако се изчака пъпната връв да спре да пулсира, преминава цялото количество кръв.

Има логика, аз лично помолих лекарката, която ме израждаше да изчака с прерязването на пъпната връв и тя се съобрази с желанието ми. За раждане в България говорим.

Има логика, но на практика едва ли има разлика между бебе с ранно прерязана  и бебе с късно прерязана връв. Има ли някакви данни, че едните са по - здрави или по - умни?

Общи условия

Активация на акаунт