Пролапс на митралната клапа, шум, сърцебиене и болка

  • 6 624
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 925
Здравейте! Още от юношеска възраст се оплаквам от болка в сърдечната област. Бях някъде 9 клас. Тогава ми откриха шум, но нищо повече не ми казаха. Сега съм на 30 години и наскоро при преглед лекарката ми каза, че и тя го чува. Направиха ми ехо и се установи този пролапс. Успокоиха ме, че не е опасно за живота. Но не ми е приятно това сърцебиене, което се получава няколко пъти през деня и е почти всекидневно. Болката е понякога, но много силна. Ако има други потребители с подобен проблем как се справяте? Искам да знам как в такива моменти да успокоя пулса си, защото не ми е приятно да усещам все едно чук се удря в гърдите ми.  Благодаря ви!  Hug

# 1
  • Мнения: 297
За мене НЕ всичко започва и завършва с пролапс на митралната клапа.

Според мене много добре ще направиш ако отидеш на йога и народни танци.

В повечето случай според мене сърцебиенето при млади хора се дължи на чувствителност и емоции, което разбира се въобще не означава, че не трябва първо да се направят изследвания. Много важно е да се направи изследване на щитовидната жлеза.

След обилно хранене случвало ли ти се е да имаш сърцебиене ?

# 2
  • София
  • Мнения: 925
javor_bg, не съм привърженик на йогата. Сърцебиенето ме спохожда винаги в спокойно състояние, иначе съм наистина много емоционална личност.

# 3
  • Мнения: 297
Изследване и ехография на щитовидната жлеза правено ли е ? Специално е важно да се изследва хормонът TSH.

# 4
  • София
  • Мнения: 925
Не.

# 5
  • Мнения: 379
И аз съм с пролапс. Изписаха ми доста лекарства за него и все различни. Аз за себе си установих, че по един Деанксит сутрин ми действа най-добре и не получавам сърцебиене. Иначе спортът също ми се отразява добре. Пиши ми ако имаш въпроси-аз си живея така вече години. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 749
Аз получавам сърцебиене след обилно хранене и най-вече след ядене на сладко, дори и да не е много като количество. Много често взимам 1/2 ксанакс за да ми мине.
Това за проблем с щитовидната ли говори?

# 7
  • Мнения: 297
Не, не съм казал, че говори за проблем с щитовидната жлеза.

Обаче винаги, когато има сърцебиене се изследва щитовидната жлеза ПОНЕ за да се отхвърли като причина. Това е задължително ! Когато има проблем с щитовидната жлеза може вече да ги няма другите симптоми като изпотяване и отслабване /напълняване !

# 8
  • София
  • Мнения: 406
С пролапс на митралната клапа съм - диагностицираха ми го преди n на брой години, като студентка. На моменти наистина имам сърцебиене, тахикардия, случвало се е и да чувствам болка. Но като цяло не е голям проблем, стига да няма някакви съпътстващи заболявания и да се има предвид при хирургически интервенции. Спри кафето, ако пиеш такова, черния чай също - кофеинът не е приятел в случая. Прецени дали алкохолът влияе на сърцебиенето ти и го ограничи. Помага много и магнезий, особено в комбинация и с витамин B6, валериан - ако чувстваш и тревога. Ако пулсът ти е много ускорен, предписват бета блокери, но тях трябва да ги определи лекар. Определено сърцето не е орган, с който човек да си играе на самолечение.
Пролапсът на митралната клапа е най-често диагностицираното сърдечно заболяване и най-лекото такова. Не е повод за паника, но пък и е глупаво да се подценява.
П.П. Именно от определени пози в йогата съм получавала сърцебиене...

# 9
  • Мнения: 6 106
Здравейте!

Темата ме заинтригува, тъй като момченцето ми - сега е на 7г. има подобни проблеми.
На 5г. започна да се оплаква от "тупкане на сърчицето" и главоболие, като главоболие има и в други моменти когато сърцето не го притеснява.
За друг проблем бяхме в болница и понеже и там детето имаше оплаквания от сърчицето поисках консултация и го пратиха на преглед. Специалистът каза, че има пролапс на митрална клапа, вследствие на мезенхимна дисплазия /слабост на съединителната тъкан/ и дотам.
Тъй като тупкането на сърчицето се случва по различно време, но все е било невъзможно веднага да го заведем на кардиолог прегледът се е случвал след не по-малко от 2-3 часа след "кризата" и кардиоложката казва че кардиограмата е нормална. Каза ми да му меря пулса, но явно нещо бъркам защото при нормален за възрастта пулс около 130 удара в минута аз меря между 70 и 80 като на моменти губя пулса и когато го усетя отново сякаш е с различен ритъм отпреди да го загубя и тупка неравномерно. Сякаш е забързан, а остава далеч по нормалното за възрастта. В същото време се усеща как сърчицето блъска гърдичките. Обаче кардиолога каза, че усещането за тупкането на сърчицето не е от пролапса.
Преди 1г. и 4м. бяхме на преглед при д-р Велковски в НКБ -София и той каза че пролапса на детето е лека степен, но трябва да се следи, защото при някои хора се влошава, при други е без промяна, при трети може да се затвори от само себе си. Но за преглед на щитовидна жлеза никой не е споменавал. Може би защото е малко дете, но все пак може ли да обясните каква е връзката със щитовидната жлеза и ако реша да самоинициирам прегледи и изследвания на жлезата на детето какво трябва да направя. Детето има и други проблеми, така че е трябва да държим под контрол всеки от тях доколкото е възможно без да ги омаловажаваме.

# 10
  • София
  • Мнения: 406
Няма връзка между пролапса на митралната клапа и щитовидната жлеза. При проблеми с щитовидната жлеза може да има сърцебиене и високо кръвно, но това е съвсем различно заболяване. Колкото до пролапса - ако няма усложнение, той не се отразява на кардиограмата, диагностицира се само с ехокардиография. Профилактичен преглед се прави веднъж годишно, поне при възрастни, при деца не знам как е. Добре е да се следи при лекар, който е добър в правенето на ехокардиографии и е запознат с подобен тип заболявания.

Общи условия

Активация на акаунт