Ще имам близнаци! Тема с продължение....23!

  • 44 900
  • 789
  •   1
Отговори
# 780
  • Варна
  • Мнения: 686
И аз бях без серклаж, според моя д-р профилактично серклаж не се прави.

# 781
  • Мнения: 54
Здравейте и благодаря на всички за изказванията  bouquet
Моето мнение напълно съвпада, а и освен това при мен вече е късно за серклаж (почти 17 седмица съм), дължината на маточната ми шийка е наред и нямам предпоставкки...
Просто ми беше интересно какво ще кажат мамите, които вече са раждали и много благодаря Hug
Желая Ви един усмихнат и слънчев ден  bouquet

# 782
  • Мнения: 2 483
Превантивен серклаж се прави при предишна цервикална недостатъчност. Иначе самото обстоятелство двуплодна бременност не е показание за превантивен серклаж.

# 783
  • София
  • Мнения: 12 236
Е как стават тия литри не ми е ясно. Последвах всички съвети, сега цедя 1 час след кърменето за следващото бебе и пак повече от 50мл от двете гърди рядко изкарвам. То дори и за едно беб не е достатъчно къде остава за две. Продължаваме си със същите грамажи на дохранване с АМ, явно няма да я бъде мойта само на кърма. 36ти ден е днес.
  За съжаление само по интернет има редица, неща които няма как да се преценят. От описанието ти съдя, че и бебчето което суче от гърда, не суче много ефективно, предвид че има нужда дори от повече добавка. Реално началото при вас беше трудно, както и доскоро кърмеше и изцеждаше само по една гърда, което е по-ниска стимулация. За съжаление първите седмици оказват много важно влияние за задаването на количествата и по-късно е по-трудно да се увеличи производството, макар и да е възможно. Дори да остане вариант смесено хранене, той носи огромна част от ползите от кърменето за децата. Работила съм с много близнашки майки, при които количествата така и не се увеличават достатъчно за да покрият изцяло нуждите на бебенцата, но постепенно при захранването след шести месец, добавката от адаптирано мляко отпада за сметка на твърдата храна.
  Преди това също ти писах, но пиши ми на скайп, за да може да те разпитам по подробно и да обсъдим някои неща. Принципно има и лекарства, които подпомагат стимулирането на производството и смятам, че при теб би могла да поговориш за предписването им. Може да обсъдим и сукането на бебето, техниката на изцеждане, варианти за дохранване и редица неща.
   Коминукирането веднъж месечно един въпрос и един отговор във форума без никаква обратна връзка не е най-подходящият начин за съжаление.

   

# 784
  • София
  • Мнения: 12 236
и
Аз мога да ти кажа моя опит, как завъртях производството (е не е огромно но по 200 мл. На ден и вече съм складирала 10тина контейнерчета с по двеста м.л
  ТА:   при мен еди час след хранене също нищоо не пуска - трябват ми поне три  часа. За това цедя  нощем, когато паузите са по -големи, пък  и моите вече не ядат нощни, а само сучат за успокоение и пак заспиват. Так че пробвай с по  -дълга пауза да завъртш машината за кърма.
  Медимед, тъй като всички кърмили малко или повече близначета, са пример че това е напълно възможно, както и че могат да подкрепят и да дадат съвети следващият път на някои близък или познат искам да спомена нещо във връзка с написаното по-горе.
  Когато не си цедила рутинно и от самото начало, изцеждането когато гърдите не са пълни е трудно, защото с помпа просто не може да стимулираш потичането, така както става с бебенцата. Това не означава, че няма мляко, а само че не може да го изкараш от гърдата. Опитай например следното през деня, сложи само едното бебче на гърда да суче, а ти се приготви с помпата на другата гърда. Когато чуеш че почва да гълта опитай да цедиш, ще видиш каква огромна разлика има, когато бебчето е стимулирало потичането.
   Така отплеснах се, основно реших да пиша за по-горният съвет. А то е чакането да се събере мляко, за да се изцежда може да доведе до едно единствено нещо, намаляване на количеството мляко. Реално ти би имала шест часова пауза и цедиш веднъж в нея и стимулираш още повече производството. Тоест нормално щеше да е по-голяма паузата, а ти я правиш по-малка.
    Но съвета ти, да се чака по-дълго време и тогава да се цеди реално ще доведа точно до обратното. По подробно описание, защо това е така и какъв е механизма на производство на мляко, може да прочетеш тук - Ако си го “пазите”, може да го загубите

# 785
  • Мнения: 1 777
На мен почна да ми писва това цедене. Малкия добре суче, даже прекалява и засичам по часовник 10 мин, за това време си е изсукал 100мл, иначе забавя ли се суче повече. Днес изсука 130мл и после повръща доста. А Ралица ме разиграва. Засуква, пуска после пак засуква или само ближи зърното. Мисля другата събота и неделя само на гърда да е. Искам почивните дни, че ще ми отнеме доста време, а с Явор ще се занимава мъжа ми тогава.
Кърма имам, не мога да се оплача, около 1,5 - 1,6литра дневно, все има налична, защото аз размразявам старата, прясна замразявам... Изобщо е кошмар. Отделно тези дни са малко по-криви малките и от хранене минаваме на хранене. Даже това е 1-вата вечер, когато едно от бебетата не е в леглото ни, а си спят в детската спокойни... Хранихме ги в 22ч, интерено ми е кога ще се събудят. Обичайно с 2ч се събуждат гладни и после към, 6-7 отново.

Аз серклаж така и не направих, имаше такава вероятност, но се отказахме.

# 786
  • София
  • Мнения: 12 236
anichka.bs  много добро решение, особено във вашата ситуация. В чужбина го наричат нърсинг вакеишън, макар реално да няма нищо общо с ваканцията. Изразява се именно в това, което си решила да направиш. Уикенда го отделяш само на едното бебче, което суче, но има трудности, спираш му дохранването с шише и просто го кърмиш колкото често е необходимо. Някои друг се грижи за другото бебче и ти го носи само за хранене набързо.
Обикновенно уикенда е достатъчно за да се нормализират нещата, а при теб е предимство че имаш повече мляко. Следи си наддаването на момиченцето или памперсите, нормално е в този период да задържи теглото или да наддава по-малко, но след първите 1-2 дни трябва да започне отново да си наддава в нормалните граници. В момента в който бебчетата започат да си наддават и качват само с кърмене от гърда е момента и плавно да спреш и изцеждането.

Последна редакция: пн, 23 апр 2012, 12:04 от Aila

# 787
  • Мнения: 82
bg_trinity , млечницата едва ли е дошла от самосебе си, защото не си плакнала устичката.  Naughty Вероятно е имало някакъв друг предразполагащ фактор, прием на антибиотик, например или вече налична гъбична инфекция.  Peace

Разбира се, ако майката иска, може и да плакне устичката, просто това не е гаранция за предпазване от млечница.

Не сме пили антибиотик нито аз нито бебка, не е при преминаването през родовите канали, защото е родена секцио, не е от гърдите на майката, защото пиеше с шише...заключението на нашата педиатърка беше, че се е появила, защото се храни много дълго (по 1 час) и задържа много млякото в устата...ето и цитат от една статия...

"...че продължително смучене на бебешко шише или биберон също може да причини млечница."

Не казвам, че плакненето на устата с вода е сигурна превантивна мярка против млечница, но по-скоро помага от колкото да вреди. Това беше препоръка на нашата педиатърка

Последна редакция: пн, 23 апр 2012, 10:54 от bg_trinity

# 788
  • Мнения: 285
НОВА ТЕМА

# 789
  • София
  • Мнения: 12 236
И линкче към НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт