Съболезнования на близките. Да почива в мир момичето

  • 67 156
  • 619
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 62 595
И за лекарствата няма угодия - когато търговете се правеха централно имаше вой заради монополизиране от отделни фирми, а сега защото отстъпките не били гоолеми!

# 586
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
И за лекарствата няма угодия - когато търговете се правеха централно имаше вой заради монополизиране от отделни фирми, а сега защото отстъпките не били гоолеми!

Малко извън темата но скоро четох някаква статия за това как Актавис са завишили тройно част от лекарствата които болниците закупуват за онкоболни.

# 587
  • Мнения: 4 523
Утре се навършват 40 дни от загубата на Диди! Cry Flowers Rose Flowers Rose
Почивай в МИР миличка! Praynig

Светла й памет! И много сили на близките й. Sad

# 588
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 302
коментира се назад необходимостта от профилактична антикоагулация... при секцио/нормално раждане.
аз не съм гинеколог, но има няколко пункта, които според мен са важни:
1. плановите цезарови обикновено се правят с регионална анестезия (спинален/епидурален блок). тъй като операцията не се счита за рискова от гледна точка на тромбообразуване и емболични усложнения не се прилага профилактика. защото това увеличава риска от кървене в гръбначно-мозъчните обвивки и неврологични усложнения на анестезията. имам позната, която от десет години е в инвалидна количка след субарахноидален кръвоизлив след планово секцио. дъщеричката и е една принцеса... но това усложнение е непредвидимо. между другото тя е лекар... и е била наясно с тези рискове...
2. секциото по спешност май се прави с обща анестезия, но като цяло антикоагулацията в акушерството е особено опасна заради неимоверно по-високия риск от кървене... съдовете на плацентата трябва да тромбозират след раждането на плацентата. в противен случай кървенето е неовладимо и отстраняването на матката става животоспасяваща операция.
3. обикновено при родилки не става дума за тромбоемболия, а за амниотична емболия... още по-опасна
хеликаза, много си самоуверена... ако беше толков апросто едва ли изследванията за "склонност" към тромбообразуване щяха да с еправят въобще в света. между другото те са много скъпи и не е оправдано рутинното им извършване.
преди акушерството да стане толкова желана специалност (между другото с участието на всички нас, които сме опирали до техните "услуги", щото гинеколозите не са от днес това, което са) и да се напълни с обекти на вицове, беше изкл\чително трудна специалност. именно заради драмата на усложненията. хора умират навсякъде и смъртността в БГ не е толкова по-различна от тази в европа, но да умре млада жена и новородено е ужасно... този риск съществува навсякъде.
млади хора умират навсякъде, ужасно е. за една седмица в клиниката ни умряха 8 души с алкохолен хепатит или усложненията му и най-възрастния беше на 36. е няма приказки в медиите, че лекарите са убийци... сигурно не са се сетили...

съжалявам за момичето.... и за семейството и.

# 589
  • Мнения: 5
Малко ще бъда извън темата.Вчера Маргарита Михнева в предаването на Гала каза че докато са се водили преговори със стачниците от БДЖ се е подписал договор за приватизация на най-сладкото парче-товарните превози.Това обрича на сигурен фалит превоза на пътници.Това не може да стане без участието на управляващите.Печелят управляващите и тези които приватизират-губи народа.Какво ще кажете за това.А медиите мълчат             

# 590
  • Мнения: 975


1.Самоуверена съм защото знам какво говоря.
2.Изследванията не са толкова скъпи, а и какво значи скъпо на фона на загубения живот!
3.Предвид усложненията за бременната жена и плода, асоциирани с тромбофилията не виждам защо много лекари продължават да неглижират това състояние. И да, рядко тромбофилията остава непроявена в семейната история. Снемането на фамилната анамнеза може да насочи лекаря към рисковите пациенти, но това е нещо, което масово се пропуска в днешни дни. Изобщо не е нужно поголовно изследване, просто ви изнася да казвате, че това са непредвидими  усложнения.
Непрекъснато се биеш в гърдите колко много знаеш, затова пишеш пълни глупости и за интубацията. Хемостазата има две посоки на нарушения, и именно при родилки са идни от най- опасните нарушения на хемостазата с преразходна коагулопатия при обилно кървене и развитие на ДИК синдром. Това е и една от най- скъпите пътеки в Акушерството и Гинекологията, с приложение на новосевън, като често успоредно с това се налага и хистеректомия. Доста по- често от БТЕ. Профилактика за БТЕ с нискомолекулярни хепарини се прави, но следоперативно, именно заради риска от кървене.
А амниотичната емболия е специфично акушерско усложнение, за което за голяма съжаление не съм прочела да има профилактика, а смъртността е много висока. Ако ми посочиш материал, където да има такава профилактика ще съм много доволна да го прочета Peace

# 591
  • Мнения: 2 719


1.Самоуверена съм защото знам какво говоря.
2.Изследванията не са толкова скъпи, а и какво значи скъпо на фона на загубения живот!
3.Предвид усложненията за бременната жена и плода, асоциирани с тромбофилията не виждам защо много лекари продължават да неглижират това състояние. И да, рядко тромбофилията остава непроявена в семейната история. Снемането на фамилната анамнеза може да насочи лекаря към рисковите пациенти, но това е нещо, което масово се пропуска в днешни дни. Изобщо не е нужно поголовно изследване, просто ви изнася да казвате, че това са непредвидими  усложнения.
Профилактика за БТЕ с нискомолекулярни хепарини се прави, но следоперативно, именно заради риска от кървене.



  Дрън-дрън. Ами нали точно това казвам, да се прави анти-тромботична профилактика. И тъй като очевадно не разбирате проблема, няма нужда да ми давате уроци и то по въпроси, които не са ви ясни. Първо, тромбофилията е състояние, което се усложнява по време на бременност поради специфичната хормонална обстановка. Второ, нискомолекулните хепарини влияят на кръсвосъсирването по коренно различен начин от този, който вие си представяте. Те не разреждат кръвта, за разлика от кумариновите антикоагуланти. Трето, профилактиката на тромбозите е не следоперативна, а след раждане изобщо., тъй като рискът е многократно завишен. На починалата не е направена.

  Аз от интубация може и да не разбирам, но твърдя, че по-зле от извършилия я няма да се справя...и то не защото аз я мога, а защото по-зле от това нямаше накъде. Съжалявам, че трябваше да го кажа директно, но явно и от деликатност не разбирате.
  Колкото до професионалното ми самочувствие, да, имам го. Защото съм добра в работата си, много съм добра...основната причина е, че много чета. А това, че Вие не сте чела си е лично ваш проблем, който ако Ви притеснява е редно да решите сама, а не да чакате публикации на готово. Пъбмед е за всички.

# 592
  • Мнения: 897
Докато пишете и се "биете в гърдите" кой какво знае, относно медицината погледнахте ли заглавието на темата? Или просто използвате всяка възможност "да блеснете" във форумското пространство.

# 593
  • Мнения: 975
Хубаво, аз съм необразованата, а ти си суперобразована, но когато напишеш, че една такава профилактика е задължителна при всякакъв вид раждане, утре 80% от съфорумките ще решат, че това е някаква панацея, която задължително са прилага на всяка родилка още преди раждането, без да има някакви индикации за това. А кървенето в перидза на раждането и след това се водят за основна причина за смъртност при родилките, по- честа от амниотичната емболия и БТЕ. А при нормално раждане е редно пациентката да се раздвижи още веднага след излизане от родилна зала, и не е рутинно прилагането на такава терапия. А относно пациентки с вродена тромбофилия, да прави се профилактика и по време на бременността, и продължава след раждането, независимо нормално или секцио, но колко от нас имат генетично изследване и знаят , че имат такава тромбофилия.
П.С. Бременна съм в деветия месец и не са ми правени такива генетични изследвания.
П.С. Където и да чета , не съм срещала за профилактика на амниотичната емболия, ама щом ти казваш!

# 594
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 302
хеликаза, говориш пълни глупости и самоувереността ти може да заблуди единствено лаици
съжалявам, че ти се случва да се излагаш, и искрено се надявам в професията си да не си толкова зле колкото в последния си постинг.
и хайде ако обичаш по-кротко с определенията, щото хората не са лабораторни мишки... "разреждане на кръвта", ти добре ли си?
и да, аз също ще съм любопитна някой да каже как се профилактира амниотична емболия.
между другото, любимия ти Пъбмед казва, че по-голямата част от майчината смъртност е non preventable  Peace
освен това когато ползваш източници за тромбоемболичната профилактика (само ще вметна, че кумаринови антикоагуланти НИКОГА не с еползват за периоперативна профилактика, сигурно знаеш защо) отчитай вида на анестезията и сравнимостта на студиите.
айде, че много ще ти дойде...
предполагам е добре да има обществена дискусия за всички подобни случаи, защото иначе продължават да с еобвиняват хората, които може и да не са виновни
форумът няма нито една тема за лекарите оказали се невинни и професионалисти след като месеци наред са били в устата на хората и медиите а и на официални трибуни. е, не е ли несправедливо?
ако един полицай бъде обвинен несправедливо ще слушаме години!

корина, темата е да изкажем съболезнования ли? ами извинете ме тогава. но ако има хиляди постинги със съболезнования какво помага това?
съжалявам, че си отишло момичето, не мога да намерия нужната розичка. жалко за нея и много мъчно за близките Simple Smile

# 595
  • Мнения: 647
Хубаво, аз съм необразованата, а ти си суперобразована, но когато напишеш, че една такава профилактика е задължителна при всякакъв вид раждане, утре 80% от съфорумките ще решат, че това е някаква панацея, която задължително са прилага на всяка родилка още преди раждането, без да има някакви индикации за това.

Ха! Че на мен и двата пъти са ми правили профилактика против емболия, изрично назначена от лекаря ми, правил ми секциото, без да имам никакви индикации, и идеални предварителни пълни изследвания преди двете операции - като се почне от време на съсирване на кръвта, диференциално броене на левкоцитите и т. н. Пак по искане на лекаря, който ме оперира. Първият път в държавна болница, вторият в частната му клиника. Просто той много държеше на тази профилактика и явно има защо!

# 596
# 597
  • Мнения: 975

Ха! Че на мен и двата пъти са ми правили профилактика против емболия, изрично назначена от лекаря ми, правил ми секциото, без да имам никакви индикации, и идеални предварителни пълни изследвания преди двете операции - като се почне от време на съсирване на кръвта, диференциално броене на левкоцитите и т. н. Пак по искане на лекаря, който ме оперира. Първият път в държавна болница, вторият в частната му клиника. Просто той много държеше на тази профилактика и явно има защо!
[/quote]
Абе не четете , ама всички да се изкажете. Да както писах при секцио се прави почти навсякъде задължително профилатика, но следоперативно, т.е. започва няколко часа след операцията , като се наблюдава кървенето през този период.
П.С Спирам, че темата отиде на съвсем друга страна Peace

# 598
  • Мнения: 411
Нека си бъдем полезни! В какво се изразява профилактика на тромбозата след секцио?

# 599
  • Мнения: 2 719
Хубаво, аз съм необразованата, а ти си суперобразована, но когато напишеш, че една такава профилактика е задължителна при всякакъв вид раждане, утре 80% от съфорумките ще решат, че това е някаква панацея, която задължително са прилага на всяка родилка още преди раждането, без да има някакви индикации за това. А кървенето в перидза на раждането и след това се водят за основна причина за смъртност при родилките, по- честа от амниотичната емболия и БТЕ. А при нормално раждане е редно пациентката да се раздвижи още веднага след излизане от родилна зала, и не е рутинно прилагането на такава терапия. А относно пациентки с вродена тромбофилия, да прави се профилактика и по време на бременността, и продължава след раждането, независимо нормално или секцио, но колко от нас имат генетично изследване и знаят , че имат такава тромбофилия.
П.С. Бременна съм в деветия месец и не са ми правени такива генетични изследвания.
П.С. Където и да чета , не съм срещала за профилактика на амниотичната емболия, ама щом ти казваш!
Това къде съм го написала??? Всичко, казано от мен е факт за пациентки с наследствена тромбофилия, разбира се, че не всяка бременна жена е нужно да бъде изследвана. Когато срещу нея има мислещ лекар, той и с няколко въпроса ще разбере коя пациентка е в риск.За съжаление масово лекарите неглижират снемането на фамилна анамнеза. Обясняват прееклампсии, изоставания на плода, преждевременни раждания с прочутото "Ами случва се!" и повдигане на рамене. Хайде холан! И какво сега, починалата с направена профилактика ли е била?


Как пък някой не призна от съсловието, че има и нечетящи, и некадърни, и корумпирани!?!?!?

Никой не казва, че всички са такива, всеки от нас, сигурна съм, има лекари, чието име споменава с признателност. Аз познавам един куп такива, страхотни специалисти, но хайде да не си затваряме очите пред лошите практики и масовото лекарско недоглеждане. Сори, ама хората трева не пасат и колкото и да обяснявате как всичко е цветя и рози и колко са неоправдани горките прекрасни бели и добри медици няма да ви се получи. Истината е, че много неща в здравеопазването ни куцат и колкото по-бързо си признаем и всички заедно започнем да се борим срещу тях, толкова по-бързо ще има промяна в положителна посока.


Един от основните проблеми на българския лекар (ще ми простите обобщението, прекрасно знам, че не всички са така) е това невероятно самочувствие и тая убеденост, че по-велики, по-можещи и по-знаещи от тях няма! Подозирам, че се научават на това още в университета. Някак успяват да си въобразят, че са стигнали върха на обществената стълбица, получават възхитени погледи. Като завършат съвсем загубват чувство за мярка и решават, че е време да спрат да четат и да се усъвършенстват. А това, че никой не им търси сметка още повече влошава ситуацията.

Общи условия

Активация на акаунт