Разумно ли е??

  • 7 066
  • 153
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 62 595
Например, че при дружната игра, режимът най-спонтанно отидЕ.  Wink Детето ти е свястно, не пренавивай пружината. Все по някакъв начин трябва да се научи да си управлява времето, по-добре да е с игри пред очите ти, отколкото да тресне вратата и да прави напук. Най-много да отиде без домашно на училище или да се успи, но така или иначе няма да му го спестите като забележка.

По отношение на компютърните игри, децата ме бият почти редовно, справят се доста по-добре от мен, по-бързи са, по-лесно съобразяват. Там сме равни и всеки играе за себе си, няма отстъпваници. Колкото до другите игри, не помня да съм им отстъпвала, дори когато бяха на по 3 години и ги учех на Не се сърди човече и домино. Просто им обяснявах в процеса на играта, че едно нещо могат да го изиграят така илии така или така, защото аз съм играла еди-как-си. Не е имало ревове и сръдни, дори доста бързо се научиха. За мен е неприемливо възрастният да отстъпва и да се прави на слабак от загриженост, защото учи детето грешно. Кой се е научил да играе добре шах, ако баща му все му е отстъпвал? Пък и нали знаеш, бит насита няма!  Laughing

# 151
  • Мнения: 84
А защо вместо компютърни игри не се използват монополи и т.н.?Има една наскоро я взехме със съпругът ми казва се Енциклопедия и развива знанията за различни култури и различни страни и е много забавна има толкова много такива игра нима компютъра трябва да е мястото за конкуренция като според мен една такава игра би конкурирала знанията много по-добре,а не само фината моторика на детето и родителя

# 152
  • София
  • Мнения: 62 595
Имаме всички възможни настолни игри и периодично ги играем, стига да не са точно енциклопедични. Предпочитаме състезателните от типа монополи, игри на карти, навремето играехме домино и Не се сърди човече. Естествено, че в една игра на енциклопедични знания ние с баща им винаги ще печелим,  играта се обезсмисля! няма как 11-12-годишни деца да знаят колкото 40-годишни възрастни, изчели купища книги през живота си. Състезателните игри с елемент на комбинаторика, логика и късмет горе-долу изравняват силите. При компютърните игри има от всички тези елементи и ни поставят в относително равностойна позиция.

# 153
  • Мнения: 741
Играта на табла също е вариант. Също развива стратегически умения и има много забавление. Естествено е, че родителите ще са по-добри, но с малко повече хитрост можем да позволим на децата да печелят.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт