Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2
Здравейте Мамита ..  Peace
Знаете ли нещо по въпроса!? Thinking
Вълнувам се тъй като съм бременна, а преди много време брата на мъжа ми е починал от левкемия и малко или много искам да знам дали рискът и нашето бебче да развие болеста е голям или не!?
Знам, че вземането на тъкани и кръв от пъпната връв се използва за лечение на различни видове рак, включително и левкемия, но пък е много скъпо Simple Smile

Та ако има мамита които са го правили и са наясно за процедурата и имат информация - Моля пишете  ....

П.С. Предварително се извинявам ако има такава тема...  Embarassed

# 1
  • Мнения: 539
Ние запазихме стволови клетки на бебка, най-вече с мисълта, че не сме го направили навремето за батко й, а вероятността да са съвместими е голяма... Мислех си, че така давам шанс и на двете си деца, който, дай Боже, никога да не използват...
Да, доста е скъпо, не мога да кажа и дали си струва...
Иначе, нищо особено - само дойде лекарката - обади ми се, че е на място и после, че са свършили каквото е нужно. Много скоро се обадиха, че пробата е отлична и са взели голямо количество стволови клетки. След две седмици, мисля, звъннаха, че ни е готов сертификата. Това е.

Тогава още нямаше публична банка за стволови клетки в България. Или поне не беше популярна.
Сега може просто да дариш клетките, без ангажименти от твоя страна. Те си поемат всичко.
Ако след време се наложи, не дай Боже, можеш да търсиш съвместими клекти в тази банка. Може дори вашите да не са използвани, кой знае...

# 2
  • Несебър
  • Мнения: 195
В едно предаване бях гледала,че няма смисъл много от това понеже (пази боже)ако детето се разболее то и вероятността стволовите клетки да са увредени е голяма.Иначе и аз исках,но след това изказване се отказах.

# 3
  • Мнения: 498
Аз имам същата дилема от известно време насам и не знам дали си заслужава парите. Иначе са около 6 000 лева. Има вариант и разсрочено плащане. Гледала съм варианта в БУЛГЕН. Ще следя темата за още мнения! Peace

# 4
  • Мнения: 245
Не мога да дам съвет на някой дали да го направи или не, само ще кажа, че аз не бих го направила. Тези стволови клетки в пъпната връв, са предназначени от природата да влязат в бебето след раждането и да поправят шети, които да били нанесени от него, а сигурно имат и други важни финкции, за които науката не знае още. Това дали ще ги получи или не, би могло в някои случаи да е разликата между инвалид и здраво бебе. Не бих отнела на детето си този шанс, за да му дам имагинерен такъв, за някакво бъдеще заболяване, при което не се знае нито дали тези неща ще могат да се изпозлват , нито дали ще бъдат годни за нещо. Разбира се за да си получи детето необходимите стволови клетки при раждането си, трябва да се забави малко (до спиране на пулсиране) прерязването на пъпната връв и за това бих настоявала абсолютно.

# 5
  • Мнения: 54
Да, доста е скъпо, не мога да кажа и дали си струва...


Струва си за тези, които печелят от тази иновативна манипулация. Аз не бих се възползвала от тази услуга дори да е безплатна.

# 6
  • Мнения: 539
Еее, не бива да сте толкова крайни...
То едно време така се е говорело и за памперсите, и за адаптираното мляко...
А защо не опитате да накарате баба си да си купи вода от магазина?  Laughing
Никой не знае, кога какво и как ще му се наложи.
Ние специално доста се поотръскахме, но искахме децата ни да имат и този шанс, пък бил той и имагинерен...
Иначе, нищо не се отнема от бебето - за нашите 6 000 лева взеха стволови клетки не само от кръвта от пъпната връв, която се изхвърля, но и от плацентата.
Колкото до предаванията - много са, ако им позволим всеки път да ни променят мнението, за къде сме?

# 7
  • Мнения: 734
Темата не е ЗА и ПРОТИВ, а когато родителите са ЗА - авторката на темата задава въпроси. Така че за мен просто е извън темата критиката на подобни методи в момента. Въпреки,че лично на мен ми е интересна подобна дискусия  в присъствието на да речем медицински лица, които да говорят с факти и аргументи.
Като например, ако не дай си Боже, се наложи да се използват тези клетки и те (пак) не дай си Боже се окажат негодни, връщат ли парите, има ли някаква друга компенсация от фирмата, която ги е съхранявала? Или тя (банката за стволови клетки) ще каже - ааа, виновен е превозвача до болницата, понеже не ги е съхранявал правилно и те са се повредили! (грубо казано) Има опция да се изпратят в чужбина тези стволови клетки за съхранение - това читаво ли е, какви са рисковете, как се случва всичко?
Извършва ли се в България трансплантация от този вид, къде...? Ако се наложи клетките да се транспортират в чужбина (за операция), как се осъществява този транспорт?
ей такива неща ми се въртят в главата...
Az i ti, предполагам, че се подписва някакъв договор, би ли разяснила какви са точките по този договор? Банката за съхранение гарантира ли някакво качество и какво се случва, ако се издъни? Съдейства ли при пренасянето на тези стволови клетки в случай на нужда?

# 8
  • Мнения: 2 980
Тези стволови клетки в пъпната връв, са предназначени от природата да влязат в бебето след раждането и да поправят шети, които да били нанесени от него, а сигурно имат и други важни финкции, за които науката не знае още.

Клетки от пъпната връв могат да се вземат и след изчакване да спре пъпната връв да пулсира. Доколко се връщали в бебето и го предпазвали от по-късни заболявания...  newsm78

Аз нямам проблем с манипулацията, бях готова да дарим кръвта от пъпната връв след раждането, но ни обясниха, че няма смисъл. Тук в момента се използват само четири типа стволови клетки от пъпна връв, дарителските банки вече били препълнени с тях и просто нямало нужда да се даряват повече засега. Що се отнася до съхранение в лична банка - също ни обясниха, че стволовите клетки от пъпна връв не са достатъчни за лечение на нищо, ако детето е над 2 години - броят е прекалено малък. За по-големи деца и възрастни се използват дарителските банки. И не трябва да се забравя, че приложението на тези технологии все още е доста ограничено и не всички рискове са известни - а рискове има, понякога също толкова сериозни, колкото и лекуваното заболяване.  Peace

Така че, въпрос на личен избор. Но си струва да се провери точно какво приложение ще има такъв запас.

П.П. Понеже гледам интересни тълкувания на поста си, държа да подчертая, че раждах в Щатите, информацията ми за банки и прочие важи само за тук и ми беше дадена от тукашните ми лекари. В България и Европа представа си нямам как стоят нещата. Но все пак смятам, че си струва да се провери точно за какво ще си давате парите.

Последна редакция: чт, 18 авг 2011, 23:39 от ianajar

# 9
  • Мнения: 245
Не знаех, че след 2 годишна възраст не могат да се ползват за лечение. Малко ме съмнява, да казват това и на родителите. Ако някой е сключил договор е интересно да каже дали са ги предупредили, че само до 2 годишна възраст на детето върши работа.

За мен взимането на стволовите клетки от неспряла да пулсира пъпна връв, защото ако не греша у нас само така се прави, е като да вземеш част от материала необходим за построяване за основите на една къща, с цел някога ако тя почне да се срутва да има с какво да я укрепиш. За мен, по-добреда се подсилят основите максимално, пък ако стане беля, тогава да се мисли, а не да се тръгне с отславабе на основите, което всъщност е недаването на бебето на всичките му стволови клетки, които природата е предвидила за него в пъпната връв. Друг в въпросът, че у нас режат пъпната връв преди да спре да пулсира и без да се взимат стволови клетки.

Последна редакция: чт, 18 авг 2011, 19:51 от persimon

# 10
  • Мнения: 21
Здравей Евгения,
Ние решихме да замразим стволови клетки от пъпната връв. Според мен си заслужава. Това са клетки, които имат способността да се регенерират и от тях могат да се създадат всички други клетки на кръвната и имунната система: червени кръвни клетки, бели кръвни клетки, тромбоцити, с които се лекуват много тежки заболявания, включително рак и генетични заболявания.

Абсолютно не е вярно, че това важи докато детето е само на 2 години!!!Може да си ги съхраняваш цял живот и с годините те стават все по-ценни, защото тогава хората се разболяват от какво ли не.

Ние вече се регистрирахме към една банка и получихме комплект, който се отваря в болницата при раждането и там се събира материалът. След това се занася в банката и се изследва дали всчко е ок и след това започва съхраняването.

Ако имаш финансова възможност – не се колебай да замразиш стволови клетки, това е моето мнение. Успех!

# 11
  • Мнения: 539

no_name, разбира се, че подписахме договор. Няма проблем да ти пратя вариант, за да се запознаеш по-подробно.

Онова за 2-те години е относително - зависи от количеството съхранени стволови клетки, не случайно подчертах, че сме дали повече пари, но са съхранени и доста повече клетки (взеха и от плацентата) - именно за количеството става въпрос...

За Щатите не  знам, у нас Банката е нова, със сигурност не е запълнена с дарителски материал...

# 12
  • Мнения: 3 932
Ходих скоро на инфорmационна сесия по повод стволовите клетки и mи направи впечатление, че всъщност наистина събраното количество клетки действа за определени килограmи. Освен това репродукция на ств. клетки в лабораторни условия още не е призната официално като алтернатива.
Учудват mе високите цени в Бг, тук подобно удоволствие е 1000$ 1-та година (1400лв.) и после се плащат по около 100$ на година до 18-та година на детето. След навършване на тази възраст клетките стават собственост на детето.
Въпреки, че представителите на клиниката звучаха доста убедително, след консултация с гинеколога mи, не заmразихmе клетки.
Защо не се посъветваш с независиmо mед. лице?

# 13
  • Мнения: 245
Ходих скоро на инфорmационна сесия по повод стволовите клетки и mи направи впечатление, че всъщност наистина събраното количество клетки действа за определени килограmи. Освен това репродукция на ств. клетки в лабораторни условия още не е призната официално като алтернатива.
Учудват mе високите цени в Бг, тук подобно удоволствие е 1000$ 1-та година (1400лв.) и после се плащат по около 100$ на година до 18-та година на детето. След навършване на тази възраст клетките стават собственост на детето.
Въпреки, че представителите на клиниката звучаха доста убедително, след консултация с гинеколога mи, не заmразихmе клетки.
Защо не се посъветваш с независиmо mед. лице?

До колко килограма стигат събраните стволови клетки?

И значи, ние сме към 4 пъти по-богати от канадците, като се съди по цените Money

# 14
  • Мнения: 2 980
Учудват mе високите цени в Бг, тук подобно удоволствие е 1000$ 1-та година (1400лв.) и после се плащат по около 100$ на година до 18-та година на детето. След навършване на тази възраст клетките стават собственост на детето.

О, при вас е евтино, явно. Аз тук проверявах само в една (местната) банка, цената беше по 100 долара месечно, за неограничено време - няма възраст, на която преставаш да плащаш. Но е напълно възможно в други райони цените да са различни.

# 15
  • Мнения: 3 932

До колко килограма стигат събраните стволови клетки?

И значи, ние сме към 4 пъти по-богати от канадците, като се съди по цените Money
[/quote]

Зависи колко клетки е mогло да се съберат (извлекат). Предупредиха ни и, че иmа mиниmално количество клетки, над което си струва да се заmразяват - при изследване на пробата те уведоmяват за количеството клетки и ти си решаваш дали искаш да заmразиш ако са под mиниmуmа.
Ако в Бг няmа годишна такса за съхранение, не е точно така - това са още 1800$ за 18 години.

Интересно mи е фирmите, които предлагат подобни услуги не правят ли някакви инфорmационни срещи  newsm78

Учудват mе високите цени в Бг, тук подобно удоволствие е 1000$ 1-та година (1400лв.) и после се плащат по около 100$ на година до 18-та година на детето. След навършване на тази възраст клетките стават собственост на детето.

О, при вас е евтино, явно. Аз тук проверявах само в една (местната) банка, цената беше по 100 долара месечно, за неограничено време - няма възраст, на която преставаш да плащаш. Но е напълно възможно в други райони цените да са различни.

Да, обаче вие сте доста по-напред с mатериала от нас в това отношение и публичните ви банки са доста богати  Peace

И да уточня - не, че преставаш да плащаш на 18-тата година, но оттаm нататък клетките са собственост на детето ти и то решава как ще разполага с тях.

# 16
  • Мнения: 21
Освен това репродукция на ств. клетки в лабораторни условия още не е призната официално като алтернатива.

Учудват mе високите цени в Бг, тук подобно удоволствие е 1000$ 1-та година (1400лв.) и после се плащат по около 100$ на година до 18-та година на детето. След навършване на тази възраст клетките стават собственост на детето.

Явно в Канада навсякъде цените са еднакви - и при нас в другия края на Канада са такива като в Квебек.

МаНЕВрата, какво искаш да кажеш с това за репродукцията на клетките - че ако не дай боже стане нещо, се използват само тези, които са събрани, без да се прави репродукция?

# 17
  • Мнения: 3 932
Аmи след mного хъmкане и увъртане от страна на преставителка на коmпанията, така се оказа  Close

Всъщност съхранението става в Торонтовска болница, та затова цените са еднакви предполагаm.

# 18
  • Мнения: 36
За първото не се възползвахме,въпреки,че исках,но за второто задължително ще надделея във вземането на решение За!

# 19
  • Мнения: 11
Това, че стволовите клетки взети от пъпна връв са неизползваеми след втората годинка е абсолютно невярно! Ние със съпруга ми замразихме клетки на дъщеря ни и сега сме на път да го направим и с второто когато се появи. Интересувала съм се доста по темата и си избрахме банка където условията ни харесват. Всяка клиника има различни условия и цени. В нашия случай за дъщеря ни заплатихме 3200 лв първоначална сума, следващите 3 години нищо не се плащаше и след 3-тата година по 150 евро на година. Не смятам, че това е непосилна сума за едно домакинство. За второто първоначалната сума е по-малка и за него отпада годишната вноска след третата година. Парите се плащат чак след като се вземат клетките и се направят съответните изследвания, които да покажат, че клетките са годни и са в достатъчно количество. Пазят се до 18-тата годинка на детето, а след това по желание може да се продължи съхранението, като до тогава само ние можем да се разпореждаме с клетките, можем да ги дарим или да се откажем от тях по всяко време без финансови задължения. Договора, който се подписва е много стриктен. Във всички банки се подписва договор. На нас никой не ни е давал комплект, в деня на раждането се обадих и екип дойде и взе клетки от пъпната връв, от този момент нататък те носят отговорност за това дали ще са правилно транспортирани и съхранени. В моя случай аз тръгнах да раждам много инцидентно и родих много бързо и екипа едвам успя да дойде навреме. Дъщеря ми се беше родила, пъпната връв беше отрязана и чаках да "родя" плацентата, така че нищо не му се отнема на детето, както някой беше писал по-горе. Аз гледам на това като вид застраховка за здравето на детето ми. Дано все пак никога не ми се налага да ги използвам. Не налагам мнение, но ще си позволя да дам съвет на бъдещите мами, които се двоумят да потърсят мнение на лекари и вещи лица, вместо да четът предубедени коментари по форумите.

# 20
  • Мнения: 539
Банката, която ние избрахме, не иска никаква допълнителна такса до 18-тата година.
Нещо като All Inclusive   Mr. Green

# 21
  • Мнения: 3 932
...но ще си позволя да дам съвет на бъдещите мами, които се двоумят да потърсят мнение на лекари и вещи лица, вместо да четът предубедени коментари по форумите.

Бих нарекла mненията лични, а не предубедени...

И не вярваm някой да взеmе решение единствено следствие на форуmни писания, да не подценяваmе интелигентността на потребителите. Теmата е полезна, дотолкова, доколокото поmага, за да се определят (обогатят) евентуалните въпроси при срещата със специалист.

# 22
  • Мнения: 2 980
Това, че стволовите клетки взети от пъпна връв са неизползваеми след втората годинка е абсолютно невярно!

Така, понеже явно възмутените коментаторки не могат да четат, ще го напиша удебелено. След 2-годишна възраст на детето, клетките са недостатъчно на брой за лечение. Използваеми са докогато си искате - предполагам, че и сто години могат да се съхраняват. Въпросът е, ако детето ви е на 18 и съответно тежи 50 кила, дали количеството клетки, събрано от пъпна връв и достатъчно за трансплантация на 10-килограмово бебе, ще е достатъчно. В това е въпросът. Това питайте.

Семействата, които са избрали да запазят стволови клетки са си постъпили, както са счели за добре, според дадената им информация. Аз просто излагам информацията, която пък аз съм получила от независими медицински лица, несвързани с никоя банка. Нямам никакво намерение да убеждавам когото и да било в нещо - това си е лично решение. Но за да се задават правилните въпроси, трябва да имаш максимално количество предварителна информация. На мен никога не би ми хрумнало, че количеството запазени клетки е много важно - ако не ми го беше казала лекарката ми.

Не виждам как допълнителната информация от медицински лица може да се счете за "предубедено мнение", само защото не се покрива с това, което на вас са ви казали от донорската банка (на която плащате, да припомня).

Последна редакция: ср, 24 авг 2011, 17:27 от ianajar

# 23
  • Мнения: 11
Това, че стволовите клетки взети от пъпна връв са неизползваеми след втората годинка е абсолютно невярно!

Така, понеже явно възмутените коментаторки не могат да четат, ще го напиша удебелено. След 2-годишна възраст на детето, клетките са недостатъчно на брой за лечение. Използваеми са докогато си искате - предполагам, че и сто години могат да се съхраняват. Въпросът е, ако детето ви е на 18 и съответно тежи 50 кила, дали количеството клетки, събрано от пъпна връв и достатъчно за трансплантация на 10-килограмово бебе, ще е достатъчно. В това е въпросът. Това питайте.
А ти дали имаш необходимото медицинско образование, че си позволяваш толкова категорично да изказваш мнение, че клетките са недостатъчно на брой след втората годинка. Звучиш много убедително с този удебелен шрифт  Thinking  На мен ми беше обяснено така: За различните заболявания е необходим различен брой клетки, така си спомням, че ми беше даден пример - 100 стволови клетки са абсолютно необходими за лечение на левкемия при 20 кг човек. Има си определено минимално количество концентрация на клетки което банките замразяват. По-малко от това количество - пробата се счита за негодна, договора се прекратява и нищо не заплащам. Аз за себе си съм задала въпросите, които са ме интересували и съм получила убедителни отговори, за да взема това решение. Не съм се замисляла за това дали ще може дъщеря ми да се възползва от тях когато стане напримр на 50, но знам, че ако не дай си Боже нещо се обърка утре, там някъде аз съм направила някаква застраховка за здравето на детето си.

# 24
  • Мнения: 2 980
А ти дали имаш необходимото медицинско образование, че си позволяваш толкова категорично да изказваш мнение, че клетките са недостатъчно на брой след втората годинка.

Не. И не съм написала никъде, че имам такова, нито пък, че изказвам мое лично мнение. Написала съм, съвсем ясно и на няколко места вече, че това е информация от моите лекари, които със сигурност имат необходимото медицинско образование за такова твърдение. Наистина е загадка за мен как четете.

Пак повтарям - единствената ми мотивация в случая е да дам информация (от компетентен източник), която да помогне на другите да задават правилните въпроси. Не да вземат решение на базата на това, което аз съм написала. Подчертавам ключовите думи, защото явно иначе стават грешки.

 

# 25
  • Мнения: 498
И тук малко обърнахме темата в спор. Аз подкрепям Маслинка,защото аз като се бях интересувала,но много отдавна и едва ли ще го обясня точно.. Embarassed ми обясниха,че се взима количеството стволови клетки и ако са годни тогава плащаш.Имаше и нещо,което беше,че в определена среда те ги удвояват и утрояват ( не знам как наистина) с идеята да стига за по-големи (и над 50кг) деца и възрастни.Маслинка,само ще те помоля на лични на споделиш,коя банка избрахте?

# 26
  • Мнения: 3 932
....Имаше и нещо,което беше,че в определена среда те ги удвояват и утрояват ( не знам как наистина) с идеята да стига за по-големи (и над 50кг) деца и възрастни.

Ето това е основната заблуда, поне къm януари mесец 2011, официален лабораторен mетод за репродукция на стволови клетки няmаше признат. Mоже би това е основният въпрос, с който трабва да се обърнете къm специалист (независиm в идеалния случай).

# 27
  • Мнения: 498
....Имаше и нещо,което беше,че в определена среда те ги удвояват и утрояват ( не знам как наистина) с идеята да стига за по-големи (и над 50кг) деца и възрастни.

Ето това е основната заблуда, поне къm януари mесец 2011, официален лабораторен mетод за репродукция на стволови клетки няmаше признат. Mоже би това е основният въпрос, с който трабва да се обърнете къm специалист (независиm в идеалния случай).
Ооо възможно е. Няма да се учудя ако в един момент само примамват така повече хора... Thinking Аз говоря за една определена банка от която съм получила информация и до колкото си спомням имаше нещо такова,с което твърдят един вид сигурност. newsm78

# 28
  • California
  • Мнения: 264
Ето това е основната заблуда, поне къm януари mесец 2011, официален лабораторен mетод за репродукция на стволови клетки няmаше признат. Mоже би това е основният въпрос, с който трабва да се обърнете къm специалист (независиm в идеалния случай).

Добре де, нали това замразяване е застраховка за далечно бъдеще - какво като в момента метод за репродукция на тези клетки няма признат? След 5-10-20 години ще има със сигурност. Нещата в тази област се променят много динамично. Само преди 5-6 години е можело да се лекуват 2-3 болести, в момента болестите са към 100.

# 29
  • Мнения: 3 932
Добре де, нали това замразяване е застраховка за далечно бъдеще - какво като в момента метод за репродукция на тези клетки няма признат? След 5-10-20 години ще има със сигурност. Нещата в тази област се променят много динамично. Само преди 5-6 години е можело да се лекуват 2-3 болести, в момента болестите са към 100.

Тук си права  Peace, но дотогава ще иmа mоже би и доста добри обществени банки (безплатни).

# 30
  • Мнения: 2 980
но дотогава ще иmа mоже би и доста добри обществени банки (безплатни).

А дано.
За мен лично даренията за обществени банки са по-далновидно решение, дори с оглед застраховка за собственото дете (вероятността да му потрябват клетки от друг, поне в първите 20 години, е по-голяма, отколкото да му потрябват собствени клетки). Но, разбира се, това си е много личен избор.
 
Ако на някой му върши работа, ето насочващ списък с въпроси за дарителската банка (на английски): http://parentsguidecordblood.org/content/usa/banklists/questionn … re.shtml?navid=18
Целият сайт е независим (и от частни, и от обществени банки, и от професионални организации) и много информативен.

Последна редакция: пт, 26 авг 2011, 06:06 от ianajar

# 31
  • Мнения: 1 298
Изчела съм много статии, лекарски мнения, та и ваши и други форумни мнения (към които съвсем не се отнасям лековато, защото дължа здравето си по-скоро на насоки, получени от такива мнения, отколкото на мастите ни медицински специалисти!). Имам много познати, които замразиха, и други, които НЕ замразиха - след съответното надлежно проучване при специалисти.
Не знам авторката на темата дали е замразила, но аз на нейно място бих направила следното: консултация с добър генетик (в Майчин дом?) относно наследствения риск за левкемия, на който е изложено нейното дете. Ако има такъв риск, може би бих замразила - но пак ще е от немай къде, без силно вътрешно убеждение, че не правя безсмислено нещо...
Обаче, ако нямам такива болести в семейството (и по-специално в млада възраст - то и аз имам роднина, починал от лимфома, ама се е разболял на 80, когато организмът вече е бил сериозно възрастово дегенерирал - е, не смятам, че сме генетично обременени!)  - не бих замразила. Частните банки у нас ЗА МЕН са абсолютно спекулативни - спекулират безсрамно и безскрупулно с родителската обич и (особено характерния за българина/ младата майка) страх.  На частните банки не им пука, че предлагат вятър и мъгла: ИмАл - дАл! Те са наясно, че вероятността продуктът им да се ползва клони към нула, така че тяхната спекулация няма лесно да бъде изобличена.

По-интересен е въпросът с публичната национална банка, създадена в Александровска болница - безплатно. Идеята е чудесна, правилна, но големият въпрос е: как ли ще побългарят тази инициатива. Примерно: ти хубаво ще дариш клетки, нищо не ти пречи. А те ще тръгнат да ги продават скъпо и прескъпо на черния пазар - в България и в чужбина... Не дай-боже нещо на теб да ти притрябва - ще тръгнеш по мъките, и никой няма да те пита бил ли си безвъзмезден донор - ще отваряш смс кампании, и пр... Ще почнат с дарените от нас клетки да правят експериментални трансплантации, да точат Касата - вместо да дават средства за лечение в изпитаните клиники в чужбина.  Баш професорът в детската онкохематология в Александровска, който плюе срещу частните банки, категорично отказва в интервютата си да даде официална статистика за УСПЕШНИТЕ трансплантации на стволови клетки при тях. Или дава различни абсурдни цифри при всяко изказване. Какво трябва да ми говори това? И аз се чудя... Бог да ни пази, че нито Криосейф, нито Александровска ще ни помогнат иначе, това е моето мнение. Не е медицинско мнение, но смятам все пак, че е добре информирано.

# 32
  • Мнения: 245
karmelita_007, и аз съм на същото мнение

Общи условия

Активация на акаунт