за захранването! Съвет...

  • 7 679
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Това беше нашето захранване:

2 месеца-сок
3 месеца-плодово пюре
4 месеца-зеленчуково
5 месеца-каша
6 месеца-месно пюре
7 месеца-попара
11 месеца/за закуска или следобедна закуска/ кис.мляко с бисквита или банан,кус кус,мляко с ориз







Така съм захранила по съвет на педито,така пише и в книгата на Лиляна Трифонова

# 46
  • София
  • Мнения: 1 320
doniboni на не съм казала че ти си го казала. Аз нали ти казах, че и ние по твойта схема вървим!
Казах го на другите мами  Simple Smile

# 47
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
doniboni на не съм казала че ти си го казала. Аз нали ти казах, че и ние по твойта схема вървим!
Казах го на другите мами  Simple Smile



®,да ти кажа чесно,ако се върна назад не бих бързала толкова със захранването,не че на детето му има нещо,но просто не беше готово според мен за плодовите пюрета през 3тия месец,много силни колики изкарахме още с въвеждането на сока  през 2рия месец,коликите минаха чак 6тия месец Tired,и това го отдавам на ранното захранване.
Но ти си знаеш най-добре Hug

# 48
  • Мнения: 7 640
Не съм съгласна, че в кърмата след еди-кой си месец няма достатъчно витамини и минерали. А какво има само вода и млечни белтъци ли?
смята се, че са недостатъчни за поизрастналия вече организъм. Sunglasses

# 49
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367

Готово ли е детето за захранване?
Защо да изчакаме със захранването?

В по-голямата част от света - Западна Европа, САЩ, Канада, почти в цяла Азия - отдавна са отминали времената на ранното завранване. Захранването, въведено в България по времето на комунизма по образец на тогавашния СССР, все още се прилага само у нас. В бившия СССР то отдавна е отменено, като са взети предвид най-новите проучвания, проведени през последните 25-30 години. Всички те потвърждават едно:
ранното захранване, дори да мине без проблеми в бебешка възраст, носи вреди в дългосрочен план.

Организмът има "памет", която може да се прояви във всеки един момент от живота на човека.

Основната вреда от ранното захранване е повишеният риск от алергии, както и невъзможността да се повлияе съществено на вече появили се такива. За да причини една храна алергия, тя трябва да достигне до кръвоносната система. Имуноглобулин А защитава организма, като образува защитен слой от вътрешната страна на червата и не позволява на потенциалните алергени да достигнат до кръвоносната система. Храносмилателната система на бебето секретира минимални количества имуноглобулин А. Кърмата съдържа имуноглобулин А, но не достатъчно, за да предпази организма от проникване на алергени в кръвоносната система. Адаптираните млека не съдържат имуноглобулин А.

Ето още една причина да изчакате със захранването:
Изследванията доказват, че ранното въвеждане на друга храна влошава усвояемостта на хранителните вещества от млякото, а детето започва да усвоява тези вещества от други храни едва след една година.

Между 4 и 7 месец, храносмилателната система на бебето започва да се развива много бързо. Тя започва да секретира повече имуноглобулин А, започва да пропуска избирателно веществата, които достигат до кръвоносната система. През този период започва и отделянето на слюнка, която не винаги е признак за поникването на зъбки - те понякога се появяват месеци по-късно. Нейната роля е да постави началото на храносмилателния процес и да започне да разгражда храните още в устата. Така тя подпомага смилането и усвояването им от организма.

Преди бебето да навърши 4 месеца, организмът му не може да се справи с потенциалните алергени и рискът от алергия е много по-висок. Според Световна здравна организация, захранването може да започне след навършени 4 месеца, но препоръчва да се изчака бебето да навърши 6 месеца.
Готово ли е детето за захранване?

Ето някои признаци, по които можете да разберете, дали детето ви е готово за захранване:

    * То може да седи само;
    * Може само да взима предмети и да ги слага в устата си;
    * Гледа ви как се храните и проявява любопитство;
    * "Иска си" от вашата храна (като издава звуци и гледа настойчиво, как се храните);
    * Отваря широко уста, когато ви вижда да отваряте уста по време на хранене, и ви имитира, как ядете;
    * Може да показва и да "си каже". Около 6-месечна възраст, бебетата могат да поискат храна, като посегнат към нея, или да я откажат, отвръщайки глава настрани. Понякога може да не разберете, какво иска да ви каже бебето ви. Тогава му предложете храна, но не го насилвайте, ако не я иска.
    * Бебето ви се струва гладно, скъсява интервалите между храненията, и няколко дни на често кърмене не помагат. (Обикновено, ако става въпрос за период на по-интензивен растеж, след няколко дни кърмата ви се увеличава и задоволява нуждите на бебето.)

Не забравйте обаче: целта ви е да започнете да давате на бебето храни, различни от кърма, не да го натъпчете с тях!

По данни на La Leche League,
по материали от www.AskDrSears.com
и от Я Мама!
   
 

# 50

Готово ли е детето за захранване?
Защо да изчакаме със захранването?

Браво!!! Живеем в 21 век, майчета! Направете си труда да попрочетете нещо от последните медицински новости, които всъщност не са новости, а се прилагат в цивилизования свят отдавна. Относно педиатрите, които предписват ранното захранване - професионалното им развитие е спряло преди десетина години. Само помислете колко динамична наука е медицината. Добрите лекари непрекъснато се усъвършенстват - форуми, симпозиуми, курсове и т.н. Вие, момичета не сте виновни, но помислете по въпроса наистина...

С добри чувства!
Grinning

Общи условия

Активация на акаунт