Как пазите детето след прекарана пневмония

  • 11 459
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
На почти три години детето ни изкара пневмония. (през ноември миналата година). Още първата нощ след болницата вкъщи вдигна температура, после си изкара някакъв друг вирус (прихванат от болницата), така че целият ноември беше един кошмарен период.

Ходеше на детска градина и там се разболяваше често, но никога толкова сериозно.

Сега разбира се сме я спрели от градината, ограничили сме контактите й.

Въпросът ми е, ако сте преминала през тази болест и сте предприели подобни стъпки - колко дълго да продължи това изолиране, пазене и пр. Има ли някакви по-специални правила за превенция, така че да не се повтори пневмонията? Разбира се включила съм витамини, рибено масло, ехинацея, мед, коластра; и пр., но пък аз ги давам редовно и въпреки това се стигна до тук.

В болницата казаха, че не е задължително всеки сопол да се разраства в пневмония. Дано да е така. Казаха още, че детето ни е от онази по-голяма част деца, които си боледуват често и това ще се израсте след 4-5 годишна възраст. Е, все пак се вижда светлина в тунела.

# 1
  • Мнения: 376
A пробиотици даваш ли ? След прием на антибиотик имунитета се покачва най-бързо от пробиотиците.
 - витамини на таблетки - те рядко са натурални и затова не давам на децата си. Суровите плодове и зеленчуци са достатъчни.
 - рибено масло - чудесно решение
 - ехинацея - може да се дава, но повечето деца повръщат от нея, така каза педито
 - мед - за да е лечебен се пие по една чаена лъжица сутрин на гладно с малко вода
 - коластра - тя си е само за теленцата, от нея може ефекта да е обратен
 - след 4-5 години спират да боледуват - вярно е, знам го от опит
За да се поддържа добро здраве е важно поне 50% от дневната храна да е сурова. А днешните деца са толкова капризни, че това е трудно постижимо.

# 2
  • Мнения: 1 217
Детето ми има 2 изкарани пневмонии,лекувани в болница.По едно и също време.Пневмониите повтарят.Не вярвах,но се случи точно така.Все около рождения му ден.Скоро наближава и съм на тръни.
Да,пазила съм го,давах какво ли не като нещата,които даваш и ти.Е ефект никакъв.пазех го да не ходиме в големите магазини,там където има струпвания на много хора.
Правиме опити да ходи на ДГ-за сега са безуспешни.За 3 месеца е ходил 10 дена.Вчера щях да започна Бронховаксома и той настина.
Миналата година ходихме на Велинград,на море стоя 1 месец,яде толкова здравословно,че повече не може и да бъде и пак се разболява.Просто си е до дете.
Пазето го 1-2 месеца.А и сега се задава някаква грипна епидемия.

# 3
  • Мнения: 24 467
Голямото ми дете изкара сериозна двустранна пневмония на 3 г. и 3 м.
Спрях го от ДГ за почти година, тръгна отново на 4 г. и 3 месеца. От тогава до сега, вече 6-7 години, не ми е боледувало. Обаче го прибрах у нас за година- сън, ежедневни разходки независимо от сезона, добра храна, спокойствие. Изчаках докато неговият организъм стана готов да посещава детско заведение. Примирих се, че не всяко дете е готово на три. Ако бе продължил да боледува пак щях да го спра.
Едно е сигурно, ако не го бях спряла за продължително време не ни мърдаха последващи болести, вкл същата. А за мен, лично, тя не е шега.

# 4
  • Мнения: 219
Да, и за мен не е шега. Затова ми е свито сърцето. Ясно е, че максимално дълго няма да ходи на градина, дано от това да не изостане със "социализацията".

Инера, давам и пробиотици.
А за коластрата, сигурно твое мнение съм чела и преди, че е за теленца, и че може да има обратен ефект ....

# 5
  • Мнения: 25 655
Има ли някакви по-специални правила за превенция, така че да не се повтори пневмонията?

Най-ефикасната превенция е закаляването. И най-опасно е да допуснеш от страх да го изнежиш. Да не те плаша, но тогава няма да се отървете от болести, независимо какви имуностимуланти даваш. Без закаляване всички са неефективни.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
След всяка пневмония съм спирала детето от ясли и градина поне за 2 месеца. Правя курс с пробиотици, витамини, Есберитокс, Женоверин. И се моля да не се разболява...

# 7
  • Мнения: 801
Най- доброто лекарство за дробовете е чист, студен въздух всеки ден. Не случайно белодробно болните са спели навремето на терасата в санаториумите. Усложненията идват от седенето в къщи, а не от вън.

# 8
  • Мнения: 24 467
Да, и за мен не е шега. Затова ми е свито сърцето. Ясно е, че максимално дълго няма да ходи на градина, дано от това да не изостане със "социализацията".

Инера, давам и пробиотици.
А за коластрата, сигурно твое мнение съм чела и преди, че е за теленца, и че може да има обратен ефект ....



От социализацията никой не е изостанал, дори въобще неходещите на градина. Спокойно. Ако има "изоставане", то не е с основа неходене там.

# 9
  • Мнения: 219
Благодаря ви за всяко едно мнение.

Наистина нямам предвид сега да се затворим в апартамента и да не видим свеж въздух и жив човек до пролетта.
Излизаме почти всеки ден.

Но като цяло имам пропуски в закаляването, за съжаление времето назад не може да се върне.
Някои лекари са ми казвали, че генетичният фактор не е за подценяване, т.е децата на родители, които са боледували като малки често, вероятно също ще боледуват често.

Полина-малина, Джуди, Тарталета, дано не ви навестява тази пневмония отново  Hug

# 10
  • Мнения: 595
При нас след пневмонията, което беше двустранна и с излив в дробчето, много тежък случай, ни препоръчаха следните видове терапия за рехабилитация на усложенията:
1. УВЧ - уред, който се слага отпред и отзад на гърдичките и излъчва определен вид вълни, който помагат на дробчето да се изчисти от секрета и да се възстанови. Не боли, не шуми, просто детето стои голичко около 10 минути. Физиотерапевтът преценява колко време и на какви точно вълни да стои детето.
2. Нагряване на носа, гърлото и гърдичките с кварцова лампа. Прави се 2 седмици, като всеки следващ ден се увеличават минутите до 15 минути в последния ден. Добре е по време на терапията с лампата да се дава калциев глюконат.
3. Лазерна акупунктура - с лазер под формата на нещо като писалка, която образува нещо като червена точка се поставя на различни енергийни точки по тялото, като по този начин се стимулира имунитета и възстановяването.

Освен тази комбинация (и трите процедури вървяха паралелно, за постигане на максимален ефект) детето приемаше и ескимо, клеева тенктура - по 1 капка на кг., имунобор, плодове и зеленчуци на макс.
Възстанови се, определено беше много по-добре след тези процедури, но не очаквай чудеса. Докато ходи на градина, ако е предразположено детето, ще си боледува. В групата ни има деца, които вечно си ходят сополиви и кашлящи, и не се усложняват, но не и моето. Пипне ли си нещо, си го кара по всички правила с всички "екстри".

# 11
  • Мнения: 24 467
....Докато ходи на градина, ако е предразположено детето, ще си боледува. В групата ни има деца, които вечно си ходят сополиви и кашлящи, и не се усложняват, но не и моето. Пипне ли си нещо, си го кара по всички правила с всички "екстри".

Точно така.
Именно понеже моето голямо дете бе предразположено, го оставих година вкъщи.
След това организмът му укрепна и ако ще и половината група да ходеше със сополи, той не боледуваше повече.
Каквото и да направиш, ако детето не е за градина, ще продължи да боледува.
Гледам, малкото ми дете, например, ходи вече втора година, но принципно не е предразположен към подобни проявления. Изкарва го с хрема и просто си постоява у нас на топло  и на спокойствие, докато помине, с дежурните разходки навън. Не взема лекарства. Изчакваме организмът му да се справи.
Докато при голямото всяка хрема се задълбочаваше, докато просто не го спрях за дълго.

Общи условия

Активация на акаунт