какво е да си доктор и има ли то почва у нас

  • 4 487
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте, бих искала да споделите мнение за болница свети пантелеймон пловдив - бях чувала за там - по специално за НЕРВНО ОТДЕЛЕНИЕ - 5 ЕТАЖ - ИНТЕНЗИВНО И 4 ЕТАЖ О А Р И Л, ЧЕ КОЙТО ВЛЕЗЕ ТАМ НЕ ИЗЛИЗА! За съжаление се убедих на практика! Там загубих и свекър и баща! Специалистите им са на ниво - ОО. Убедих се, че си играят на "Господ". След тежък инсулт те решават че 5 дни са достатъчни и го изписват - "по клинична пътека толкова", след много молби и увещания /те нямаха значение за тях/ ,  и молба от по-голяма инстанция го задържат още пет дена. На десетия ден лекуващият му "доктор" Мильотев и ст. сестра на отделението казват исписваме го - той е стабилизиран - остава да се гледате. Изписват го в петък / без епикриза - за нея можело и в понеделник - още не съм я получила/ и в събота по спешност го водим пак - да неговорим, че 30 минути в интензивно отделение 5 етаж няма кой да вдигне телефона, приемат го на 4 етаж ОАРИЛ. В понеделник на 06.12 - Никулден докторът ми казва "абе що недонесете една съмобръсначка да го обръснем, ама не сега утре сутринта"! И да вярно го обръснаха на 07, но за последно. Приеха го с диагноза тежък инсулт, а го "Изписаха с белодробна ембулия". .......... сега съм в черно, но на този земя има ВОЛЯ СВЯТА - и тя тегли последна чертата. Бих искала и да споделя някой официални данни за "болницата":
Кадровият състав понастоящем е в състояние да удовлетвори целите и задачите на болницата. Мнозинството от висшия мед. персонал има добра езикова подготовка и компютърна грамотност.

До седмица от здравното заведение трябва да бъдат изписани максимален брой пациенти, а останалите ще се разпределят между другите болници, разясни Константинов, цитиран от радио Пловдив.

# 1
  • Мнения: 46 539
Моите съболезнования ...

Не съм лекар, но също загубих близък с ембoлия, доколкото знам тя е нещо, което не може да се предвиди, нито предотврати, така че конкретно за това не бих търсила вина.

Последна редакция: ср, 15 дек 2010, 15:41 от Не се сърди, човече

# 2
  • Майничка
  • Мнения: 12 595
Съболезнования за загубата ти!
Клиничната пътека за инсулт обаче наистина е 5 дни - факт. За да могат да го задържат още 5, най-вероятно са добавили нова клинична пътека, което на практика ги причислява към гадните "доктори, които източват касата с фалшиви пътеки", според правителствените изявления. За съжаление обаче, в определянето и остойностяването на клиничните пътеки участват единствено "експерти" от НЗОК и МЗ.

П.П. Коригирам се, 3 дни е пътеката за инсулт.

Последна редакция: ср, 15 дек 2010, 17:11 от gargamela

# 3
  • Мнения: X
Да, три дни е...Съболезнования на авторката, и аз преживях същото...

# 4
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Моите най-искрени съболезнования за загубата на баща ви!
Клиничните пътеки наистина са с определен минимален престой  и трудно се задържат пациенти по повече дни.Затова клиничните пътеки са отживелица и лекуваш болния примерно по едно от заболяванията му и придружаващи,но ги отчиташ,че е по една клинична пътека - няма как приема на болните по различни заболявания да е по няколко Кп - затова следователно се мисли за въвеждането на т.нар Диагностично-свързаните групи - чрез тях пациентите се приемат в болница и се лекуват по всички заболявания които имат.В резултат на което разходите за лечение на пациента нарастват.За въвеждането на Дсг е необходимо време което включва подготовка и други дейности и отмена от 3-5 години - поне така е било в повечето страни в Европа и по света.
Новия министър на здравеопазването си поставя за задача да ги въведе за 1 година т.е от 2012 но не ми се вярва как ще стане.Ще се купува готов софтуер,ще се обучават хора да работят с него,ще се настройва за нашите условия.Но нека не разводнявам темата.Относно Мбал Св.Пантелеймон в Плд - бившата втора градска болница - в нея работят и добри специалисти.Много пациенти са били спасени благодарение на лекари работещи там.Това е едната от двете общински болници в Пловдив - другата е Св.Мина - за двете болници има голям наплив от пациенти и доста време се чака за планов прием - поради факта,че леглата недостигат,а ако се съкратят след време легла положението ще стане още по-тежко за болните. И двете болници са доста търсени от пациентите и имат доверие на лекарите там.
Като казвате цитата на заместник-кмета Александър Константинов предполагам,че не се касае за скоро и вероятно се касае за проблема с отоплението на болницата който се очакваше преди време - в момента незнам да има проблеми с отоплението на болницата,но ако го е казал скоро това заместник-кмета,значи в момента може би има такива.

# 5
  • Мнения: 19
    Здравейте!
    Тази година ми се наложи два пати да лежа в Неврологичното отделение на св. "Пантелеймон" ( за щастие не в интезивното).         
     Съжелявам много за загубата ти, но едва ли тя е в следствие на липсата на професионализъм.
      За 5-те  дена клинична пътека не са виновни нито д-р Мильотев, нито старшата сестра, а едва ли и по-високата инстанция, която ви е издействала още 5 дни.? За това си има министерство с умни министри, които решават за кое заболяване какъв трябва да е болничния престой.
    Мен ме приеха  с диагноза "Увреждане на троичен нерв". На 42 години съм и общо взето бях една от младите им пациенти.Когато лежах там за първи път (месец май, тази година) бяхме в една стая с жена, чиято майка беше приета с инсулт в интезивното. Докато тя ходеше да вижда майка си, казваше: "В интезивното трябва да назначат телефонистка, защото ако сестрите и докторите вдигат телефона всеки път когато звъни, няма да има кой да се грижи за болните."
     Вторият път ме изписаха на 4 декември (събота) и на 6 декември (понеделник - Никулден) си получих епикризата./ Явно сме лежали по едно и също време с твоя роднина. Сигурно си забелязала ремонта , заради който отделението нямаше канцелария и болните се изписваха на коридора./
     Искам да ти кажа, честно, че с епикриза и без епикриза не ми стана по-добре и не ми се промени качеството на живот.
     Моите впечатления от лекарите и сестрите от Неврологичното са', че се грижат за болните си и си гледат работата идеално/ доколкото им позволява материалната база/'  Дори изказах благодарности на завеждащата д-р Андонова.
     Лекуващи ми бяха д-р Мильотев и д-р Костадинова. Познавам и всички останали лекари от главните визитации и повярвай ми, никои от тях не е способен "...да си играе на Господ".
     Можеби тежката загуба не ти дава възможност за реална оценка на качествата на докторите от "Неврологичното", но са наистина добри. Нека липса на близък човек не ни превъща в лоши и злобни хора. На бащати и  свекър ти не са могли да помогнат, /така им е било писано/,но много други са живи благодарение на тях.
     Не искам да останете с впечатление, че съм доволна от нашето зравеопазване, напротив -  но то е сбъркано още в зародиша си.
     Когато миналата година лежах в "Медицинска академия" в София с диагноза" Остър панкреатит", не видях дори очите на лекуващия лекар- добре, че му пишеше името на епикризата.  Но ме излекуваха и не мога да кажа, че там работят лекари неспециалисти.
     А покрай моя увреден троичен нерв от половин година  обиколих много невролози от различни клиники и мога да твърдя, че в св. "Пантелеймон" си разбират от работата. То е видно и от "наплива" на болни там, без да има луксозна леглова база. Просто хората търсят добрите специалисти.
     На коя БГ мама не и се е налагало да търси във форумите мнение за специалист?Някъде нещо лошо да сте срещнали за д-р Мильотев, за д-р Чаушева, за д-р Костадинова и за останалите невролози? Аз - не.

Общи условия

Активация на акаунт