Деца с увреден слух - 9

  • 184 740
  • 608
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: X
.

Последна редакция: ср, 27 фев 2019, 16:59 от Анонимен

# 481
  • Варна
  • Мнения: 1 531
А ако се запиша да уча след 12 клас, как изпитват преподавателите за всяка сесия? Писмено или устно, разбира се, че ще знаят, че имам слухов проблем, но все пак... Разбирам по принцип какво ми говорят хората и те мен също. Зависи ли от самият теб или? Simple Smile

При всяка дисциплина е много различно и всеки преподавател изпитва различно. Аз нямах устни изпити. Както те посъветваха, след като знаят преподавателите, дори и да изпитват устно, ще  направят компромис и ще те изпитат писмено. Запиши да учиш това, което те влече, иначе хич няма да ти е приятно.

# 482
  • Мнения: 1
 

Здравейте Мами
Имам нужда от съвет.


Дъщеря ми която е на 2г10м и беше направен тест за слуха в ИСУЛ/07.10.2016. Стволови слухови евокоирани потенциали под обща анестезия. Диагнозата е двустранна невро сензорна загуба на слух 100ДБ дясно и 65ДБ ляво. И ни препоръчаха апарати starkey model : Xino I ric 312 които взехме веднага и Препоръка кохлярен имплант на дясното ухо.

Понеже живеем в Дубай решиш да повторя изследването и тук .Направиха и всичките изследвания OAEs,игрова аудиометрия, 2 пъти ABR и резултатите са съвсем различни. Но ABR беше в будно състояние , тя беше спокойна и не мърдаше Гледаше детски филмчета без звук. Костна проводимост 30ДБ и въздушна 60ДБ и във двете уши. Според докторката е кондуктивна загуба на слух. Въпреки че тимпанометрята е тип А на всичките изследвания. Казаха ни да направим CT scan на темпоралната кост но всичко е нормално,  и въпреки всичко тя смята че е кондуктивна загубата поради разликата при костна и въздушна проводимост. Др. от Дубай иска да и направи още тестове и   ABR с маскиране на костната проводимост и акустични рефлекси
В същото време тук в Дубай ни казаха че това са грешни апарати и не се препоръчват за малки деца .

 Дъщеря ми ходи на терапия в исул сега и има напредък, това го казват и суропедагожките и професорката. Ние просто я усетихме много късно защото тя реагираше ,показваше предмети, животни, изпълняваше инструкции, но предимно говореше на бебешки.
Сега вече повтаря все повече думички. Е някои грешно но

След Дубай в ИСУЛ и направиха 4 игрови аудиграми и резултатите се повтарят с тези от БЕРА дясно костна проводимост 30 до 50ДБ и въздушна 80 до 100ДБ.
Още не сме взели нови апарати защото сме объркани кои изследвания са правилните.
А в ИСУЛ за апаратите ни казаха че в България и такива слагали на малки деца.
 Но и в ИСУЛ и  тук педагожките казаха че щом не ги сваля и е свикнала с тях не я дразнят.
При аудиограма със СА, в ИСУЛ обясниха че тя чува всички звуци.


На мен естествено ми се иска в Дубай да са прави, но все пак .
Затова трябва да сам 100% сигурна за да знаем къде да продължим с рехабилитациите. България или Дубай и в същото време нямаме много време за губене.

Сега търся специалист- аудиолог в Европа, защото разминаването е огромно.


В момента съм в контакт с Royal Manchester Children's hospital  и  Др. каза че ще дискутираме когато разчете ABR от Дубай.

Също така чакам и препоръки за Австрия и Германия.

В България ни казват че трябва да я имлантираме колкото е възможно по скоро.Защото ако я оставим само със СА ще и е много по трудно.
Свързах се и с John Tracy clinic,които са на мнение че ако се справя с СА , КИ не е необходим.
Свързах се с друга болница в Манчестър Royal Manchester Children's hospital- и аудиолога е на мнение че тя не е типичен случай за КИ като има напредък със СА, но задължително трябва още едно изследване заради голямата разлика в резултатите Писах и на Center for hearing loss help и Др. Нейл също ми обясни че при костна проводимост 50ДБ  и въздушна 90ДБ( air bone gap )  първо трябва да се отстрани кондуктивната загуба  Confused Confused Confused Confused #Crazy




Благодаря предварително,
Поздрави! 

# 483
  • Мнения: 438
Всеки родител, който реши да диагностицира детето си извън бг е във вашата ситуация, независимо от здравословния проблем. Познавам родители на деца с епилепсия, на моя приятелка детето две години го тъпкаха с фенобарбитал и след прегледа в брюксел невролога каза това лекарство да се спре веднага. Тя беше в шок как така изведнъж да спре лекарството.....................в крайна сметка белгийския доктор се оказа прав. А моята приятелка дълго време беше в шок какво е причинила на детето си по лекарско предписание................

Не знам какъв съвет да дам, само споделям  . Сигурна съм, че ще вземене правилното решение .

# 484
  • Мнения: 39
Здравейте, къде във Варна може да се направи аудиограма на двегодишно дете?

# 485
  • Мнения: 164
По въпроса къде във Варна можете да направите изследване умолявам ви само не и при др Папуров  Confused Confused Confused

# 486
  • Варна
  • Мнения: 1 531
И аз не го тача този Папуров. Аз съм си правила в ДКЦ 4 в двора на Окръжна. Не знам дали обаче правят на деца. Във центъра Фонио със сигурност знам, че правят на деца, защото имат такава апаратура.

# 487
  • Мнения: 39
Благодаря на мамите ,които се включиха.

# 488
  • Сливен
  • Мнения: 382
Здравейте!
Изчетох препратките в заглавната тема, рових доста в интернет, но така и не успях да си създам представа какво е БЕРА.
Дъщеря ми е със Синдром на Даун, на три години е, а все още има само 2-3 думички. По тази причина е препоръчително да се направи това изследване, макар да няма никакви други симтоми за понижен слух.
Въпросът ми е от една страна как се провежда изследването и от друга - какви са резултатите от него? Т.е. в какъв формат и кое какво значи. Искам да мога сама да ги разчитам (поне до колкото е възможно за човек без медицинско образование).
Какво да си изисквам от болницата като резултат? Не бих искала да ми дадат само една епикриза без документ за самото изследване.

Следващия понеделник ни приемат в болница "Тракия", Стара Загора, д-р Руев.
Всякаква инфорация ще ми е от полза. Дори и битовизми като това има ли някакви занимания за детето или да си носим играчки. Как са стаите там? Какво се плаща (въпреки, че ще сме с направление). Всичко, което се сетите.

Но най-важната информация е за изследването.

Благодаря предварително на отзовалите се!

# 489
  • Мнения: 32
Здравейте! Синът ми е със 100 процента загуба на слух и трябва да се постави имплант,но разбрах,че имало два вида. Бихте ли ми дали мнения и съвет кой да избера?

# 490
  • Мнения: 7
Здравейте! Синът ми е със 100 процента загуба на слух и трябва да се постави имплант,но разбрах,че имало два вида. Бихте ли ми дали мнения и съвет кой да избера?

Да, два варианта са на Рондо. Първият е класическият с поставяне подкожен имплант и външна част, свързана с него зад зад ухото и се вижда както обикновен слухов апарат. При този вариант детето ви ще може да разговаря по телефон, държейки слушалката на същото ухо.
Вторият вариант е най-нов в света. Той е по-хубав, но и крие някои рискове. Пак е с две части, една подкожна част, която се поема изцяло от здравна каса, а външната част представлява плосък диск-магнит, който се захваща за скалпа и може да се сваля опо време на сън. Нищо не се вижда и въобще няма да се разбере, че пред теб стои човек със слухов проблем. За малко дете не знам доколко е удачно, предвид риска, макар и минимален, да се загуби външната част, но си спомням, че имаше вариант да се захване за косата, ако е момиче, но магнитът е много здрав, така, че няма проблем и за момче. При този вариант обаче не може да разговаря по телефон, държейки слушалката на същото ухо. Трябва да се пуска на високоговорител и няма да има проблеми.

Вие преценете рисковете, макар че винаги трябва да се мисли в перспектива. Лично за мен, тъй като съм изправена пред същата дилема, вторият вариант с почти невидимия диск е по-удачен, защото няма да ми създава проблеми в ежедневието. Всички хора със слухови пробнлеми малко или много са срещали нетолератни индивиди и са били обекти на обиди и подигравки. Тези импланти са голямо облекчение, особено вторият, който е невидим и в ухото няма да има нищо.

Няколко седмици след поставянето на независимо кой от двата, може да има странични ефекти - прилошаване, световъртеж, главоболие. Равнозначно е на поставяне на орган, трансплантация, затова докато тялото свикне с "нашественика", бъдете неотлъчно до него. В рехабилитационния център ще ви дадат опции как да подхождате във всяка една ситуация.

Който и вариант да изберете, се пригответе една година да ходите редовно за настройки, защото няма да стане изведнъж. Отначало ще е всяка седмица, след това се разрежда - на две седмици, на три, веднъж в месеца, на три месеца и т.н., в зависимост от напредъка, лекаря ви ще ви изготви програмата. Да, след като мине етапа на нагласа и детето свикне с чуваемостта, ще е друго. Приемете, че ще чува на 100% както никой обикновен чуващ човек. Ще има период на обучение - ще чува всичко и ще има объркване кога какво се чува, поне докато свикне. Но ползите във всички случаи са големи.

Уловката е, че винаги ще пищи в контакт със сензори, аларми - в молове, митници, супермаркети, летища, затова се издава идентификационна карта, удостоверяваща наличието на кохлеарен имплант. Тя трябва да се пази и винаги да бъде в носителя на кохлеара или настойника, който го придружава.

Надявам се да съм помогнала.

# 491
  • Мнения: 14
Здравейте! Синът ми е със 100 процента загуба на слух и трябва да се постави имплант,но разбрах,че имало два вида. Бихте ли ми дали мнения и съвет кой да избера?


Има три производителя на кохлеарни инпланти - КОХЛЕАР Австралия , МЕД-ЕЛ Австрия и АДВАНСЕТ БИОНИК - Америка , но ! в България се внасят и поставят само първите два вида !
Избора е много важен - реално това е аганжимент до живот - препоръчвам да се срещнеш със официалните дистрибутори СЕНТИЛИОН и МЕБОС - поговори с майки на инплантирани деца и ЗАДАВАЙ ВЪПРОСИ  ! - ако искаш ми звънни О8983О3998

# 492
  • Мнения: 14
Здравейте! Синът ми е със 100 процента загуба на слух и трябва да се постави имплант,но разбрах,че имало два вида. Бихте ли ми дали мнения и съвет кой да избера?

Да, два варианта са на Рондо. Първият е класическият с поставяне подкожен имплант и външна част, свързана с него зад зад ухото и се вижда както обикновен слухов апарат. При този вариант детето ви ще може да разговаря по телефон, държейки слушалката на същото ухо.
Вторият вариант е най-нов в света. Той е по-хубав, но и крие някои рискове. Пак е с две части, една подкожна част, която се поема изцяло от здравна каса, а външната част представлява плосък диск-магнит, който се захваща за скалпа и може да се сваля опо време на сън. Нищо не се вижда и въобще няма да се разбере, че пред теб стои човек със слухов проблем. За малко дете не знам доколко е удачно, предвид риска, макар и минимален, да се загуби външната част, но си спомням, че имаше вариант да се захване за косата, ако е момиче, но магнитът е много здрав, така, че няма проблем и за момче. При този вариант обаче не може да разговаря по телефон, държейки слушалката на същото ухо. Трябва да се пуска на високоговорител и няма да има проблеми.

Вие преценете рисковете, макар че винаги трябва да се мисли в перспектива. Лично за мен, тъй като съм изправена пред същата дилема, вторият вариант с почти невидимия диск е по-удачен, защото няма да ми създава проблеми в ежедневието. Всички хора със слухови пробнлеми малко или много са срещали нетолератни индивиди и са били обекти на обиди и подигравки. Тези импланти са голямо облекчение, особено вторият, който е невидим и в ухото няма да има нищо.

Няколко седмици след поставянето на независимо кой от двата, може да има странични ефекти - прилошаване, световъртеж, главоболие. Равнозначно е на поставяне на орган, трансплантация, затова докато тялото свикне с "нашественика", бъдете неотлъчно до него. В рехабилитационния център ще ви дадат опции как да подхождате във всяка една ситуация.

Който и вариант да изберете, се пригответе една година да ходите редовно за настройки, защото няма да стане изведнъж. Отначало ще е всяка седмица, след това се разрежда - на две седмици, на три, веднъж в месеца, на три месеца и т.н., в зависимост от напредъка, лекаря ви ще ви изготви програмата. Да, след като мине етапа на нагласа и детето свикне с чуваемостта, ще е друго. Приемете, че ще чува на 100% както никой обикновен чуващ човек. Ще има период на обучение - ще чува всичко и ще има объркване кога какво се чува, поне докато свикне. Но ползите във всички случаи са големи.

Уловката е, че винаги ще пищи в контакт със сензори, аларми - в молове, митници, супермаркети, летища, затова се издава идентификационна карта, удостоверяваща наличието на кохлеарен имплант. Тя трябва да се пази и винаги да бъде в носителя на кохлеара или настойника, който го придружава.

Надявам се да съм помогнала.


Лу - много неща ИЗОБЩО НЕ СА ТИ ЯСНИ - моля не пиши за да не заблуждаваш хората (волно или неволно) - това може да е много вредно !
Моля те - разбери ме правилно - и не се сърди !!!

# 493
  • Мнения: 7
Здравейте! Синът ми е със 100 процента загуба на слух и трябва да се постави имплант,но разбрах,че имало два вида. Бихте ли ми дали мнения и съвет кой да избера?

Да, два варианта са на Рондо. Първият е класическият с поставяне подкожен имплант и външна част, свързана с него зад зад ухото и се вижда както обикновен слухов апарат. При този вариант детето ви ще може да разговаря по телефон, държейки слушалката на същото ухо.
Вторият вариант е най-нов в света. Той е по-хубав, но и крие някои рискове. Пак е с две части, една подкожна част, която се поема изцяло от здравна каса, а външната част представлява плосък диск-магнит, който се захваща за скалпа и може да се сваля опо време на сън. Нищо не се вижда и въобще няма да се разбере, че пред теб стои човек със слухов проблем. За малко дете не знам доколко е удачно, предвид риска, макар и минимален, да се загуби външната част, но си спомням, че имаше вариант да се захване за косата, ако е момиче, но магнитът е много здрав, така, че няма проблем и за момче. При този вариант обаче не може да разговаря по телефон, държейки слушалката на същото ухо. Трябва да се пуска на високоговорител и няма да има проблеми.

Вие преценете рисковете, макар че винаги трябва да се мисли в перспектива. Лично за мен, тъй като съм изправена пред същата дилема, вторият вариант с почти невидимия диск е по-удачен, защото няма да ми създава проблеми в ежедневието. Всички хора със слухови пробнлеми малко или много са срещали нетолератни индивиди и са били обекти на обиди и подигравки. Тези импланти са голямо облекчение, особено вторият, който е невидим и в ухото няма да има нищо.

Няколко седмици след поставянето на независимо кой от двата, може да има странични ефекти - прилошаване, световъртеж, главоболие. Равнозначно е на поставяне на орган, трансплантация, затова докато тялото свикне с "нашественика", бъдете неотлъчно до него. В рехабилитационния център ще ви дадат опции как да подхождате във всяка една ситуация.

Който и вариант да изберете, се пригответе една година да ходите редовно за настройки, защото няма да стане изведнъж. Отначало ще е всяка седмица, след това се разрежда - на две седмици, на три, веднъж в месеца, на три месеца и т.н., в зависимост от напредъка, лекаря ви ще ви изготви програмата. Да, след като мине етапа на нагласа и детето свикне с чуваемостта, ще е друго. Приемете, че ще чува на 100% както никой обикновен чуващ човек. Ще има период на обучение - ще чува всичко и ще има объркване кога какво се чува, поне докато свикне. Но ползите във всички случаи са големи.

Уловката е, че винаги ще пищи в контакт със сензори, аларми - в молове, митници, супермаркети, летища, затова се издава идентификационна карта, удостоверяваща наличието на кохлеарен имплант. Тя трябва да се пази и винаги да бъде в носителя на кохлеара или настойника, който го придружава.

Надявам се да съм помогнала.


Лу - много неща ИЗОБЩО НЕ СА ТИ ЯСНИ - моля не пиши за да не заблуждаваш хората (волно или неволно) - това може да е много вредно !
Моля те - разбери ме правилно - и не се сърди !!!

Не се сърдя, но кое не ми е ясно? Питам, защото и аз бях изправена пред това решение и това е всичко, което ми казаха. И го чувам навсякъде.
И в качеството си на какъв давате тази информация? Представител ли сте?

# 494
  • Мнения: 14
Здравейте! Синът ми е със 100 процента загуба на слух и трябва да се постави имплант,но разбрах,че имало два вида. Бихте ли ми дали мнения и съвет кой да избера?

Да, два варианта са на Рондо. Първият е класическият с поставяне подкожен имплант и външна част, свързана с него зад зад ухото и се вижда както обикновен слухов апарат. При този вариант детето ви ще може да разговаря по телефон, държейки слушалката на същото ухо.
Вторият вариант е най-нов в света. Той е по-хубав, но и крие някои рискове. Пак е с две части, една подкожна част, която се поема изцяло от здравна каса, а външната част представлява плосък диск-магнит, който се захваща за скалпа и може да се сваля опо време на сън. Нищо не се вижда и въобще няма да се разбере, че пред теб стои човек със слухов проблем. За малко дете не знам доколко е удачно, предвид риска, макар и минимален, да се загуби външната част, но си спомням, че имаше вариант да се захване за косата, ако е момиче, но магнитът е много здрав, така, че няма проблем и за момче. При този вариант обаче не може да разговаря по телефон, държейки слушалката на същото ухо. Трябва да се пуска на високоговорител и няма да има проблеми.

Вие преценете рисковете, макар че винаги трябва да се мисли в перспектива. Лично за мен, тъй като съм изправена пред същата дилема, вторият вариант с почти невидимия диск е по-удачен, защото няма да ми създава проблеми в ежедневието. Всички хора със слухови пробнлеми малко или много са срещали нетолератни индивиди и са били обекти на обиди и подигравки. Тези импланти са голямо облекчение, особено вторият, който е невидим и в ухото няма да има нищо.

Няколко седмици след поставянето на независимо кой от двата, може да има странични ефекти - прилошаване, световъртеж, главоболие. Равнозначно е на поставяне на орган, трансплантация, затова докато тялото свикне с "нашественика", бъдете неотлъчно до него. В рехабилитационния център ще ви дадат опции как да подхождате във всяка една ситуация.

Който и вариант да изберете, се пригответе една година да ходите редовно за настройки, защото няма да стане изведнъж. Отначало ще е всяка седмица, след това се разрежда - на две седмици, на три, веднъж в месеца, на три месеца и т.н., в зависимост от напредъка, лекаря ви ще ви изготви програмата. Да, след като мине етапа на нагласа и детето свикне с чуваемостта, ще е друго. Приемете, че ще чува на 100% както никой обикновен чуващ човек. Ще има период на обучение - ще чува всичко и ще има объркване кога какво се чува, поне докато свикне. Но ползите във всички случаи са големи.

Уловката е, че винаги ще пищи в контакт със сензори, аларми - в молове, митници, супермаркети, летища, затова се издава идентификационна карта, удостоверяваща наличието на кохлеарен имплант. Тя трябва да се пази и винаги да бъде в носителя на кохлеара или настойника, който го придружава.

Надявам се да съм помогнала.


Лу - много неща ИЗОБЩО НЕ СА ТИ ЯСНИ - моля не пиши за да не заблуждаваш хората (волно или неволно) - това може да е много вредно !
Моля те - разбери ме правилно - и не се сърди !!!

Не се сърдя, но кое не ми е ясно? Питам, защото и аз бях изправена пред това решение и това е всичко, което ми казаха. И го чувам навсякъде.
И в качеството си на какъв давате тази информация? Представител ли сте?


Минах по дългата пътека и всичко ми е пределно ясно ... моят малък син е с кохлеарни импланти ... Искам да съм полезен със инфо от първа ръка а не "чух една съседка да разказва"
 Пиша от таблет , а и който е заинтересуван - оставил съм мобилен - нека ми звънне ще помагам със съвети!!!

Общи условия

Активация на акаунт