Въпроси за престоя в Първа градска, неонатологията

  • 7 056
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54
И аз малко не си го представям. Само знам, че е следващ етап след кувьоза по пътя към изписване. Днес като попитах добре ли му е там лекарката се засмя и каза "Екстра си му е, топличко му е отвсякъде и все едно се шири сам на цяла спалня!"
Иначе тук в тези форуми прочетох, че има болници, в които точно на този етап приемат и майките, за да свикнат с децата. Но уви! Тази не е от тях! Но пък лекарите са добри и си вършат отлично работата! Така, че ТЪРПЕНИЕ и дано бързо си приберем съкровищата!!!

Последна редакция: нд, 04 апр 2010, 13:39 от Tanya_Z

# 16
  • Мнения: 9 973
Дните минават бавно,но края им се вижда!

# 17
  • Мнения: 21
Здравей,Sedada! Моята дъщеря се роди в 8-мия месец (33 г. с.),в Майчин дом в София, с тегло 1.480,40 см. Беше в кувиоз 8 дни,след това 10 дни на термолегло. На 24-ия ден от раждането я преместиха във въпросната Първа градска. Понеже аз съм от Враца,ходех всяка седмица да я видя,но през 26-те дни на престоя й там я видях само веднъж. Д-р Ранкова иначе всеки път ме приемаше и що-годе ми обясняваше как е детето,но когато ставаше на въпрос да я видя,все нещо не се получаваше. Аз също купих стъклени шишета и пелени,а и всеки път носех памперси и мокри кърпи.Когато стана 2.680 кг. я изписаха и всичко е наред. Надявам се с вас също да няма проблеми.От теб се иска само търпение. Успех! Hug Hug

# 18
  • Мнения: 4 767
Аз ги питах все пак какво им е нужно и ми казаха да не нося стъклени шишета - имали много. Вместо тях поискаха сапун и лепило...

Трябва да призная, че въпреки големите ми страхове, малката се развиваше по-добре в Първа градска, отколкото в МД.

А и лекарките в повечето случаи бяха отзивчиви и усмихнати. Аз лично харесах най-вече д-р Желязова, която единствена излизаше за сведения с документите на детето - а не говореше наизуст.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 780
Съгласна съм за д-р Желязова  Peace , от нея получавах най-пълна информация.

# 20
  • Мнения: 262
Д-р Желязова - ако не беше тя...

Ако не беше тя - моето малко момиченце нямаше да е вече сред живите.

Да ви кажа ли какво се случи с него, с нас, по Великден?

Понеже в Първа градска са написали, че събота и неделя, тоест празници, те НЕ дават сведения за дечицата, как ще си дадат въпросния труд, (ох, цялата се разтреперих, как да го напиша това); та, аз търся чрез познати гинеколог, който да познава д-р Ранкова, да се обади да попита в събота преди Великден как е детенцето. Отговаря му се - всичко е наред.

Малко история - бебето ми е прието в сряда, 31ви март, само за донаддаване на кг, защото бебета 2 кг не се изписват от родилните домове; всичко си му е наред, органите му са развити, само дето е дребничка. Обаждам се за сведения на следващия ден, четв. - всичко е наред. Събота - "наред". По Великден - "сведения ще се дават само в четвъртък, неделя, после - във вторник" - думите на г-жа Ранкова. Изкарвам си аз един весел и спокоен Великден.

И понеделник внезапно ми се обади д-р Желязова - "ние преведохме детето в Пирогов за един консулт, защото положението му се влоши. От събота повръща зелени материи." Краката ми се подкосиха. Тичам там за подробности; докато съм в Първа градска ми се обажда хирург от Пирогов - "трябва да дадете съгласието си за спешна операция, защото бебето ви има прекъсване на тънките черва".

След операцията се оказва, че всъщност става въпрос за възпаление на дебелото черво, довела до гънка на тънко черво, откъдето идва непроходимост; некроза на част от дебелото черво, отстранени са 4 см и е "съшито".
Слава Богу, тя оцеля. От тази операция, която й направиха като беше на 10 дена! Надявам се да е минала вече опасността, Господ да е дал живот на детенцето ми, и да няма последствия.

Никой не може да ми каже откъде дойде това, вероятно, казват, може да си го е носила този бацил, предизвикал инфекцията, вътреутробно; но нищо й нямаше в родилния дом.
Никога няма да си махна подозрението, че може в отделението в Първа градска да го е прихванала някак, от липса на някаква хигиена ли, какво ли; никога няма да го разбера.

Няколко лекари в Пирогов ми казаха тогава, преди и след операцията - "... но ... много е чакано".
Де факто - тя е повръщала всичко, което приеме, и то - зелено! - което е признак на коремна инфекция - от 11 ч в събота сутринта е първото отбелязано, лекарите в Първа градска са й включили антибиотик, и са я чакали събота, неделя, и чак като е дошла в понеделник сутринта се е разтичала д-р Желязава, каза ми, че цяла сутрин се е занимавала да намери линейка, че да я превози до Пирогов!

Не обсъждам компетентността на лекарите в Първа градска.
Но фактът е - два дена на мен НИКОЙ НЕ НАМИРА ЗА НЕОБХОДИМО ДОРИ ДА МИ СЕ ОБАДИ, да ми каже - така и така, детето не е добре. Ако е в къщи това, аз ще го оставя ли толкова време това дете така да повръща? Ще го чакам ли два дена преди да потърся спешна помощ?

И като прочетох за малкото момченце, дето почина във Варна от лекарското размотаване и бавене, сърцето ми спря. Как да кажеш - съдба, мир на душицата му...?

Да, плюеш си в пазвата, казваш - добре че не на мене, добре, че д-р Желязова..., добре, че живея в София, където е Пирогов, добре, че д-р Шивачев, толкова добър хирург...

(Който се интересува от завършека на историята - дано наистина е завършек! - в момента, след Пирогов, детето ми е в неонатологията в Токуда, лекуват го от гъбичките от антибиотиците след операцията, опасно било да не навлязат в кръвта, защото ще образуват сепсис, което може да е фатално; надявам се скоро да е при нас вече, да я изпишат).

И между другото - в Токуда, за разлика от Първа градска, позволяват да се носи кърма, нещо толкова важно за недоносените бебета...

# 21
  • Мнения: 66
аз знам за случай когато лекар съветва родителите че е по-добре когато детенцето е ок , да не го остават само за наддаване в болницата и те подписаха и си го взеха , но родителите са много богати и предполагам за това са получили специално внимание и съвет от   лекар, след това всеки ден лекуващия лекар на детето и идвал на частни посещения един месец  всеки ден .

# 22
  • София
  • Мнения: 39 810
Sedada, съжалявам, че си, сте минали през всичко това. Малкото ти момиченце е борец. Уповавай се на това.
Водила съм дъщеря си само веднъж в Токуда по спешност, и бяха експедитивни. На нея като цяло й нямаше нищо сериозно, но там и направиха спешни кръвни изследвания и казаха как да я лекуваме.
И лекарите от Пирогов са страхотни. И там сме чести пациенти Simple Smile

Пожелавам ти в най-скоро време да се гушкате с малката красавица.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 780
Ох, ужасно направо, нямам думи  Close Close  Sad Confused Дано това е последното изпитание и скоро се гушкате вкъщи!  Hug Praynig

# 24
  • Мнения: 4 767
Ох, Sedada, ужасна история!  #2gunfire

Бързо се възстановявайте!

# 25
  • Мнения: 216
Sedada, историята ти ме разплака, но се моля всичко да е наред с детенцето ти. Това ме върна 3 години назад, когато по великден изписаха детето ми болно от първа градска, за да нямат много деца по време на празниците. Но детето ми не успяваше да се храни, не успяваше да диша, имаше тежка анемия и някаква вирусна инфекция, заради която от хремата му се запушваше носа и гърлото. На следващия ден вечерта помислих че ми умря в ръцете (незная, може и да е припаднал).  Духнах му в устата, пое въздух, и спешно го закарахме в неонатологията, където 4 часа му чистиха дробовете и му спасиха живота. Благодаря на Господ, че сега детето ми е добре, и на прекрасните, сърдечни лекари от неонатологията.   bouquet
Не искам да пиша за Първа градска, не мога да кажа нищо добро. Дано детенцето ти се оправи  Praynig и се надявам д-р Ранкова да си намери скоро друго призвание.

# 26
  • София
  • Мнения: 965
Няма ли кой да уволни д-р Ранкова най-накрая  #2gunfire #2gunfire #2gunfire. Такава абсолютна немарливост, нямам думи!!! И пак няма отговорност, уволнени, осъдени.... Седада, стискам палци дъщеричката ти да се оправи бързо и всичко това да остане зад гърба ви.

# 27
  • Мнения: 1 765
Седада, било и е писано да живее на малката ти шушулка. Дано, скоро си я приберете вкъщи и от тук нататък само радости.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт