Бихте ли записали детето си в частно училище?

  • 3 434
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 734
Въпреки, че ни е малко рано от сега се оглеждаме къде е най-добре да запишем детето. За сега везните накланят към частното образование, но не отхвърлям възможността за държавно, ако разбира се открия добро такова, та да видим...

# 16
  • Мнения: 133
много си мисля препоръчаха ми го но ...
искам мнение и от вас мисля там да запиша детенце
говорих таксата е 1700Е транспорта е отделно по желание 500Е врата до врата почват часовете в 9 - 15.30ч. по мах.18деца какво мислите учат англ. по желание има и турски от 5кл. испански

 http://ou.drujba.org/

# 17
  • Мнения: 8 999
Не, не бих записала децата си в частно училище.

# 18
  • Мнения: 145
Цената ли е определяща, за това да не го запишете?

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Цената също има своето значение. При едно дете в семейството все могат да се съберат пари, но 2 деца на ученическа възраст разходите стават двойни. А ако има за едното дете, трябва да има възможност и за другото. За начална степен и до седми клас не виждам особен смисъл, защото така или иначе моите са по половин ден на училище. За гимназията ще мислим след време.

# 20
  • София
  • Мнения: 276
[. Всички бяха ориентирани към държавните елитни гимназии и смятаха, че частната гимназия е компромис с качеството.

 И аз съм на същото мнение. В периода 1-4 клас частното е на нивото( на обучение) на държавното. Докато вече при по- горните класове в частните училища, нивото определено се занижава, на база "оценки"......как тъка Г-жта ще пише На Гошко двойка, като родителите ще го преместят в друго у-ще newsm78

Тук във форума имаше няколко момичета преподавали в частни у-ща- дано се включат за да разкажат за цялата тази " въртележка", която не позволява да се пишат ниски оценки и да се изключват ученици, просто защото НЕ става въпрос за образование за преди всичко за бизнес.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...............
-твърдо установени норми за дисциплина и осигуряване тяхното спазване /не поредните лигави хлапета на поредните по- платежоспособни родители, на които всеки е длъжен да търпи маргазите/.

Ето заради това последното тире и особено частта в скобите, не бих си записала все още детето в частно училище. Аз съм стигнала до извода, че средата е много важен и съществен фактор.
Все още, поне тук, частното образование не предлага дисциплина и контрол, парите са по-важни.



Тук във форума имаше няколко момичета преподавали в частни у-ща- дано се включат за да разкажат за цялата тази " въртележка", която не позволява да се пишат ниски оценки и да се изключват ученици, просто защото НЕ става въпрос за образование за преди всичко за бизнес.
Сега се получава същото и в държавните с новите делегирани бюджети. Не съм била в частно, но потвърждавам за държавното - няма отсъствия, няма наказания, учителите са длъжни да им търпят прищевките, иначе остават без пари, после и без работа. Не го изтърпях това и се махнах.
За мен засега ми се вижда най-добър вариант паралелка или училище, в което се влиза с изпит. Нека знае детето, че с труд е влязло там, преборило е много други и не си заслужава да го загуби лесно.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 3 741
Може би в частна езикова гимназия. Сега частно училище не ме устройва, защото моите имат по половин ден други ангажименти, а в частните удобството е целодневното обучение и транспорта (освен всички други неща).

Точно това е и моето съображение.  Плюс това училището ни сега е на 200 м. от дома и дори и да се наложи да се прибере сам даже няма да пресича булеварди и улици. Школата по уш-у  е в същото училище. Има школа и по рисуване, от която той е заинтригуван. Платени са, но няма да кръстосвам града, за до го водя от едно място на друго. Освен това достатъчно ще се разхождаме за езиковата.
Споменавала съм вече, че не съм против частните училища и прочие, и не че не мога да си го позволя, но в Пловдив са ми на неудобна позиция... Ще пробваме първо така. Ако пък не се получи и съм недоволна от госпоЖина, ще се парашутираме другаде.

# 23
  • Мнения: 967

 И аз съм на същото мнение. В периода 1-4 клас частното е на нивото( на обучение) на държавното. Докато вече при по- горните класове в частните училища, нивото определено се занижава, на база "оценки"......как тъка Г-жта ще пише На Гошко двойка, като родителите ще го преместят в друго у-ще newsm78

Категорично съм против такъв тип обобщения. Американсикият колеж например е частно училище - и там нивото далеч не е занижено, даже напротив.

От нашият опит като започнали в държавно и преместили се в частно във втори клас, мога да кажа, че частното училище на дъщеря ми е в пъти по-добро от държавното, в което беше.

Факт е, че има добри и лоши държавни и частни училища. Не случайно пред някой държавни училища се чака на дъъълги опашки за записване (със списъци, нощно чакане и т.н.), а пък в добрите "държавни" гимназии се държи нелек изпит (както всички знаят).
Мога да ви уверя, че в добрите частни училища, също не е достатъчно само да си запишеш детето, а си има подбор, входни тестове и т.н., тъй като места просто няма.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Американският колеж е съвсем друга категория. Мисля, че в тази тема се засягат частните училища, които са по-близо или се водят по българската система.

# 25
  • Мнения: 1 347
[цялата тази " въртележка", която не позволява да се пишат ниски оценки и да се изключват ученици, просто защото НЕ става въпрос за образование за преди всичко за бизнес.

Изобщо не мога да се съглася с това. Разбира се, че има и такива частни училища, както има и такива държавни, но това не е правило! Има не едно частни училища, които са си изградили авторитет точно въз основа на високите си изисквания, поддържаното действително ниво на знания, умения и дисциплина на учениците, висока квалификация, "кадърност" и обективност на учителите си и пр. Така че нека не обобщаваме така! Както при всеки бизнес, и тук има различни начини за постигане на успех, нали? А и на изпитите за държавни "елитни" гимназии, на олимпиадите и матурите това също ясно се вижда.

# 26
  • Мнения: 967
Защо, Радостина, да се изключват някой училища - те са легална алтернатива. Аз си давам детето в училище, където ще научи най-много, не гледам дали е по българска програма или не - а преценявам възможностите за развитие след това.

Изказването на Бръм слага всички в един кюп и според мен е тенденциозно. Разбира се могат да се разделят и държавните и частните на групи и да се обсъждат плюсовете и минусите.

Добре, мога да дам два примера за училища по българската систем по-добри от държавните, тъй като имам преки наблюдения за знанията и уменията на деца оттам (Света София, Увекинд). Убедена съм, че има и други добри, както и лоши частни и държавни училища. Доколкото познавам други деца - 73-то държавно също е добро  - сигурно има и други добри места, но не мога да го потвърдя лично.

# 27
  • Мнения: 40
по скоро не, нека да се учи да се оправя в реалния живот Simple Smile

# 28
  • Мнения: 22 999
Да,бих дала детето си в частно училище.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 024
Да,бих дала детето си в частно училище.

Общи условия

Активация на акаунт