Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 285
...
Друго нещо, което ме обърка е дали на бебе, което е само на кърма трябва да му се дава вода. Пак има мнения в полза и на двете позиции. Мен най-много ме притесни, че водата повишавала нивото на натрий и това вредяло на бъбреците. Изказвания от сорта на "нас са ни гледали с бутилки вода и нищо не ни е станало" не ме греят. Ами ако точно водата е причина всеки втори човек да има камъни в бъбреците (включително и аз)? А и на децата гледани без вода също нищо им няма. Вие как смятате да постъпите?
...

Аз също бях в дилема за даването или не на вода на бебенцето, но сега имам повече яснота за себе си разбира се. Бебенцето ще бъде само на кърма, да съм жива и здрава да имам да си го кърмя дълго време. Водата няма да я изключа като варинат, но само в краен случай, ако то наистина има нужда. Иначе разбрах, че след кърмене е добре лъжичка вода (но само когато трябва) да му се слага в устичката, за да може тази вода да отмие остатъците т кърмата по устната кухина, за да не се образува млечица. Гаранция било, че бебето не я гълта а тя си изтича през устничките и може лесно да се избърше. Това, за натрия и аз го знам.
Има и друг момент, водата, която пием не е добра за новородени, дори и тези рекламирани с розовите капачки. Единствената алтернатива е пречистена вода(ние си купихме специално кана за пречистване), която после да се превари. Едно време, когато нас са ни гледали водата не е била толкова замърсена. Никак не се учудвам за увреждането на бъбреците.
Но и тук с каната за пречистване малко съм раздвоена, защото разбрах, че самите филтри не се знае какви са точно и на този нежен организъм как ще му се отрази такава вода. Нужно е да проуча и този въпрос.

Трикси, уууфффф, тия роднини, направо незнам. Добре е, че тук във фрума си споделяме и отхвърляме разни закостенялости и обусловености от време оно. Хубавото в твоя случай е, че си била за един ден там, където е тяхна територия, роднините са си наприказвали каквото са искали и набелязали от кой знае от кога. И кой знае от кога са го чакали този момент, все пак това е един начин да се почувстват значими.
Сега като дойде бебенцето много внимавай кой ще ти се меси и ако ще има такива още в началото ги отрежи, ако са тип "доброжелателки", наливащи акъл . Ако с майка си се разбираш повече по въпроса за бебето и т.н. това ще ти е коз пред другите роднини, че предпочиташ с нея да общуваш в първите дни на новороденто вкъщи.

За матраците, ние сме се спрели на пенолатекс или матрак с кокос и пяна, леглото ще бъде 140/70 и когато поотрасне купим по-голямо легло ще вземем магнифлекс. Още не сме се снабдили със спално белъо за бебето, т.е. олекотени завивки, обиколници и други.

За прах за пране, освен фрош, която уви няма прах за пране за бебето, има още една фирма, която е на органична основа. Всичките продукти, от които е съставен съответния препарат са с гарантирано качество, отглеждани от еколкогични райони и всички фирмени продукти минават през много строг кнтрол от независи лаборатории. (Колко тежко прозвуча hahaha). И смятам да ползвам от техните препарати за пране за бебето, поне докато е на кърма. Когато се кърми бебешките дрехи няма да имат нуждат от тези силни химически съединения в другите препарати. Те ще са изцапани  А само от кърма. А след това ще заложа на Сано или Персил сенситив.
Да, ще кажете, че и бодитата ще са изцапани от аки, но ние се спряхме окончателно на многократни пелени, които ще си поръчаме съвсем скоро от САЩ. Една приятелка, която има бебенце на почти месец е възхитена от тях, никакви течове и подмокряния не са имали до сега. Пелените и гащичките са много меки и хубави на пипане. Перат се в пералната машина без да се свият или деформират и много лесно изсъхват.
 За памперсите съм чувала много не добри новини. Един памперс се разлага в природата за около 400-500 г., замърсител номер 2 на околната среда. Не ми се иска да давам пари, за да замърсявам активно околната среда, след като имам алтернатива, която е екологична и в пъти по-евтина, а и без никаква хамалогия - пералнята ги изпира, сушилнята ги суши и готово. За мен (или баба му, ако дойде да помага в началото) ще е удоволствие да ползваме новата ютия в изглаждането на всички неща за бебчо.

А ако ни потрябват еднократни памперси ще ползваме на Wiona, радвам се че ги има на Бг пазар от май месец.
Те са изцяло органични, направени са от царевична суровина. Ако се заинтересувате, влезте в Данет, в раздела за биопелени, там са описани подробно качествата на тези органични еднократни пелени.


Хубав ден, чакат ни прохладни дни от днес натам.   bouquet

Аз след обяд съм на преглед и отивам да се приготвя.








# 286
  • София
  • Мнения: 183
Здравейте, сладурки! Тази седмица започва добре - прохладна!

mylili, аз мисля да слагам бебето си да спи по гръб, всички съвременни педиатри съветват така и от някаква статистика в САЩ е доказано, че Внезапната смърт при кърмачетата (ВСК) е намаляла с около 50 % откакто се е наложило бебетата да спят така. Пишеше също, че вероятността бебето да умре от задавяне, ако повърне е много по-малка от колкото от ВСК. Майка ми естествено е на мнение, че бебето трябва да се слага на една страна, защото тогава е била такава практиката, а опасявам се, че и много лекари сега го препоръчват просто, защото не искат да се учат на новостите в медицината.
За водата - горещо препоръчвам на майките, които смятат да кърмят да вземат да прочетат кърмаческия форум. Аз все още не съм прочела всичко, но вече съм се убедила, че е по-добре на бебетата на не им се дава вода, а преди това бях категорична, че ще давам. Всъщност това, което ме убеди най-много е, че бъбреците на бебето не са готови да се "справят" с водата, защото са устроени да поемат само коластра и кърма. И поради тази причина много често се получават проблеми. Не съм взела 100 % решение, но клоня към не даването на вода.

Сев, с теб май четем едни и същи неща  Simple Smile И аз първо смятах че е светотатство да не даваш на детето вода, а после като изчетох кърмаческия се убедих в обратното. По-логично звучеше. И книгите ми за отглеждане на бебета поддържат същата теория. Но като се сблъсках с реакциите на някои "компетентни" мами, включително и собствената ми и се разколебах. А съм сигурна, че съм прочела много повече неща от тях. То най-лесно и логично би било да питаш педиатъра, нали това му е работата. Обаче повечето са с толкова остарели разбирания. Повечето си карат по едновремешния начин и не четат съвременните достижения на медицината. Как да се доверя безрезервно.

За СВДС просто в БГ няма статистика. Затова не се коментира.

Много държа да отбележа, че не се опитвам нито да си натрапвам мнението по тези въпроси, нито да убеждавам някого в нещо. Всеки трябва да реши за себе си. Просто ми е интересно да знам и вашите виждания по темите.

Лора, много голямо бебето, бе  Rolling Eyes Да не си се объркала нещо?

Инче, аз като се жених ходих в общината с акта за брак и от там ми дадоха някакъв документ, който трябваше да приложа към заявлението за издаване на личната карта. В общината се ходи задължително, за да нанесат промяната в регистъра на населението. От общината си взех и удостоверение за идентичност на имената за всеки случай, че всички останали документи ми бяха със старата фамилия. Но ти щом си оставяш моминското име май няма да ти е нужно.  
Адина, глоба има. Но понякога се смиляват и само те нахокват  Wink Незнанието на закона не е оправдание за неспазването му.

За големината на бебето- аз така се притеснявах, че не сме едри като "връстниците", но доки каза, че големината, т.е. грамажа на бебето няма връзка със зрелостта на организма му. Затова бебе родено 2,500 кг на термин е по-развито от 3кг бебе родено в 8 месец. С две думи каза да стискам кълки и да не се занимавам с кг.

Мананче, много бих искала да видя Мечо, но ако се притесняваш не го снимай. Обожавам кучета! Да ви носи само приятни емоции и да ви бъде верен другар! Simple Smile

Трикси, като те гледам една такава фина и нежна дама, все си мисля, че си мъничка. Кога успя и да се разведеш?! С най-добри чувства го казвам. Радвам се, че не си се отказала да търсиш щастието си и си намерила подходящия човек за теб. А сега ще сте и трима  Flutter

Последна редакция: пн, 25 авг 2008, 13:06 от mylili

# 287
  • София
  • Мнения: 285
Водичка аз давах един час преди кърмене, но все пак Теди се роди в големите жеги. Водата за кърмачета нали е нискоминерализирана, а и се преварява. Едва ли моите бъбречни проблеми са от даването на вода, майка ми ми е казвала, че не могла да свикне да ми дава водичка, защото са ги карали навремето за да не се отучи бебето да суче да дават водичка с лъжичка за кафе. Колко вода можеш да дадеш с такава лъжичка, аз с риск да се отучи да суче давах водата с шише с биберон, пък то момата като проходи и вече ме гонеше за да суче с боен вик - дай цици.
[

Водата за кърмачета е в пластмасови бутилки. Това не го пропускайте. Колкото и от чист дълбок минерален извор да е водата, когато тя престои 14 дни в пластмасова бутилка, която пластмаса дори и да е със знак 1, се започват едни фини обменни процеси. Пласмасата започва да изпуска вещества, които влизат във връзка с тези на водата и се променя състава на минералната вода, структурата й, да не говорим че затворената вода няма толкова кислород, колкото течащата и куп други промени настъпват, но не съм ги запомнила всичките, нашия бъдещ татко се е поинтересувал и ги знае. Ако си купите минерална вода в стъклени шишета, друго е, но пък тези стъклени на пазара са с разфасовка 330 мл.

Общи условия

Активация на акаунт