Гинекологична и мамологична профилактика в чужбина

  • 1 652
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 780
Тук цитонамазката е задължителна всяка година - прави се от GP-то, покрива се от здравната каса.
Мамограмите мисля че са след 40 години, но не съм сигурна на колко време се правят; сигурна съм, че се покриват също от касата. Предполагам, че ако се открие нещо, следва преглед при специалист и т.н. както при други заболявания.
Вече дали ще идеш при специалист в държавна болница или на частно, си е твой избор. Препоръчва се всеки да има и частна медицинска застраховка - понякога чакането за специалист в държавна болница може да е безкрайно дълго.

# 16
  • Мнения: 160
Аз съм на 44 и правя цитонамаска всяка година, осигуровката ми я поема изцяло (имам HMO - мамите в щатите знаят, че тя не е от най-добрите осигуровки, но засега нямам оплаквания). Изпращат ми картичка да ми напомнят и засега не съм имала проблеми. За пръв път ходих на мамограм миналата година - не исках дълго време заради облъчването, но лекарката ми каза, че ми е крайно време, та се реших, но тази година ще прескоча - догодина ще си направя. И за мамограмата нищо не платих.

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 08:25 от Didi3

# 17
тук няма ниЩо задължително, писъмца не съм полу4авала
гледат да информират населението, но си е до 4овек дали Ще си прави профилактика или не...
(между другото тук профилактика казват на презерватива  Grinning)

# 18
  • Мнения: X
тук са много зле
мамография след 45 год
сега решиха да бъде след 40 год
но не могат да го изпълнят - нямат ресурс
цитонамазка - на всеки 3 год

но може срещу 500 евро да си направиш генетично изследване дали си носител на гена за рак на гърдата и после може директно да се оперираш, ако се окаже, че си, за да си спестиш евентиалния ужас после

та си мисля дали по-добре такова изследване да си направя догодина или само мамография, май клоня повече към първото

# 19
  • Мнения: 1 062
Норвегия: цитонамазка на 3 години. Получаваш писмо, в което ти напомнят че трябва да си поръчаш час при личния лекар. Плаща се потребителска такса + материалите за цитонамазката. Изследва се в болница, ако има проблем получаваш писмо. Ако всичко е наред си чакаш следващото писмо след 3 години.
Не знам за мамографиите.
Joel , тук генетичното изследване е безплатно, т.е. плащаш само потребителска такса, ако има поне 3 жени с такава диагноза във фамилията ти. Тогава и проследяването е по често, по преценка на лекаря. Тези предварителни операции предпазват в зависимост от диагнозата. при някои видове рак дори и това не помага за съжаление.

# 20
  • Мнения: 3 241
В Германия моят гинеколог ми препоръчваше цитонамазка на 6 месеца, но никога не сколасвах да ходя толкова често, защото се чакаше ужасно много и се взимаше час за след месец-два. Но общо взето кабинета на доктора ми беше като космически кораб, и отношението беше добро, а студентската ми здравна застраховка покриваше всичко.

Тук практиката е цитонамазка на 2 години, и зависи от застраховката ти колко от цената се поема.
За мамографията не знам, и в двете държави са ми правили само преглед с опипване и не са ме пращали на мамограф, но мисля, че ако имаш предпоставки за таковам ти правят.

# 21
  • Мнения: 1 049
И аз да се включа, имам личен гинеколог /частен/ ,  при който ходя веднъж годишно ако имам проблем се обаждам и до 3 дни имам определен час  Tired Пап тест правя на всеки 3 години държавно и безплатно,  миналата седмица ми дойде писмото, къде пише къде и в колко часа да ида ,  телефонен номер в случай , че не мога да ида по една или друга причина  Peace Мамография след 45 години,  по същият начин ти определят час и отиваш и я правиш безплатно, свеки ходи всяка година на мен ми е още рано  Peace
Друго за сега не съм правила   Peace
Да уточня гинеколога  при годишният преглед ми проверява и гърдите   Peace

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 16:23 от Zai4enze

# 22
  • Мнения: 7 914
забравих да спомена, че в Холандия частно мед. обслужване няма Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт