Натриев Глутамат, Маргарин, Подсладители и други вредни съставки в храните - 3

  • 29 629
  • 336
  •   1
Отговори
# 45
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
http://www.ion.gr/en/index.php
Тук в секцията "Шоколад и здраве" е описано съдържанието на гръцките ION, правилно ли разбрах, че не съдържат мононаситени мазнини? Т. е. стават за ядене (те че стават ясно, имам предвид без лоши последствия  Wink)

# 46
  • Мнения: 5 713
ION много го харесвам, особено с бадеми, но никога не съм се зачитала в съдържанието му. Натуралният на Своге уж пише, че е с масло, а не с хидрогенирани мазнини.
Харесвам и натуралния на Нестле Клуб, по- горчи от Своге-то, но и него не съм чела подробно.

# 47
  • Мнения: 2 761
Не е никак по темата,оба4е искам да споделя на какво попаднах в4ера:
http://webtranslation.imtranslator.net/

На БГ не превежда,но пък от немски на английски и обратно,както и на руски примерно.Надявам се да е от полза.
Трябва да се из4аква малко,но мисля 4е пдф-и не превежда.

# 48
  • Мнения: 3 810
Миме, аз да не бъркам ама собсвениците на мандрата не са ли от Балчик?
Собственика на Фама Сердика- производителя на марка Роса, Добруджанско, Албена, Мистър Пикс и др.(общо асортимент към 32 продукта без сиренето и кашкавала) е от Варна.
подпис: на първа ръка- дясната ръка Wink

# 49
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
А какво стана със специалистката по млечните въпроси?
И някой англопо-разбирающ от мен ще осветли ли въпроса с шоколади Йон? Плзззз

# 50
  • Мнения: 511

Собственика на Фама Сердика- производителя на марка Роса, Добруджанско, Албена, Мистър Пикс и др.(общо асортимент към 32 продукта без сиренето и кашкавала) е от Варна.
подпис: на първа ръка- дясната ръка Wink

  bouquet Бившата Сердика- Добрич. Не знаех, че всички тези марки са техни.

# 51
  • Мнения: 2 761
мимиту,я издай къде е тази мандра да си вземам и аз от нея.И за6то купе6кото масло смърди на гранясало и не се поддава на ядене?


И о6те не6то не по темата.Не може ли вси4ко,дето искат да следят да си Bookmark-нат темата и  тези празни постинги със "запис" да се премахнат?(това към модовете)

# 52
  • Мнения: 5 713
anomalia, това разбрах аз:

Мазнината в шоколада от какаовото масло е прието да се смята равносилна на олеиновата киселина - мононенаситена мастна киселина, която допринася за човешкото здраве.

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 09:55 от Вери

# 53
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Омега, това разбрах аз:

Мазнината в шоколада от какаовото масло е прието да се смята равносилна на олеиновата киселина - мононенаситена мастна киселина, която допринася за човешкото здраве.
Това е за мен мисля, благодаряяяя   bouquet

# 54
  • Мнения: 5 713
Извинявам сеEmbarassed

# 55
  • Мнения: 2 242
статиите не са много по темата с храните, но може да ви е интересно

антибактериалният сапун е опасен

Антибактериалният агент триклозан, който по принцип се ползва в тези сапуни, все по-често се включва и в състава на други продукти – от чорапи до пасти за зъби. Изследване обаче показа, че при нормална употреба в дома веществото може да реагира с хлорираната вода и да образува хлороформ – потенциален канцероген (демострирано в пилотно изследване 2005). А наскоро проучвания върху 16 различни продукта откриха, че битовите стоки, които го съдържат, отделят хлороформ или други хлорирани странични продукти.
При някои сапуни триклозанът се разграждал за по-малко от минута под въздействието на хлорираната вода с температура използвана за миене, пране и почистване на вода.

Инвахърнментъл сайънс енд текнолъджи

Антибактериален сапун - само в краен случай
Днес съществува многообразие от медицински сапуни - катранен, серен, бораксов. С най-висока популярност обаче се ползват... антибактериалните.

Тези сапуни съдържат химически дезинфектанти, които унищожават бактериите по повърхността на човешкото тяло. Наред с болестотворните микроби обаче антибактериалният сапун премахва и естествените, които защитават кожата, обяснява д-р Александър Ковачев, дерматолог в 25-о ДКЦ в София. Химикалите в антибактериалния сапун дразнят кожата и могат да предизвикат алергия. Понякога страничен ефект е изсушаването и напукването й, обясняват фармацевти. За да се предотврати изсушаването на кожата, напоследък в антибактериалните сапуни се добавят глицерин и вазелин.

Не е вярно, че антибактериалният сапун заздравява кожата, казва още лекарят. Той препоръчва до такова средство да прибягват само хора, за чиито професии се изисква максимална стерилност с цел да се предотврати разнасянето на зарази - хирурзи, медицински сестри, готвачи, сладкари.

Най-добри за кожата са неутралните сапуни, каквито са бебешките, обяснява още лекарят. Останалите често са с малко по-висока алкалност, което се усеща по раздразнението на очите. За кожата е хубаво сапунът да я овлажнява и дори леко да я омазнява.
Тайната на катранения сапун пък е, че в ниски концентрации тъмното вещество действа добре против пърхот и при прекомерно омазняване на кожата, а също и за профилактика при алергии. Този вид сапуни имат добър ефект и при екземи и псориазис, обяснява д-р Ковачев. Катранът спира развитието на болестотворните гъбички, които са причина за пърхота, и по този начин успокоява кожата. Катраненият сапун обаче не е трайно решение на проблема, защото когато човек спре да го ползва, обикновено пърхотът се появява отново. Този вид сапуни не дразнят кожата, обяснява още д-р Ковачев. Добре е човек да ги ползва 2 пъти седмично, като по желание може да ги съчетава и с други миещи вещества.

И серните сапуни действат лечебно, като потискат възпалителните процеси по кожата и я успокояват. Те се ползват основно при акне и при пърхот. Не дразнят кожата и рядко към тях може да се прояви алергия.

Антисептично и успокояващо действие имат също бораксовият сапун и билковият сапун с лайка. Правят се и сапуни с хвойна, която тонизира кожата, а също и глицеринови, които пък я омекотяват и я правят по-еластична. Хора, които са чувствителни или алергични към сапуните, е най-добре да ги заменят с хума, съветва д-р Александър Ковачев. 

# 56
  • Мнения: 511
Slavi, много полезна информация!
Аз лично сапун не използвам от години, изключая течните за ръце, дали важи и за тях  newsm78

Напоследък се улавям,че използвам гела за измиване на детето да си почиствам грима. А душ геловете ги следя за парабени- съвсем се психясах покрай тоя форум  Crazy

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Купих си един мед от пчелар (но пчеларя не го познавам), който изобщо не изглежда като тези от магазините - светъл, почти бял, много гъст и захаросан. Дали е хубав? На вкус не ми харесва кой знае колко, но може би моят вкус е повреден от промишлено-произведните варианти...

# 58
  • Мнения: 4 392
Значи имам някакво менте Confused Ще я хапнем, а полсе ще търся по - качествена. Благодаря, Christian!
Определено има и менте на пазара. Поне това са моите съмнения. Аз попаднах на някаква от фирма в Горна Оряховица, която изглеждаше досущ като бяла рафинирана, но пък беше кафява на цвят Rolling Eyes. После намерих Demerara. Истинската кафява захар изглежда малко влажна.



Чакай, чакай! Ммъжа ми работи там където го правят, но това го слагат там където го пакетират ли?
Дори, понеже малко се харчи и нямат какво да правят маслото и сметаната са се принудили да пуснат всичко пълномаслено. Това е инфо от тия дни.


Браво, бе Миме!! Мъжът ми още мърмори, че съм му поръчала да купи масло "Президент" за Симона (за 3 лева). Другия път казвай, като слагат масло в маслото, за да дебна в магазина.  LaughingАз тази новина от форума трябваше да я науча! Crossing Arms

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 01:57 от Amarena

# 59
  • Мнения: 5 713
Момичета, аз пък вчера си направих труда да прегледам повече марки шоколади. Ми във всички има соев лицитин. Дори в Линд-а и Кетбъри-то. А като че ли единствено забелязах хидрогенезирани мазнини в Mauxion-a.

Общи условия

Активация на акаунт