Отговори
# 45
  • Мнения: 1 756
mama Bobo, Пуснах ти ги на лична!
Емоли,благодаря, надявам се при него да става за нормалнои конторлни прегледи
  bouquet

# 46
  • Мнения: 5 393
Темата е страхотна, браво на авторката.
Аз ходя на цитонамазка веднъж годишно.До сега не е имало нищо притеснително, последния път беше преди седмица, и лекарката каза че резултатите ми са "прекрасни".
Профилактиката е най-доброто лечение. Peace

# 47
  • Мнения: 656
Кристияне, прав си за изнамирането на болести "от скука". Дори и на филми съм го виждала, а пък съм и попадала на такива - "винаминна недостатъчност", "изтощение" и какво ли още не, лекувано с витамини по 40-50лв. Точно затова те питах, защото нормално е да те боли от време на време по нещичко и границата малко трудно се хваща.
Наистина съм чувала, че облъчването от мамографа е голямо и затова се прави само ако има индикации. Също така много хора се бутат на скенер, не си правят сметка че облъчването е около 100 пъти обикновен ренген (или бъркам цифрата).
Но човек трудно намира границата между нормалната болка и момента, в който тя прераства в признак на заболяване, затова те питах за някаква профилактика.

# 48
  • Мнения: 1 756
Добре,цитонамазката си я правим редовно-със или без направление,но за профилактичния преглед на гърдите не ми е мн.ясна процедурата-уж гинеколог трябвало да те опипа,а тя ми казва,ч е не са занимава с това,а личния лекар ми каза:Трябва да ти дам направление за хирург,а той-за мамолог.И тр. да пиша,че имаш някакви болки в гърдите.Обаче не ми е ясно-трябва ли да се прави снимка на гърдите или става само с опипване?Питам,защото аз по друг повод си правя по 4-5 рентгенови снимки годишно и не желая да се облъчвам допълнително?
А знам,че всяка жена може и сама да се преглежда за образования в гърдите,но смятам,че е по-уместно това да се прави от лекар.
Именно затова поисках и аз адрес и тел.на добър специалист,вместо подмятане по разни лекари,недотам компетентнии,а и нещо са ми доста напрегнати и намемонти болезнени леко гърдите,не съм пременна свърши ми,знам ли хормони пролетна умора и отганизма се адаптира,дано е това

# 49
  • Мнения: 598
Но човек трудно намира границата между нормалната болка и момента, в който тя прераства в признак на заболяване, затова те питах за някаква профилактика.
newsm78 няма такова нещо - граница на нормалната болка. Много от най-лошите болести не болят! Поне в началото. Затова е и толкова важна редовната профилактика, защото някой път заболи ли - значи сигурно вече е късно. А за облъчването, те хората са го измислили. Затова се прави първо обикновен преглед на гърдите, после с ехограф и до там. Мамограф и облъчване се ползват рядко, само ако при прегледа с ехографа се е видяло нещо обезпокоително.

# 50
Танина евела за солидарното отношение  и на всички останали за откровенното мнение,но моля ви ,пропуснахте едно важно обстоятелство -ИНДИВИДУАЛНИЯ ПОДХОД. Еднакво ли ще се третират 1,2 3а ,3б и 4 ст по Папаниколау!!??!!?
Първа  група може да си отсрочва прегледите ,но другите изискват неотложно лечение,за промяна в групата.Най-хубавото е че тези състояния са обратими.

# 51
  • Мнения: 656
Танина, говоря за болката по принцип, не само при отклонения от нормалните клетки на шийката на матката или на гърдите. Например болката в корема. Кога да я приемеш за нормална и кога да посетиш лекар.

Има толкова много още възможни болести, които също са страшни, просто не са толкова масово явление. Наистина в истерията по рака на гърдата много жени започнаха да си правят мамография и Кристиян е прав, че по този начин едва ли не стимулират подобно заболяване. Също така ако ходиш на 6 месеца при гинеколог, той като разбере че са минали само 6 месеца и отиваш за профилактика най-вероятно да те погледне през пръсти, защото за 6 месеца при предишни нормални резултати едва ли би настълипо голямо отклонение.
В темата за раничката на шийката съм превела доста неща, но имат нужда от редакция. Това е моя принос и подарък към жените, нека някой друг да го редактира (има много правописни и стилистични грешки, терминологията е ужасна - не съм специалист) и да го копира тук в тази тема. Има дори обяснено на колко време и как се прави цитонамазка.
Имам една комшийка, която постоянно се притеснява да не вдигне кръвното и от притеснение да не вдига, вземе че го вдигне... Нека не предизвикваме подобни реакции. Има различни хора. А това е една от болестите, за които официално се приема, че стреса оказва влияние.

# 52
  • Мнения: 4 700
Също така ако ходиш на 6 месеца при гинеколог, той като разбере че са минали само 6 месеца и отиваш за профилактика най-вероятно да те погледне през пръсти, защото за 6 месеца при предишни нормални резултати едва ли би настълипо голямо отклонение.

Какво zна4и да ме погледне преz пръсти? Тои 6те вzеме цитонамаzка и това е. Патологът 6те я гледа. А и предпо4итам да ида след 6 месеца и да ми кажат ПАП 2, отколкото след година и да е ПАП 3. А относно мамографията съм съгласна, 4е не е хубаво да се прави 4есто, ако няма при4ина zа това. Все пак е облъ4ване.

П.П. Къде да търся zа рани4ка на  шийката? В кои форум е темата?   bouquet

# 53
  • Мнения: 656
В "Искам бебе"
Ето ти линк директно към нещата, за които съм написала
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24165.520

# 54
  • Мнения: 4 700
Благодаря ти.   bouquet Темата е наистина интересна.

# 55
  • Мнения: 656
Моля.
На предишната страница има и линкове за криотерапията и за лазера, но са си на английски, не съм ги превеждала. По-важно ми се стори информацията за самата цитонамазска - доколко е вярна и какво трябва да се направи преди нея, за да се намали шанса за грешка при нея. Има и също въпросния обсъждан тук период, на който да се правят.
И учете езици - ще са ви от полза. Не е нужно да се посещават курсове, въпроса е да си организирате времето, така че да може и в къщи да го правите, щом имате някаква основа. Може да се случи така че да ви спасят някога живота  Wink

# 56
  • Мнения: 3 988
...По-важно ми се стори информацията за самата цитонамазска - доколко е вярна и какво трябва да се направи преди нея, за да се намали шанса за грешка при нея. Има и също въпросния обсъждан тук период, на който да се правят.

Искам да допълня, че стандартите в различните страни що се отнася до това колко често трябва да се прави цитонамазка варират доста. Като пример мога да посоча, че в САЩ този период е 3 години, в Швеция е 2, а в Германия е една година.
Най-добре е да се консултирате с личния си гинеколог по този въпрос. На база на вашата анамнеза, той най-добре може да прецени колко често е необходимо да се извършва тази процедура.

Личното ми мнение е, че нераждали жени около и над 30 години и такива, които нямат постоянен сексуален партньор (без значение на колко години са) е добре да го правят по-често (1 път годишно).

# 57
  • Мнения: 4 392
На мен пък едно нещо не ми излиза от главата, като чуя думичката" рак".  Thinking Не ми се мисли , ако отида да ми направят цитонамазка и резултатът излезе примерно" съмнителен " . Ами ако не е разчетен правилно и аз всъщност съм напълно здрава... Ще си докарам рак само от притеснения. Sad Ами тези доктори, които казват на пациентите си, болни от рак, колко още им остава да живеят. #Cussing out Такива ми иде да ги убия!! #2gunfire.....

# 58
  • Мнения: 46 539
... Никол , клечката с памук е само за взимане на материал за микробилогично изследване както са ти отговорили другите момичета.За цитонамзка се използва четчица, която може да свали от определени места клетки за изследване ...


И сега? Ново изследване ли да правя  newsm78 Резултатите невалидни ли са?

# 59
  • София
  • Мнения: 2 381
На мен пък едно нещо не ми излиза от главата, като чуя думичката" рак".  Thinking Не ми се мисли , ако отида да ми направят цитонамазка и резултатът излезе примерно" съмнителен " . Ами ако не е разчетен правилно и аз всъщност съм напълно здрава... Ще си докарам рак само от притеснения. Sad Ами тези доктори, които казват на пациентите си, болни от рак, колко още им остава да живеят. #Cussing out Такива ми иде да ги убия!! #2gunfire.....
Е-е, не изпадай в крайности. Просто задавай повече въпроси на лекаря си, ако имаш съмнителен резултат. А винаги можеш да си направиш още една цитонамазка при друг.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт