Проблеми с гърлото

  • 434
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте, аз и детето ми се разболяхме от гнойна ангина през интервал от няколко дни една от друга. Много силно боли гърлото при детето имаше и температура висока, а при мен не, но ужасни болки в гърлото, такива болки аз не помня през живота си, не можех да се храня. Изписаха ни и н двете антибиотик, който пихме 7 дни и всичко мина, но на втория ден след като приключихме пак се започна на ново същата история. На детето ми тъй като там е по-сериозно положението й изписаха втори антибиотик, който да пие 5 дни. Тя още го пие, но въпреки това казва, че я боли още гърлото. Личния лекар твърди, че ще изпише трети, а на мен това хич не ми харесва, явно причината е друга и трябва изследване или незнам какво да се направи. Какво е вашето мнение, защо не се повлиява това чудо от антибиотици?

# 1
  • Мнения: 35 965
вируси - мононуклеоза, ебщайн бар

# 2
  • Мнения: 40 920
Аз съм си патила от стрептококи. Много са устойчиви гадовете и трудно се избиват. Та аз повече от месец пих няколко антибиотика, в началото все с кратки курсове като вас и с кратковременно подобрение.  Според лекари, с които съм говорила в последствие, много неправилно е в такъв случай да се кара кратък курс с антибиотик, защото така  нещата само се влошават, и то вече с устойчиви бактерии. Та тези лекари са ми казвали, че ДЕСЕТ дена е абсолютният минимум за подобно лечение. Иначе за  5 до 7 дена се убивали активните бактерии, но оставали там спори или какво там, които после отново се излюпвали (сигурно не се изразявам точно, защото не съм лекар). Като гледам при вас баш това се е получило.
Та на база на моя опит мога да ви дам следния съвет - зарежете Джи-Пи-то и отидете на специалист по УНГ. искайте посявка (платете си ако трябва) и тя ще каже дали има бактерии, какви са и на кой антибиотик са чувствителни. И после минимум десет дена, при вас може и повече да са нужни. Ако не е нещо вирусно, де, защото и това е вариант. Според същите лекари у нас масово се вадят сливици именно заради кратковременното лечение, докато в чужбина лекували дълго с антибиотика и операцията на сливици била много по-рядка.

Общи условия

Активация на акаунт