Къпане на бебета

  • 3 063
  • 99
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 8 505
Още от раждането къпя дъщеря си всяка вечер.Миенето на косата разредих през ден есента-на около 2г.
Мазах с бебешко олио до 6.месец,след това спрях,лосиони и млека изобщо не ползвах.

# 91
  • Мнения: 1 422
... Аз лично не виждам защо трябва да се пропуска къпане, освен ако не е болен....

Защото в днешно време огромна част от децата имат #чувствителна до суха кожа# вследствие начина на живот на родителите, храненето им далеч преди бременността, прекараните от тях и наследствени заболявания, алергиите и предразположеностите, както и обременеността на децата от тяхната собствена жизнена среда. Грешка е да се чака да прояви детето кожни проблеми, за да започне лечение и пазене. Много по-добри са превантивните мерки.

# 92
  • Мнения: 1 422
.....,а и ми е писнало от тези нови американски и западноевропейски трактовки за гледането на децата.....

Сега кажи, че си гледаш детето по някоя книга от времето на твоето раждане и то съветска, защото ей ме на аз как съм добре. Скоро си говорих с моя приятелка в Русия и тя щеше да падне как още имало хора в България, които пазели онези книги от преди 20 - 30 години, когато цяла Русия ги е захвърлила и ползва приомите на съвременната руска педиатрична наука.

Светът се развива и ние определено не сме на върха на класическото медицинскоо знание, а за алтернативната да не говорим, така че навреме спести на детето си тормоза на старите времена.

Водата суши кожата. Измий си лицето с топла вода и не си слагай крем. Ако не си със супер мазна кожа, след 15 минути ще Я усещаш дърпаща и хруптяща като пясък. И това при възрастен човек, при когото механизмите на омазняване работят активно. Помисли за детската кожа, която е като всички други органи и възприятия на малкия организъм - недоразвита и несъвършена все още. А отмиващите вещества пък са си направо вредни при всекидневна употреба.

А ако ще се връщаш по времето на #нашите баби#, смъртността при децата, келът, белязаните деца са били ежедневие. Не случайно са се отличавали $градските жени# от #селските жени#. Едните са се пазели от слънце, носели са ръкавици, мажели са телата и лицата си с кремове, помади и омазняващи вещества, каквито тогава науката е била измислила, а другите са били черни, сухи и напукани примерно в ръцете.

Още веднъж - СВЕТЪТ ВЪРВИ НАПРЕД!

# 93
  • Мнения: 689
Аз къпя Криси всеки ден, като редувам веднъж с шампоан, веднъж - без. След баня го мажа с бебешко олио, тъй като кожата му е много суха. Използвам козметика на Бюбхен - доволна съм. Къпя го вечер, когато вече няма да излизаме никъде (за да не го простудя) обикновено около 8:30 до 22:00 - зависи кога ще е времето за хранене.
Мисля да продължа да го къпя всяка вечер поне до 6 месеца, а защо не и до годинката.

# 94
  • Мнения: 1 925
Аз като бъдеща мама съм решила да послушам съвета на близките мами около мен, пък и на лекторките от у-щето за бременни, а именно - през лятото е по-добре да се ползва бебешко мляко, а не олио, не е нужно да се къпе всеки ден - само дупето. Когато се къпе да не е всеки път с шампоан , да се редува 1 път с шампоан "от глава до пети " и другия път само водичка. Според мен това е добър вариант.  Peace Аз съм се спряла на козметика на Мустела и Себа Мед Peace

# 95
  • Мнения: 3 500
Още къпя всяка вечер, но все по-рядко мажа с бебешко олио.

# 96
  • Мнения: 1 371
Всяка вечер! С шампоан за тяло и коса!
 Peace

# 97
  • Мнения: 46 526
... Мисля да продължа да го къпя всяка вечер поне до 6 месеца, а защо не и до годинката.[/color][/i][/b]


Не мога да си представя едногодишно, което цял ден се е въргаляло в пясъчника, падало е по 100 пъти на асфалта и се е омазало до ушите, вечер да си легне в леглото неизкъпано, а като малко, когато е лежало само в леглото и количката си го къпала всеки ден ... просто логиката ми се губи  Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 2 616
И аз мисля, че всекидневното къпане има повече смисъл като започнат да пълзят и ходят, сега докато са дребчовци е по-скоро за отпускане на малчовците.

# 99
  • Мнения: 1 422
Според мен бебето трябва да се къпе по-рядко от детето. С порастването тялото функционира по-активно и започва потене, както и играта навън довежда понякога малко прасенце вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт