Аутистичен спектър - обединена тема

  • 141 624
  • 806
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 534
Относно диагностицирането в "Св.Никола" или са станали по- опитни специалисти или децата нуждаещи се от диагностика много са се увеличили.Преди 5 години продължаваше 4 седмици като се работеше около 3 часа на ден и по една седмица с даден специалист-психолог,логопед,психиатър и общи игри /тогава се наблюдава и се правеше видеозапис/.Иначе другите неща важеха и тогава.
А бе не знам как става това с научаването на звуците.Дани както нищо не говореше,сега ми казва изведнъж -мляко,кораб,меца и т.н.
Децата трупат информация и когато се почувстват достатъчно уверени тогава показват какво са научили-нови думи или умения.Този период може да бъде доста дълъг.
Деси,Буби се научи да отговаря на тези въпроси някак без да усетя,по-точно казано,много пъти съм се опитвала да я накарам да отговаря,но без успех.а сега започна.

# 421
  • Мнения: 3 205
Пропуснала съм доста.
Относно продължителността на живота на аутистите - според една малко шантава теория, която ще преведа друг път, се предполага, че те съзряват по-бавно от неаутистите и имат по-голяма продължителност на живота. Може би твърдението за по-късата продължителност на живота се обосновава на факта, че много от аутистите имат различни видове алергии и имунни проблеми.
Относно семейния живот на аутистите - да, женят се  Laughing Аутизмът има много различни проявления. Ето един пример тук: http://www.donnawilliams.net/about.0.html , на английски е (ще го преведа някой хубав ден), но даже и неанглочетящите могат да видят хубава сватбена снимка. Булката - Дона Уйлямс - е аутист. Съпругът й не е. Тя самата казва за себе си, че е изключително любвеобилна. Също е сред световно известните аутисти, австралийка, сценарист, поетеса, музикант, художник. Страда от автоимунни заболявания и хранителни алергии. Спазва диета, която й помага да живее нормално. Родена е през 1960 и твърди, че отгава аутизмът не е бил термин, познат в Австралия. 
Волф, а ти какво търсиш?

# 422
  • Мнения: 1 434
Здравейте  днес  намерих   Deep Learning: Enhance Memory and Concentration  доколкото разбрах е    сбор от  мелодии     от природата  поточета  вълни   които  увеличават концентрацията и паметта
http://www.demonoid.com/files/details/1066076/16595466/

Пише доста неща   но не сьм от англо говорящите

 Improve memory & concentration
* Absorb, retain, and recall information
* Expand awareness and increase creativity

Do you ever wonder why as children we learn more in our first few years of life? The answer lies in the mysterious and elusive Theta brain wave state. Up until the age of six, children are predominantly in Theta. This frequency allows the brain to absorb and retain massive amounts of information that gets stored in long-term memory. You can restore this magical ability through daily Theta brain wave training.

# 423
  • Мнения: 4 585
Волф, а ти какво търсиш?
На Волф душата търси покой.

# 424
  • София
  • Мнения: 630


 Improve memory & concentration
* Absorb, retain, and recall information
* Expand awareness and increase creativity

Do you ever wonder why as children we learn more in our first few years of life? The answer lies in the mysterious and elusive Theta brain wave state. Up until the age of six, children are predominantly in Theta. This frequency allows the brain to absorb and retain massive amounts of information that gets stored in long-term memory. You can restore this magical ability through daily Theta brain wave training.

Подобрява паметта и концентрацията
*възприетата, запомнената и възпроизведената информация
*разширява усещанията и увеличава творческите способности

Чуди ли ли сте се защо като деца запомняме много повече през първите няколко години от нашия живот? Отговорът се крие в мистериозното и нуловимо тета вълново мозъчно състояние. До шест годишна възраст, децата са предимно в тета състоятие. Тази честота позволява на мозъка възприема и запомня огромно количество информация, която се складира в дълговременната памет. Вие може да възстановите тази магическа способност чрез ежедневно трениране на тета мозъчните вълни.

# 425
  • Мнения: 249
Здравейте , аз отдавна не съм се включвала ,  но следя какво се пише.
И при нас трябваше доста време докато започне да  казва някой неща. Може би самите те трябва да се почустват готови и достатъчно сигурни за да започнат да контактуват дори и с най-близките.
Казвали са ми , че аутистите не могат да изразяват емоции  с лицето си като правят мимики е може  би и това не  е съвсем така ,  защото моята Бета изразява емоции и вече мога да разбера кога и тъжно или весело. Май трябва доста време за  да се научат  ,  но като дойде момента е  някак си по лесно.
Опитва се да  ми говори е  не  винаги разбирам,  но за мен  това  е  една огромна крачка в сравнение със стъпчиците преди това. Hug Hug Hug Joy

# 426
  • sofia
  • Мнения: 1 426

... аутистите не могат да изразяват емоции  с лицето си като правят мимики...

Моето дете изразява емоции с мимики, като се замисля  newsm78.

# 427
  • Мнения: 534
Понякога наличието на мимика може да заблуди, защото не винаги разбираме дали се препокриват с чувствата изпитвани в момента.Ако не знаеш, че може да е така ,няма и да се сетиш да провериш.На другите деца не се налага да обясняваме,мислим си,че и при нашите е вродено.Те всъщност могат да правят мимики,но не знаят коя какво чувство изразява.Но това с годините се научава.На всички снимки в ранна възраст, вместо усмивка,  Рони демонстрираше 2 реда зъби Mr. GreenСега живо се интересува от невербалните изразни средства-жестове,мимики и движения с главата и какво се изразява с тях.Изпитваше трудност и да разбере какво изразяват мимиките в другите,дали яд или радост,особено му беше трудно в анимационните филми-винаги питаше-този ядосва ли се?

# 428
  • Мнения: 3 591
А има ли други дечица, които  спят с отворени очи освен нас?

# 429
  • Мнения: 120
Извинявам се за намесата,но искам да ви питам нещо важно.На Данаил са му предписали Клеражил или Резитарун,моля ви кажете какви са отзивите от вземането на такъв медикамент.Много се притеснявам да му го давам.Ако някой от вас го е давал на детето си нека сподели как му е подействало.

# 430
  • Мнения: 4 585
Няма за какво да се извиняваш, ти си една от нас. Клерижил сме давали, когато Кирил беше на възрастта на Данаил. Отпушва положителни емоции. Кирил по два три пъти на вечер след детската градина се обясняваше в любов на мама си. За него не се притеснявай да го даваш. Това е само мое мнение де. А за Резитарум не ми е познат.

# 431
  • Мнения: 3 205
От iautistic.com :

 КАКВО Е АУТИЗМЪТ?
За мен аутизмът е проблем с адаптацията. Аутистите са като туристи, пристигащи в непозната страна. Те не знаят езика, не познават културата и системата и трябва местните да им помагат. Подвеждащо е да се мисли за аутизма като за болест, но често той представлява сериозен недъг.
Аутизмът не се отразява на всеки по един и същ начин. Има едновременно много леки и много тежки случаи на аутизъм. Всеки аутист показва различни симптоми. Въпреки това аутистите най-често имат проблеми в следните няколко области:
Проблем с времето – Те разбират единствено понятието „сега”. Изпитват трудност да трупат опит от минали събития. Те винаги са боязливи и са загрижени за бъдещето, тъй като не могат инстинктивно да предскажат бъдещи събития. Имат трудности с преминавато от една дейност към друга. Тъй като не могат да се справят със свободното време, те развиват неизменни навици.
Проблем с пространството – Те могат да виждат само в 2 измерения без съответното местонахождение, форма и текстура на обектите. Те също така може да не осъзнават добре, че имат тяло и може дори да не забелязват, че то съществува. Поради това може да имат трудности с контрола на моторните движения и могат да изглеждат тромави.
Проблем с тялото – Без телесни инстинкти за тях речта може да е трудна или невъзможна, тъй като тя изисква добра координация между техните устни, език, гърло и бели дробове
 Проблем с възприятията – Без съгласувано възприемане на света те имат фрагментирано съзнание. Като резултат те могат да изглеждат равнодушни, невнимателни или слабоумни.
Проблем със социалните умения – Техните емоционални и социални инстинкти може да не работят, като това е причина да не успяват да разберат понятията за „собствено аз”, „друг”, „племе (хора)”, „споделяне”, „човешки намерения”, „емоционални отношения”. Те може да са в състояние да разберат само отношения от рода на търговията и сделките.
 
НЕРАЗБИРАНЕ НА АУТИЗМА
Аутизмът понякога се бърка със свенливостта, но в действителност той представлява наличие на напълно различно съзнание. Аутизмът не е просто етикет. Аутистите наистина страдат, понеже хората около тях непрекъснато не ги разбират и са обезсърчени, тъй като не са способни да се радват на добрите неща, които животът поднася на останалите (като например да излизаш с приятели). Да си аутист не е забавно.
Много аутисти са нискофункционални и имат нужда от помощ за оцеляването си, но също така има и много способни и интелигентни аутисти, които са допринесли много за обществото, като например Темпъл Грандин и Брам Коен. Много хора смятат, че Албърт Айнщайн и Бил Гейтс също са аутисти.
След описването му за пръв път през 1943г. в момента професионалистите класифицират аутизма в много категории, включващи аутистично разстройство (обикновено тежък аутизъм) и Синдром на Аспергер (обикновено лек аутизъм, съчетан с висока интелигентност). Тъй като при всеки аутист аутизмът се порявява по различен начин, лекарите използват термина „разстройство от аутистичния спектър”, за да обхванат всички разстройства, свързани с аутизма.

# 432
  • Мнения: 534
http://www.signlanguage-bg.com/data/kniga_lovaas.pdf тази книга ме хвърля в размисъл-има неща които ми е трудно да приема,но има и полезни практики.

# 433
  • София
  • Мнения: 4 412
http://www.signlanguage-bg.com/data/kniga_lovaas.pdf - преглеждах я преди време и ми направи впечатление, че неприемливото поведение се изкоренява с бой. Поне така разбрах, и досега често мисля за това и все се каня да отида да прочета по-задълбочено. Може би твърдост в определен момент да, ама бой newsm78 Сега го прегледах пак - около стр.41-42  Физически наказания. Даже тогава си спомням, че мислех да ви питам за мнението ви

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 14:45 от tigonew

# 434
  • София
  • Мнения: 2 351
Много е трудно да намериш разликата между поведение свързано със аутистичен проблем и обикновен инат.Доста дълго време смятах, че детето прави някои неща поради невъзможност да реагира адекватно.Обикновенно реагирах като страничен зрител.Гледах безпомощно и не знаех какво да правя.С течение на времето и натрупания опит се научих да разграничавам двете неща.Голяма част от тръшкането и неадекватното поведение изчистихме благодарение на по твърдата реакция от наша страна.Поне при моето дете този метод помогна.Не говоря за бой.Става дума за спазване на постоянство при забраните.Имам още едно дете и се опитах да се държа с него като с кака му.Не мислех например, че ще се научи да заспива сам в леглото си.Заспиването беше ритуал и ставаше по определен начин и с определена поза.Таткото обаче реши да се прави на баща.Две вечери Мишо заспиваше в леглото си сам след двучасов рев и на третата си легна сам в леглото и си заспа съвсем нормално.Вече няколко месеца си заспива сам. Просто погледнахме на него като на съвсем нормално дете и тези неща постепенно намаляха до поносимост.Все още се чудя кога да приложа твърдост и кога да реагирам като по книгите.В повечето случаи налучквам верния път, а когато сгреша ми остава успокоението, че все по рядко греша.

Общи условия

Активация на акаунт