Притеснение

  • 969
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Какво бихте посъветвали човек, като мен например, който постоянно се притеснява за нещо, постоянно мисли за нещо, буквално не мисли само когато спи. Като мислите и притесненията включват страх за бъдещето, какво може да се обърка, какво може да стане с една дума пълен хаос в главата. И не говоря за нещо точно конкретно, а като цяло за куп неща.

# 1
  • Мнения: 9 438
Да отидеш на психолог.

# 2
  • Мнения: 12 473
Да започне да чете книги като: "Разчупете навика да бъдете себе си" и "Свръхестественият човек" на Джо Диспенза; книгите на Луиз Хей и Лиз Бурбо, "Разговори с бога" на Н.Д. Уолш и тн, тн..

# 3
  • Мнения: 8 805
затвори си очите и си представяй само хубави картини за твойто собствено бъдеще, все едно си ги постигнал, да не ти пука колко са смели...

# 4
  • Мнения: 7 268
Психиатър, да ти постави диагноза и назначи лечение. Не си подценявай състоянието!

# 5
  • Мнения: 297
На първо време пробвай да си ангажираш съзнанието с нещо, може да се окаже, че просто имаш твърде много време за глупости. Включи си и спорт в ежедневието, помага много. Може да си вземеш и таблетки мента, глог и валериана, те са билкови и няма да навредят. Вече ако това не помага, а състоянието е дългосрочно и/или се влошава - психолог или психиатър.

# 6
  • Мнения: 5 820
Моят съвет е да си живеете живота си и да не мислите за подобни неща. Животът е наистина много кратък и всеки миг е ценен за нас.

# 7
  • Мнения: 147
Консултация с психотерапевт, за да разнищите първопричината за тревожността Ви. Страшни неща наистина се случват, но човек не може да живее целия си живот в страх.

# 8
  • Мнения: 65
Какво бихте посъветвали човек, като мен например, който постоянно се притеснява за нещо, постоянно мисли за нещо, буквално не мисли само когато спи. Като мислите и притесненията включват страх за бъдещето, какво може да се обърка, какво може да стане с една дума пълен хаос в главата. И не говоря за нещо точно конкретно, а като цяло за куп неща.
информацията е повърхностна, за да се даде съвет.....

# 9
  • Мнения: 95
Спорт. Движение. Всеки ден разходки сред природата. Без значение какво е времето. В главата ни става бъркотия защото ежедневието ни натоварва и губим първичното - връзката с природата и спокойствието, което ни дава тя. Хубаво е да започнете да практикувате йога, колкото клиширано да звучи всеки ден. Далеч от психиатри и лекарства! Природата е вашият лек и движението. Ако ви тежи нещо, споделете го с правилния човек. Ако нямате такъв го напишете някъде.

# 10
  • Мнения: 3
Генерализирано тревожно разстройство. Предъвкване на мисли,постоянна тревожност за бъдещето и постоянна напрегнатос.Хората с генерализирано тревожно разстройство изпитват чувство на безпокойство през по-голямата част от времето. Човек с гтр може да се притеснява за работата си, за домакинските си задължения или да не закъснее за среща.Притесненията на човека изглеждат прекомерни в сравнение с действителната вероятност да се случи нещо лошо, но въпреки това им е трудно да контролират чувствата си.Ако едно притеснение изчезне, вероятно човекът ще започне да се безпокои за нещо друго. Съвета ми е, не започвайте Антидепресанти,не ходете на психиатър. Ад не лекуват. Това си е ваша черта на характера.

Последна редакция: ср, 06 юли 2022, 05:21 от Влади7777

# 11
  • Мнения: 2 495
Според някои компетенции, професията психиатър трябва да се закрие, а пациентите -да свикват със себе си и да се мъчат цял живот?! Което, реално означава, да са напълно аут от живота- да не могат да работят, да има личен живот и развитие, да са мъка за близките си.

# 12
  • Мнения: 297
Психиатърът е необходим специалист, разбира се, но не всеки с някакви душевни терзания е за психиатър. Описаното ми се струва по-скоро за работа с психолог, в случай, че не е нещо кратковременно и че промяна в ежедневните навици не може да му повлияе положително. И да, тъжната истина е, че до голяма степен такива проблеми са си заложени в характера и темперамента и някои хора са много по-предразположени от други. Както и че те никога не се решават само с външна намеса и хапчета, необходими са и вътрешно осъзнаване, борба и промяна. Друг човек, в т.ч. и специалист, може да ти помага, да те насочва, но не може да те измъкне от дупката.

# 13
  • Мнения: 12 473
Оставам с впечатление, че масово има неразбиране за това каква е разликата между психолог, психотерапевт и психиятър. Simple Smile
Принципно при тревожност е редно от най-лекото да се започне, ако човек наистина не може/не иска да се справи сам.

Общи условия

Активация на акаунт