Апартаментите на властта

  • 6 121
  • 121
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
А защо да не разследват всички сделки с недвижими имоти, които изглежда да са изповядани на занижени цени? Няма мотивация сигурно. И защо вместо народът да каже "Вие за идиоти ли ни имате?", коментира изобщо подобна глупост? Сигурно отговорът пак е онзи циничният,  за народа и управниците, които му се полагат.

# 46
  • Мнения: 3 611
Не се впечатлих особенно,знам,че са долни,подли изроди.Не вярвам нещо да се промени.Чух социологическо проучване,че повечето ще гласуват за герб.Аз няма да гласувам.Нямам доверие на абсолютно никой.
После нямате право да недоволствате.

# 47
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 419
Проблемът не е че сделките са изповядани на данъчна оценка или върху суми близки до нея, законът го позволява. Проблемът е че дори и закупени на тази цена няма как да стане с една чиновническа заплата пък била тя и на чиновник от първи ешалон на властта. За 5-6 апартамента пък като на Цвятко да не говорим. Никой не чух откак се развихри този скандал да обърне по-специално внимание на картинката с личния асансьор към апартамента. Жилището е на последния етаж, следователно една шахта около 4 кв. м. минаваща през всеки етаж умножена по 8 етажа или 10 колкото е сградата. Един асансьор от евтините за 6 етажна сграда струва около 40 хил. евро, Цвятковия едва ли е турски и едва ли е от евтините. Средно, цените на по-така моделите са колкото на един не малък апартамент. Никой не е виждал обзавеждането на двата апартамента с които е осъществил сделката и които е разменил напълно обзаведени - много е възможно то да струва повече от тухлите и бетона вложени в самите апартаменти. Дори да събере всичките си доходи за цялата си политическа кариера, тези на тъстовете си и жена си, да не яде и да не дава и лев на децата си, пак не би могъл да си позволи тези апартаменти дори само на цена данъчната им оценка. Ето това е фрапиращото. Да не говорим че вероятно апартамента е подарен за сметка на промяната в проекта на Златния век .

Последна редакция: нд, 28 апр 2019, 23:02 от Беллора

# 48
  • Мнения: 3 611
   Колкото до гласуването - трябва да се гласува, но проблема е за кого?
За който ти харесва.
Най голямата глупост е "ще гласувам за този, понеже онзи няма шанс"
Особенонза кметски и парламентарни избори варианти бол.
Може би не се изразих правилно. Въпросът е, когато няма читав кандидат и трябва да гласува, за
кого да дадеш своя глас ?
То ако има нови ще са гладни за власт ,наистина няма алтернатива в случая при мен за по малкото зло.А и като не гласува човек ,всъщност не знае дали някъде няма вот от самия него.

# 49
  • Мнения: X
И в немската преса са ни описали,че съдебната ни система все още не е независима и скандала с апартаментите.
https://m.tagesspiegel.de/politik/sofia-unter-beobachtung-eu-kom … m.facebook.com%2F

# 50
  • Мнения: X
Те пък германците за корупция и далавери въобще не са чували.

# 51
  • Мнения: 896
Проблемът не е че сделките са изповядани на данъчна оценка или върху суми близки до нея, законът го позволява.
При такива сделки не се ли укриват такси?

# 52
  • Мнения: 13 335
Следя скандала, оставки да дадоха се, да видим съдебната система какви ще ги свърши. Има случаи, които ще има последствия и те вероятно ще са от преставителите на местната изпълнитела власт, по малките места. Любопитно ми е как ще протече при представителите на висшия управленски ешалон на изпълнителната власт.

За изповядването на по-ниска цена си е измама на фиска. При политиците дали е пестене на пари от данък ме съмнява по-скоро проблем с доказване на доходите или благодарност за услуга.
Че това масово се прави не съм съгласна. Никой не говори за натиск от страна на строителите при ново строителство сумата за покупка да се дели на 2 - за покупка и за смр и банките също отпускат така кредити и ти го издават на шпакловка и замазка. Да купувача, ще спести някаква малка сума, щото масовия бг купувач не купува скъпи имоти, но строителя пести доста повече. И при консултация, а такава  всеки прави и му стане ясно кой какво печели малко от обикновените хора се навиват на този вариант. Има ли проблем със строителството впоследствие не може да докаже, че е дал точно тези пари и предпочитат сигурността пред спестяването на малко данък.
Учудвам се и на наглостта на строителните фирми. Масово се оплакват хората от лошо строителство, за пътищата да не коментирам, виждаме и разни ремонти - последния на графа, в градинката пред НДК  10 млн въобще не ги виждам за какво може да са дадени, но тези случаи останаха встрани и за тях не се говори. Строителите и те наглеят, хвърляло се петно върху бранша - та този бранш е в кюпа с ония с апартаментите.
Личното ми наблюдение е, че не толкова висок процента на купилите на данъчна оценка сред нормалните хора, около мен никой не го е направил.

# 53
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 419
Да, платили са по-ниски държавни и нотариални такси отколкото ако сделките бяха изповядани на 3-4 пъти но високата сума която коментираха че е реалната им цена. Голяма част от имотните сделки се правят по този начин, на цена около данъчната оценка, но в случая е неморално, защото става въпрос за политици от първия ешалон на властта които мамят държавата. Правосъден министър, който не знаеше точната сума която е платил и колко още има да доплаща, както и че доплащането не фигурира в документите на покупката #Crazy  шеф на агенцията за борба с корупцята, който трябва да бори такива като себе си Shocked и прочие... Някъде във въздуха увисва и въпросът каква е тази строителна фирма която продава на специални цени и въобще продава ли или...подарява и защо на тези хора. Каква е причината да го прави? Ако пък въпросът е само до морала, а реално са платени истинските цени на имотите, то откъде са тези пари щом получават чиновнически заплати, които макар и доста прилични, за такива покупки никак не са достатъчни.  В имотните им декларации никога не са фигурирали скъпи имоти които да са продали през годините и да подпомогнат финансово въпросните сделки. Тези хора и да съберат на куп заплатите си за 10 години назад което е невъзможно, защото трябва да са живели от тези доходи, няма как да си позволят тези имоти, а някои имат и по повече от един. Реалната цена на Цветановия апартамен казаха че е 1,8 милиона лева, как е събрал такива пари от заплати? Ами останалите му 4 апартамента които са в същия район и едва ли са по евтини от най-новия? Съвсем законни са си нещата, даже човекът имаше наглостта да го каже че нямало за какво да се хванат, всичко било направено както трябва. Ми така си е. След като сделките изповядани на данъчна оценка или около нея не противоречат на закона, проверката трябва да е другаде, но едва ли ще се случи и нещата пак ще минат в графата всяко чудо за три дни.

Последна редакция: пн, 29 апр 2019, 16:32 от Беллора

# 54
  • Мнения: 13 335
На предната страница 80 процента го правиха, на тази станаха 90, след няколко поста ще станат и 100, скептична съм много към тези проценти.
Аз не съм го правила и не познавам хора, които да го правят.
Обаче както казваш е законно.
А строителя защо го прави, ей тъй загрижен към купувача да му спести някой лев.

# 55
  • Мнения: X
Това сигурно ли е, че е законно? Как се оправдават преводите на останалата част от сумата?

# 56
  • Мнения: 14 966
Доколкото си спомням, в закона си пише, че цената не може да е по-ниска от данъчната оценка. На мен ми е чудно всички ли сделки в тези сгради , са изповядани на данъчна оценка.
А и едно е нотариалното оформяне, друго е предварителният договор. В него винаги са се описвали действителните пазарни цени.
Цвъто, доколкото си спомням, някаква замяна беше направил, с доплащане.
Това, че  е законно, не значи, че е морално.
И да, неправилно съм формулирала темата за имотите на властта.
Цялото котило там, в парламента, трябва да се разследва.

# 57
  • Мнения: 13 335
Съмнявам се Цв.цв или някой друг от групата въобще да е доплащал.

# 58
  • Мнения: 896
На предната страница 80 процента го правиха, на тази станаха 90, след няколко поста ще станат и 100, скептична съм много към тези проценти.
Аз не съм го правила и не познавам хора, които да го правят.
Обаче както казваш е законно.
А строителя защо го прави, ей тъй загрижен към купувача да му спести някой лев.
Миналата година се бяхме засили са купуваме апартамент. В новото строителство масово искаха сделката да се изповяда на данъчна оценка и другите пари на ръка. Само като чуеха че искаме с кредит и ни отказваха. Това беше в, 50-60% от новото строителство. При старото нямаше проблем. Като изповядват на данъчна оценка си спестяват от данък печалба.
 Фрапиращото беше че нито ме знаят нито ме познават още в първия разговор по телефона ми заявяват че искат 20-30% на ръка. Това показва колко се притесняват от данъчните.

# 59
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 419
Не е морално, особено когато се извърша от хора в първия ешалон на властта. Това че има изключения, ами има си ги.  Цвятко особено се е постарал в омотаването на евентуални любопитни като изтеглил 100 000 лв и другото разни замени с два други апартамента и така нещата стават направо неуловими. Замените пък и те откъде да ги подхванем Shocked В същия ден на сделката със замените, въпросните 2 апартамента преминават в ръцете на бивш негов подчинен, като за няколко часа преди това са били собственост на строителната фирма от която е купен новия апартамент. Да бяха поизчакали някакъв разумен срок за последната финансово-имотна гимнастика, но не.... Вероятно в момента двата апартамента само по документи се водят на друг човек а иначе са си също толкова Цветанови колкото са били и преди въпросната сделка..... Но нещата са недоказуеми, единственото за което могат да се хванат ако решат да го разследват сериозно са доходите му, защото с плащането по данъчна оценка е изряден.

Последна редакция: пн, 29 апр 2019, 16:14 от Беллора

Общи условия

Активация на акаунт