Lacalut Flora – свеж дъх и незабравими мигове!

  • 15 503
  • 274
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Вероятно не подозирате, че той се е проявил и при вас?
Лош дъх (халитоза) – неприятник, но и индикатор за промени, които се случат в нас и за които трябва да се погрижим.



•   Основната причина за лошия дъх са бактериите в устната кухина (60 – 80% от тях се намират по повърхността на езика).
•   Лошият дъх се образува от разпадането на хранителните остатъци, както и от серните съединения, които пряко водят до неприятния мирис.
•   Друга причина за лошия дъх е наличието на кариес, възпаления на венците и пародонтит.
•   Съществуват и някои видове хранителни продукти, като например чесън и лук или като никотина, които също причиняват лош дъх.

Няколко са случаите, при които се проявява халитозата:
-   Сутрешен, неприятен дъх – когато спим, организмът ни произвежда значително по-малки количества слюнка и това позволява развитието на бактерии, които са виновни за лошия дъх. Така сухотата в устата – ксеростомия, или пък отключването на стресова ситуация водят до халитоза. Съществен момент е много добрата устна хигиена, т.е. абсолютно задължителното миене на зъбите вечер. Като допълнение, лошият дъх може да бъде съпътстван и с бели налепи по езика, които неутрализират дейността на вкусовите рецептори.



-   Лош дъх при пушачите – тютюнопушенето също намалява слюноотделянето, което води до задържането на хранителни остатъци в устната кухина. При пушенето се отлагат никотин и катран върху зъбната повърхност, езика и останалите тъкани в устната кухина. Това отключва появата на халитоза.
-   Лош дъх при възрастни хора – според статистиката около 80% от възрастните хора страдат от пародонтоза, имат извадени доста или всички зъби от устната им кухина и/или използват протези. Това са състояния, които неминуемо водят до лош дъх. Вместо да подобрят устната хигиена в подобни случаи, възрастните хора решават, че вече няма какво да губят (т.е. нямат повече зъби за вадене) и занемаряват грижите за устата си. А трябва да е точно обратното, за да бъде дъхът им свеж.
-   Лош дъх, причинен от някои храни и напитки – стомахът също може да е източник на лош дъх. Храни като лук и чесън, които са с изключително силен аромат, причиняват неприятен дъх в устата при разграждането им в стомаха. Прекомерната употреба на алкохол също води до лош дъх.  

Повечето хора се опитват да неутрализират лошата миризма с дъвки, ментови бонбони или спрейове, но ефектът е само временен, тъй като дъвките освежават дъха само докато ги дъвчем, но са неспособни да изкоренят причинителя на лошия дъх, който се намира в стомаха. Затова по-добре да избягваме подобни храни, особено ако ни предстоят социални контакти. Употребата на млечни и рибни продукти, както и на кафе или сладкиши също може да доведе до лош дъх. Гладуването, в различните му форми, също е причинител на неприятна миризма от устната ни кухина.



-   Лош дъх като симптом на различни болести – според вида на халитозата биха могли да се диагностицират редица заболявания като: хроничен гастрит, бронхит, диабет, пародонтоза, цироза. Недобре направените кариеси, коронки или мостове могат да задържат храна, която при разпада си в устната кухина причинява неприятен дъх. Друг източник на лош дъх са хормоналните изменения. Често срещано състояние на промяна в дъха е това преди месечния цикъл при жените.


И все пак как да избегнем или да се преборим с вече появилия се лош дъх?
Едно от ключовите неща, които трябва да правим, е да мием качествено зъбите си – сутрин и вечер. Посещенията при дентален лекар, който да ни даде съвет за лошия дъх и превенцията му, е също от съществено значение в борбата с халитозата.  

Важен е и приемът на течности: вода, чайове, прясно изцедени сокове, за да не чувстваме суха устата си.
Не бива да стоим и гладни! Хубаво е обаче да ограничим храните, които водят до лош дъх, и да консумираме повече храни, които са богати на витамин С и на антиоксиданти. Много подходящи при халитоза са: ряпата, морковите и ябълките. Те стимулират слюноотделянето. Ако нямаме възможност да измием зъбите си, защото сме навън, то дъвченето на листа от мента ще освежи устата ни, а магданозът -  ще неутрализира неприятния мирис на чесън.

Разбира се, има и лесно, и изключително приятнo решение – новата серия Lacalut FLORA с формула, разработена специално за свеж пролетен дъх и незабравими мигове. Lacalut FLORA съдържа цинков глюконат, който елиминира неприятно миришещите серни съединения, образувани при обмяната на веществата. Подходяща е и в профилактиката на кариес.

Спечелете с Lacalut FLORA и BG-Mamma!
Споделете как се грижите за зъбите си, за да поддържате безупречна дентална хигиена и бяла усмивка?
На 27.07.2018 г. ще изтеглим петима късметлии, които ще спечелят комплекта паста за зъби и вода за уста - Lacalut Flora за свеж дъх.

Моля, запознайте се с общите условия на активацията ТУК.




Lacalut FLORA подобрява качеството на ежедневната орална хигиена и допринася за поддържане здравето на зъбите и венците. Подходяща е и при носене на зъбни протези. Продуктът е само за възрастни!

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 19:10 от Редактор**

# 1
  • София
  • Мнения: 2 090
Мия ги редовно, разбира се. Ползвам вода за уста. Сега ще пробвам и едни избелващи шини.

# 2
  • Мнения: 5 078
Грижата за зъбите ми включва миене по два пъти на ден, ползване на конец за зъби и вода за уста. Ако имам проблем - специална паста за зъби.

# 3
  • Мнения: 1 705
Мия редовно зъбите си, сутрин и вечер. Колкото и да са ми неудобни използвам и конци, в редки случаи и интердентални четници.

Последна редакция: чт, 19 юли 2018, 12:00 от ant

# 4
  • Перник
  • Мнения: 4 859
Мия си зъбите редовно, ползвам конец и интердентална четка, както и зъбен душ. Имам пародонтит, за който за съжаление късно започнах "да се грижа" Sad

# 5
  • Мнения: 28 705
Мия си зъбите сутрин и вечер, ползвам конец за зъби и вода за уста. Ходя редовно на преглед при стоматолог.

# 6
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 659
Редовно миене и вода за уста.Профилктични прегледи при зъболекря ми.

# 7
  • Мнения: 3 473
Мия сутрин и преди лягане. През ден, два, ползвам душ за венци. След хранене понякога дъвча дъвка или жабуря с вода за уста. За да си освежа дъха смуча каранфирови зърна през деня.

# 8
  • Мнения: 540
Грижата ми за зъбите включва редовно миене по два пъти на ден с качествена паста, преди това използвам конец, а понякога ползвам вода за уста.

# 9
  • Мнения: 2 682
Задължително си мия зъбите вечер за здраве и сутрин за красота както се казва. При възможност ги мия и след обедното хранене, но не винаги имам възможност. Използвам и вода за уста и най-важното ходя на профилактични прегледи.

# 10
  • Мнения: 76
За добрата устна хигиена използвам вода за уста и редовно миене на зъбите пи два пъти на ден. Използвам електрическа четка за зъби и съм много доволна. Също така ходя редовно на зъбни прегледи.

# 11
  • Мнения: 1 199
Мия ги сутрин и вечер, използвам вода за уста и веднъж седмично избелващ прах за зъби!

# 12
  • у нас
  • Мнения: 5 694
Старая се да почиствам зъбите качествено сутрин и вечер. Използвам подходяща паста за зъби, вода за уста. Ходя на зъболекар за почистване на зъбния камък.

# 13
  • Мнения: 879
Мия си зъбите сутрин и вечер, ползвам конец за зъби и вода за уста. Ходя редовно на преглед при стоматолог.

# 14
  • Мнения: 1 406
Грижата за устната хигиена ми включва миене на зъбите всеки ден сутрин и вечер както с паста, така и с вода за уста. Също така на всеки 6 месеца посещавам зъболекаря за почистване на зъбен камък.

Общи условия

Активация на акаунт