Преди и след (home makeovers)

  • 121 877
  • 761
  •   2
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 980
При мен се оказа, че има тапет под ламперията лепен с Ц200 и не беше никак приятно свалянето. Иначе, направихме шпакловка и замаска, преместихме контакта до огледалото, защото нямаше как да сложа огледалото, отделно вкарахме един кабел в стената, после сама си боядисах с латекс, ламината го поставих над плочките, защото не ми се къртеше.

# 646
  • Мнения: X
Mandarinka, той още не стига дръжката, а ние го отваряме на ножица. Догодина ще слагаме отвън ковано желязо, за да не рискуваме.
Natt***, благодаря!

# 647
  • Мнения: 22 853
Mandarinka, той още не стига дръжката, а ние го отваряме на ножица. Догодина ще слагаме отвън ковано желязо, за да не рискуваме.
Natt***, благодаря!
Има и райбери, които е монтират за сигурност високо на дограмата.Заключващи дръжки също.

# 648
  • София
  • Мнения: 6 268
Дива орхидея, много хубава детска и браво на свекърва т, рисунката веднага грабва. Цветът на кухнята ти (шкафовете) много ми харесва. Единственото, което не ми допада е луминисцентното осветление.

Лепи, коридорът ти е станал страхотен.

# 649
  • Мнения: X
... Единственото, което не ми допада е луминисцентното осветление.

Не са луминесцентни, а ЛЕД, но от снимката не си личи. Кой луд слага луминесцентни вкъщи Grin

Последна редакция: сб, 14 дек 2019, 08:00 от Анонимен

# 650
  • Мнения: 9 775
Mandarinka, той още не стига дръжката, а ние го отваряме на ножица. Догодина ще слагаме отвън ковано желязо, за да не рискуваме.
Natt***, благодаря!
Има и райбери, които е монтират за сигурност високо на дограмата.Заключващи дръжки също.

Така е, има и такива устройства, но малките деца са много умни и изобретателни.  Слага столче върху стол, катери се като маймунка. Достатъчно е 2-3 пъти да види как родителят отваря райбера и ще го направи само. Заключващи те се ключалки също са вариант, но ... можеш ли да гарантираш, че всеки път, като отвориш за проветряване, няма да забравиш след това да заключиш? Или че, докато проветряваш, .детето няма да отиде да погледне през прозореца? Познавам страха дали съм сложила райбера след отваряне на прозореца или съм забравила.
Пак казвам, от гледна точка на моите страхове и характера на моето дете - което на 7-8 месеца се прехвърли през решетката на кошарката, леглото беше на най-ниското положение - аз бих заложила на красива и гъста решетка отвън, за спокойствие.

# 651
  • Мнения: X
Мандаринка, аз съм организиран и стриктен човек, но пак съм човек и не мога да рискувам, за мен е глупост. Ние сме на третия етаж в къща...ще слягаме желязото и това е.

# 652
  • Мнения: 40 869
+1 за райберите. Може да се сложат високо, ще пазят и от крадци, а и за да се отворят се изисква усилие, не става лесно. Когато детето порасне толкова, че да има сила, вече ще е и поумняло.

# 653
  • Мнения: X
Има много красиви метални решетки, които не са отгоре до долу, а образуват нещо като тераса пред прозореца. Не знам как се казват.

Последна редакция: сб, 14 дек 2019, 19:14 от Анонимен

# 654
  • Мнения: 22 853
Казва се парапет.Но той пак може да се прескочи от детето.
Ние живеем в къща откакто детето ми стана на 2, но не сме обезопасявали изрично, защото в тази възраст аз съм била винаги около него.
Но  съм имала инцидет с голямото дете и въжето на ролетната външна щора. Отишъл да си играе с него, някак си промушил главата и се омотал.Щората е тежка и беше тръгнала отново надолу, стягайки въжето около врата му.Открих го навреме.После четох, че не сме единичен случай.
Така че децата наистина са палави и трябва внимание на 100% докато са малки Simple Smile

Последна редакция: сб, 14 дек 2019, 12:35 от ДХ3

# 655
  • София
  • Мнения: 6 268
... Единственото, което не ми допада е луминисцентното осветление.

Не са луминесцентни, а ЛЕД, но от снимката не си личи. Кой луд слага луминесцентни вкъщи Grin

Mи.. аз за това се зачудих. Извинявай, наистина ми заприлича на луминисцентни лампи.

# 656
  • Мнения: 9 775
ЧС, имам райбер на балконската врата - хич даже не е трудно да се отвори, добре, че е нависоко. Затова имам и решетки на балкона, въпреки че не ми харесва да съм като в затвор. Райберът го сложих заради вертикалните пръчки на балконския парапет - разстоянията между тях са достатъчно големи да се промуши по-дребничко дете до 2-3 годишна възраст - Да не дава Господ! Затова ще махна решетката като навърши пълнолетие Laughing
Първото ниво на горния кухненски шкаф ми е открит рафт - онзи силно недолюбван в кухненската тема, там слагам всичко, което детето не трябва да стига. Ами сложил е стол пред шкафа, качил се е върху долния кухненски шкаф и оттам и първи и втори ред на горния шкаф е преровил.  Та затова казвам - Страх лозе пази! Но е моето дете си е фурия, има и кротки деца.
Решетки от желязо могат да бъдат направени и много красиви, старите грознотии от арматурно желязо почти никой не слага вече. Хем ще може да се отваря спокойно прозореца да се проветрява, през лятото може да си стои и отворен, хем ще е обезопасено.
Само един съвет от мен - сложете си комарник на този прозорец, да не го ядат комарите през лятото. Аз съм доволна от ролетните комарници.

# 657
  • Мнения: X
Мандаринка, имаме комарник вече и цяло лято стои отворен на ножица Simple Smile

# 658
  • Мнения: X
То не е само до страх обезопасаването, стаята е малка и ще трябва да се проветрява, задължително трябва да се сложи нещо, защото понякога нещастията стават и с големи хора и деца, просто по невнимание.

Моето дете, когато беше на около 2 години беше се качило на прозорец, който ми стига над кръста (има конвектор под него и нашия се качил). За секунда се обърнах и го намерих седнал на сушилника на терасата пред въпросния прозорец, гледа си човека. Щях да получа удар, след това отварях само отгоре, докато поотрасне.

# 659
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
DivaOrhideq много добре се е получило, много уютно!
 lepi Антрето е станало както си трябва, дано да ви побира всичко необходимо.
У нас ще правим ремонт идното лято на антрето и то също ми бърка в здравето, ама много, много. Още го мисля и събирам идеи как от малко пространство да стане голямо, защото ми трябва Laughing

Общи условия

Активация на акаунт