Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 15

  • 26 848
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 18 542
Не са само българите. Тук масово се купуват готови храни в опаковки, които само да си стоплиш на микровълновата и на всяка крачка заведения за бързо хранене.

# 736
  • София
  • Мнения: 19 141
И аз виждам мъже, взели си нарязана салата, вместо да вземат краставица, домат и сирене и о, ужас! - да си нарежат. Е, да, очевадно бачкатори, които не са виждали при жива жена мъж сам да си реже салата

Миоки, вярвам ти. Виждали сме достатъчно бели и дебели Laughing англичан(к)и. И има един парадокс - хора с недостатъчни доходи не се стремят да икономисват поне от това, а ядат готови относително скъпи боклуци.

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 11:25 от Cuckoo

# 737
  • Варна
  • Мнения: 3 355
Интересни теми сте захванали, но според мен не всичко опира до правилното хранене, все повече си мисля, че много е важен т.н. "ген " + фактора "стрес". Не мога да си обясня иначе, как човек, който никога не е пушил, не е пил концентрати, си отива на 40 г. от чернодробна цироза , а друг ,който дори не си спомня от колко годишен е почнал с пушенето и сутрин, обед, вечер е с чашката през по-голямата част от живота си , си отива на 84 г., без никакви сериозни заболявания. Или пък 2 братовчедки на почти приблизителна възраст , едната яде колкото си иска и лекинко злоупотребява с алкохола , но е 40 кг. , а другата все внимава какво яде , без сладко, без брашно ,не пие ,а е над 120 кг. Та, вече и аз незнам къде е истината. Човешкият организъм е много сложна система, донякъде си помагаме със "здравословното" хранене, но то само по себе си, не е панацея за всички  / за най-голямо съжаление /.

# 738
  • Мнения: 18 542
Ами аз като дойдох тук и бам, за кратко време 2 кила качих. Обективно погледнато 2 кила не са много, но познай къде се бяха намърдали.
Обаче облъчването е жестоко. Кока кола на намаление редовно, пощата ми ежедневно се пълни с реклами на пицарии, в края на деня в супермаркета супер намалени манджи в тарелки, а островите със сладкишите е огромен - цял цамо за шоколади и сладки биксвити (печените сладкиши като кесове, кроасани, донъти и тестени е отделно), цял само за солени бисквити, чипс и подобни и цял сириъл закуски, а опаковките са гигантски и всичко е с кратък срок на годност.
За тоновете пластмаса, които генерираме направо не ми се говори. То не са тарелки, то не са целофанчета, то не са пликчета в пликчета.  ooooh!

съжалявам за отклонението

Сребърна паричка, гените също са важни но това че някой е слаб, не значи че е здрав. Чернодробна цироза се получава и от затлъстял черен дроб, който пък затлъстява в следствие на ИР и диабет. Фруктозата както алкохола се метаболизира в черния дроб.

# 739
  • Мнения: X
Съжалявам за 40-годишния човек, починал от цироза. Доколкото знам цироза се развива не само при злоупотреба с алкохол, а и след прекаран хепатит, така че не всичко се свежда до начин на живот, понякога е просто малшанс...

# 740
  • Варна
  • Мнения: 3 355
И аз това казвам, че колкото и да се стараеш да се храниш здравословно , някакъв друг фактор може да окаже по-голямо въздействие върху организма и пак да не можеш да си помогнеш. Сложно е.



Сребърна паричка, гените също са важни но това че някой е слаб, не значи че е здрав. Чернодробна цироза се получава и от затлъстял черен дроб, който пък затлъстява в следствие на ИР и диабет. Фруктозата както алкохола се метаболизира в черния дроб.

Ей, това се питам, някои цял живот се наливат с алкохол , пък черният им дроб успява да го преработи ,без последствия, а други дето не пият са с алкохолна стеатоза и/или  цироза.
Извинете ме и мен за отклонението Hands V

# 741
  • Мнения: 18 542
Надали е без последствия, възможно е просто да не знаеш или засегнатия да не знае. Някои хора обаче наистина са по-устойчиви от други, проблемът е, че няма как да знаем предварително.
Всички ще умрем от нещо, въпросът е докато стигнем до там, да живеем без болка.

# 742
  • Мнения: 4 042
 Аз ги разглеждам нещата така: точно като машините сме и ние. Генът е като марката - един вид гаранция за качество. Но и много качествен уред можеш да съсипеш с неправилна употреба. Както и да удължиш живота на не толкова качествен уред с правилна експлоатация. Съвсем просто е - и гените, и начина на живот си имат значение. Третият фактор разбира се са злополуките - винаги можеш да изтървеш и счупиш уреда, или да се заразиш с нещо, в случая, както стана въпрос за хепатита.

# 743
  • Мнения: 31 364
Нова тема

https://bg-mamma.com/?topic=1119664;topicrefid=19

Не успях да редактирам по поста някои неща. Довечера дано имам време. Би трябвало да мога да редактирам.

Последна редакция: чт, 30 май 2019, 08:10 от Tatti

Общи условия

Активация на акаунт