колко време преди да кърмите давате плодово пюре

  • 523
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Здравейте мами!

Някакви майки от пред блока ме линчуваха, че няма ясна система в даването на плодово пюре...казаха ми, че трябва да се дава 1 час след кърмене...това значи ли, че трябва да е и много преди следващото кърмене?Защото аз го давам към 9.30, а човекът иска да заспи с кърмене след около половин час, до 40 мин... newsm78

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Остави майките и гледай детето Laughing
Принципа е до годинка твърдата храна да се предлага след кърменето. Вече дали ще е веднага след кърмене (бебето може да не прояви никакъв интерес, защото се е нахранило) или някъде между кърменията (ако не е заспало), то ще си покаже самичко. Няма проблем да кърмиш и моментално след пюрето Grinning

# 2
  • Мнения: 117
ами и аз си мисля, че щом си иска да си суче след това, значи така му е добре!Аз не му давам веднага след сучене нещата(те са и без това само плодовото пюре и зеленчуково наобяд), защото винаги си се наяжда достатъчно от кърмата...а и повечето пъти заспива Simple Smile.Но мерси!
Тъкмо имам възможност да ти кажа, че се радвам, че ще се запознаем на Бузлуджа...  bouquet

# 3
наскоро прочетох, че идеята да има поне един час между пюрето и млякото е да може да се усвоява желязото от кърмата максимално newsm78. Аз също нямам ред в даването на пюрета и се бях попритеснила малко  ooooh!, ама кво да го правя човека, като пюрето го приема за предястие и после си иска да цокне за да си завърши хапването  ...  Simple Smile

# 4
  • на Север
  • Мнения: 503
когато се сетя Wink

# 5
  • Мнения: 106
аз го давам по4ти веднага след кърмата,2 пъти на ден по половин пюре

# 6
  • Мнения: 3 089
аз давам между 2 хранения - иначе не можем да устискаме дори 3 часа. петра е голяма лакомия. а така се залъгваме. но пък й давам да пие от обикновена чаша и детето се кефи.

Общи условия

Активация на акаунт