Каква е разликата - боя, която покрива бели коси

  • 1 678
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
с друга, която не покрива? По-малко амоняк? По-бързо пада?  Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 3 795
Струва ми се, че тази, която покрива белите коси, е по-силна, защото знам, че жените с побелели коси срещат трудности в боядисването им.Поне така аз си мисля newsm78

# 2
  • Мнения: 7 186
Амонячните бои имат по- добра покривност и са по- силни, докато безамонячните са по- леки и са подходящи за жени без бели коси. Така си мисля поне. Thinking

# 3
  • Мнения: 27 524
Не става дума за безамонячните, те са ясни. Просто в серията на една марка една част от боите стават за бели коси, другите не се препоръчват. Все са амонячни.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 910
Струва ми се, че тази, която покрива белите коси, е по-силна, защото знам, че жените с побелели коси срещат трудности в боядисването им.Поне така аз си мисля newsm78
Точно  Grinning
Например аз ползвам Лореал.
Кастинг-а, не ми покрива белите коси, и вече от 2 год. ползвам Рецитал (пак на Лореал, но по-силна).
От 2-3 месеца и тя не успява да покрие всички бели коси (цветът който ползвах беше светъл) и затова я смених с тъмен цвят (шоколад) За първи път от 10 години съм с тъмен цвят - но е супер.
Белите коси са ми 30%.
Отплеснах се  newsm78
За побелели коси трябват или по-тъмни тонове или по-силни бои с повече окислител.

# 5
  • Мнения: 27 524
Е, Кастинг е безамонячна. Рецитал са доста силни. Те и Екселанс се препоръчват за бели коси. Ферията не, а не съм останала с впечатление да е слаба. Не знам... newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 35 910
Не става дума за безамонячните, те са ясни. Просто в серията на една марка една част от боите стават за бели коси, другите не се препоръчват. Все са амонячни.
Зависи каква е твоята коса и какъв ефект искаш да постигнеш.
Ако е светла - може да стане колкото тъмна искаш.
Ако е тъмна косата ти - неможе да искаш много светъл цвят да постигнеш , ако изрично не е написано на опаковката, колко тона изсветлява боята.
Напр. ако си средно кестенява, може да се боядисаш светло кестенява, ще се получи ( но не със всички бои - Лореал и Лонда го постигат, за др. марки незная) Пише го на самите опаковки.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 795
За побелели коси не е ли най-добре да се боядисват в русо?Естествено, ако жената се харесва така, но мисля, че с русото трябва по - добре да се покриват, защото ще се сливат с цвета, в случай, че не хване много добре.Поне няма да им аголям контраст

# 8
  • Мнения: 27 524
За побелели коси не е ли най-добре да се боядисват в русо?Естествено, ако жената се харесва така, но мисля, че с русото трябва по - добре да се покриват, защото ще се сливат с цвета, в случай, че не хване много добре.Поне няма да им аголям контраст

Е, че може ли всички жени след една определена възраст руси да тръгнат? Ами на много от тях не отива русо  Rolling Eyes Майка ми е съвсем побеляла и се боядисва кестенява без проблем.

# 9
  • Мнения: 27 524
Не става дума за безамонячните, те са ясни. Просто в серията на една марка една част от боите стават за бели коси, другите не се препоръчват. Все са амонячни.
Зависи каква е твоята коса и какъв ефект искаш да постигнеш.
Ако е светла - може да стане колкото тъмна искаш.
Ако е тъмна косата ти - неможе да искаш много светъл цвят да постигнеш , ако изрично не е написано на опаковката, колко тона изсветлява боята.
Напр. ако си средно кестенява, може да се боядисаш светло кестенява, ще се получи ( но не със всички бои - Лореал и Лонда го постигат, за др. марки незная) Пише го на самите опаковки.

Ама това с изсветляването е ясно. Исках да знам дали боите, които стават И за бели коси, са по-силни? Значи ли това, че в тях има повече амоняк? И че другите падат по-бързо? Моята коса си е сиво-руса и нямам проблем с боядисването. Но ако боите за бели коси са по-силни, мога да се ориентирам към други. Но май никой не знае каква е разликата  Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 3 795
Точно това трябва да е...по-силни са Naughty

# 11
  • София
  • Мнения: 35 910
Точно това трябва да е...по-силни са Naughty

Точно това е - по-силни са. Ориентирай се към други , за да не увреждаш косата си. Grinning

# 12
  • Мнения: 27 524
Може би е така...но тогава другите ще падат по-бързо  Rolling Eyes

Обаче  Naughty белият косъм е мъртъв косъм  Peace Технологията на отваряне на борчетата на косъма и вкарване на боята в него може би е друга...пфу, как няма една фризьорка да ни светне.... Cry

Общи условия

Активация на акаунт