как да си спра кърмата

  • 895
  • 13
  •   1
Отговори
Мили майчета,искам да си спра кърмата но нещо не се получава.Пих 2 дни Bromocriptine но ми ставаше много лошо и ги спрях.Да пробвам ли с хомеопатия? Благодаря ви!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Тези неща може да са ти от полза, има и информация за някои хомеопатични средства, но не разчитай за това на статията - само хомеопат може да определи кое е най-подходящото средство конкретно за теб:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83674.0

# 2
Благодаря! Ще пробвам с хомеопатия.

# 3
  • Мнения: 62
А без хапчета не може ли?

# 4
  • Мнения: 303
А без хапчета не може ли?
Ми опасно било, да не се образуват кисти, може канал да се запуши, мастити и т.н. Ако ще е без хапчета-трябва постепенно

# 5
  • Мнения: 106
Бромокриптина се пие 15 дни май
Ина4е може да я спреш постепенно като всеки ден се цедиш и намаляваш коли4еството,ама става бавно

# 6
  • Варна
  • Мнения: 478
Можеш да я спреш като се изцеждаш и после си пристягаш гърдите.При мен се получи спиране за около 20 дена.

# 7
  • Мнения: 210
Аз си я спрях за 2 седмици постепенно. Първо почнах да цедя по по малко, после започнах да прескачам, докато не стигнах само на сутрин и вечер. Ако усетя някакво напрежение цедях. 2 дена бях само сутрин и вечер т.к. си счупих ръката и неможех да се цедя и престанах. Не чуствах напрежение и нямах буци. През цялото време се следях за тях. Успех!

# 8
  • Мнения: 3 550
Чувала съм ,че се налагат гърдите със зелеви листа, леко попарени във вода, за да омекнат. те първо разнасят всякакви бучки и др., а ако продължищ налагането се стига и до спиране на кърмата. Изцеждай съвсем по мъничко, докато получиш облекчение, че иначе да не си докараш свръхлактация.

# 9
  • Мнения: 4 242
Можеш да я спреш като се изцеждаш и после си пристягаш гърдите.При мен се получи спиране за около 20 дена.

Ауу ooooh! стига с това стягане хора! Naughty Никой вече не го прилага, доказано грешно е! Толкова много бели може да станат, увреждат се жлези, запушват се канали, увисват гърдите зверски тъй като се изтласква мастната тъкан навътре и т.н и т.н.
Радвай се че ти се е разминало и не го перпоръчвай на никого този остарял и опасен метод!

# 10
  • Мнения: 967
Кърмата ми спря съвсем естествено и постепенно без да пия НИЩО и БЕЗ ПРИСТЯГАНЕ. Просто месеци нред синът ми сучеше все по-малко и по-малко и накрая като съвсем отказа се оказа, че заедно с неговото отбиване и кърмата се е свършила  Wink Мисля, че в природата си е заложено, ако детето се отбие по естествен начин и кърмата да си соре по естествен начин. Ако обаче се опитваме да спрем насилствено кърмата - не съм компетентна, но си мисля, че е бличко до акъла да възникват усложнения.

# 11
  • Мнения: 384
Вече 5-ти ден не кърмя и реших да си спра кърмата постепенно,въпреки че съм с голям бюст и получавам застояване на кърма отдолу и отстрани на гърдата.Пия и чай от салвия,който наистина облекчава.Но чувствам напрежение в гърдите без да са твърди и сега незнам как да ги облекча,защото реално нямам нужда от изцеждане.Чудя се дали да почвам с хомеопатия след като съм на тоя етап.Дано още някой чете темата,та да ме посъветва.

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
След като усещаш напрежение и твърдост в гърдите,ги поизцеди с масажиране на тези местенца. На такъв етап, особено когато спирането е станало постепенно, често липсват обичайните белези на препълване, но все пак може да стане задръжка на кърма. Лецитинът ще ти помогне да не стават бучки Grinning

# 13
  • Мнения: 384
Благодаря ти,Хедра!Преди малко изцедих и въпреки,че гърдите ми не бяха твърди,дисконфорта ми попремина.Пия по 2-3 лецетина на ден.Майка ми ме съветва да си сложа камфор на прах в сутиена,против задържане на кърма и за всеки случай мисля да си взема от хомеопатичното лекарсво.

Общи условия

Активация на акаунт