Зеленчукови пюрета с домати?

  • 2 409
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Дали мога да ги давам вече?Гледам че някои от тези които съм купила/месни/ на Хип  и Сънвал имат домати newsm78.Педито каза че някои деца повръщали от доматите....
Бебо е опитвал почти всички видове зеленчукови пюрета подходящи за възрастта му, но с домати не е.
А за лука в пюретата как стои въпроса?
И ако се налага да изчакам , до кога?

# 1
  • Мнения: 27 524
Мисля, че можеш. Те са минали термична и топлинна обработка, така че е много малко вероятно да има проблеми. Мисля, че се избягват заради хистамина, който се съдържа в тях, това за повръщането ми е нещо ново. Ако нямате проблеми с бананите, няма да имате и с доматите.
За лука не знам, аз не давам още. В някои готови пюрета го има, но аз не съм слагала в домашните, май е раничко все още, изчакай.

# 2
  • Мнения: X
И аз мисля, че вече можеш да даваш, освен това повечето деца харесват много пщретата с домати.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И при мен стои същата дилема.Вчера щяхме да почваме месни-заешко,но вътре има домати,лук,магданоз...все неща които не съм давала още и се спрях.В пуешкото пък пише подправки и само в пилешкото има само домати.Май ще почнем с него.

# 4
  • Мнения: 27 524
Не се притеснявай, давай  Peace

# 5
  • Мнения: 1 555
Няма проблеми, може да давате, така или иначе все някога ще ги дадете и мисля, че е по-добре да са под формата на готово термично обработено пюре !!! И аз се притеснявах като вас най-вече от доматите, но да чукна на дърво се престраших дадох и нямаме никакви проблеми  Praynig  Но все пак вие си решавате, особено ако детенце има някаква непоносимост към вид храна !

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И аз за първи път дадох някъде на вашата възраст за първи път пюре с домати  Grinning

# 7
  • Мнения: 1 489
Моята пък щерка хич не ги харесваше пюретата с домати и ми ги плюеше.Няма проблем давай ако ги харесва.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 259
Първото месно пюре, което дадох на Ади, когато направи 6 месеца, беше заешкото на Hipp, а в него има лук. Виж с доматите изчаках още 1-2 месеца...

# 9
  • Мнения: 2 936
не виждам проблем,щом си захранила с останалите пюрета.моето дете обожаваше това с доматите на Хип  Peace,няма какво да изчакваш-това не са сурови домати  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 680
Не се притеснявай, давай  Peace

 Peaceвили например обича много доматена супичка,абе изобщо много обича домати!

# 11
  • Мнения: 578
Ох, точно на Хип му дадох едно пюре с месо и домати....и се изприщи...Горе-долу на вашата възраст беше. После из форума четох, че в доматите има хистамин, който не е алерген, но може да отключи алергична реакция. Той няма никакви алергии, но от доматите се изрина. А преди това специално носих пюрето на педиатъра и питах дали може да го яде и кой каза, че може. От тогава не съм пробвала пак. Дано си го яде детето  chef

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
за лука няма проблеми,а към доматите в пюрето ние развихме алергия.Пресен домат също не съм давала

# 13
  • Мнения: 742
за домашните пюрета можеш да сложиш половон глава лук срязана на дже само да ври вътре и после я махаш  chef.
за купешките щом на бурканчето пише че става за вашата възраст не виждам проблем Peace

# 14
  • Мнения: 742
пресният домат е след гогината защото и се изриват дупетата(е не на всички) Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт