детска кухня в Лозенец

  • 1 678
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте мили мами,

От 2 месеца чета редовно мненията, които си разменяте, но тъй като не намерих отговор на моя въпрос, реших да попитам лично. Моята принцеса е на 8 месеца. Искам да я запиша на детска кухня. Живея в Лозенец до басейна Спартак. Моля ви дайте ми съвет и мнение относно детските кухни в района. Днес например биях в тази на ул. Майор Томсън. Такава миризма ме лъхна отвътре, че едва ли ще я забравя скоро! Мисля, че вашето лично мнение ще ми бъде от голяма полза. Благодаря ви предварително. А и кои бурканчета са подходящи. Навсякъде прише Ганчев ама аз не виждам особена разлика в механизма на затваряне между тях и тези на Хип. Благодаря!

Последна редакция: пт, 12 май 2006, 15:16 от Reza

# 1
  • София
  • Мнения: 6 161
Не познавам детските кухни в района, затова ще ти отговоря само за бурканчетата - трябва да са от стария вид, на които капачката може да се стерилизира, а не от тези които се продават в момента.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 259
darry_ts, от това, което си написала, излиза, че живееш до нас!  Grinning Има детска кухня на Витошка до 14-та поликлиника. Аз чакам да ми излезе номерът, но мамите от квартала са много доволни, някои и двете си деца отгледаха с храна от там. Искат 30 буркнчета по 200 мл - стават старите "Ганчев", "Ам-ам" и Hello. Аз лично си намерих от най-старите детски храни, с които съм отгледана аз. Естествено вместо 30 купих 60 нови капачки, защото техните бяха ръждясали. Продават на пазара "Ив. Вазов" по 8 ст. А вие колко сте големи? Тази кухня, за която ти пиша, е от 10 навършени месеца. Някои от мамите в парка се примолиха и започнаха да взимат от по-рано, но аз, тъй като захраних сравнително късно, ще съм даже с известно закъснение. Друго, което ти трябва, за да запишеш детето на кухня, е бележка от личния му лекар, че няма алергии - в тази кухня няма диетична за алергични бебета и копие от акта за раждане. Ако искаш пусни на лични някакъв телефон, да се видим следващата седмица в Южния парк. Доста се заинтригувах - мислех, че се познаваме с повечето майки от района, особено с тези, чийто бебета са на наш'та възраст.  Hug

P. S. Търся си и компания за фитнес на "Спартак".

# 3
  • Мнения: 127
И аз съм от групата мами живеещи до Спартак и искащи да ползват детска кухня Simple Smile  Педиатърката ни даде бележка за детска кухня и ни каза за тази до поликлиниката, но още не съм намерила време да отида до там. А на пазара Иван Вазов продават ли и бурканчета?Ако да, обяснете къде? Аз и капачки не знам къде продават, може би в магазинчетата за домашни потреби?

# 4
  • София
  • Мнения: 6 259
За бурканчета - не знам да продават, а капачките са като тръгнеш баш по средната редица межу трамвайната спирка и сергиите, павилиончето се пада отдясно малко преди средата, продават дом. потреби, връзки за обувки и т. н. Ако не можеш да го намериш, свиркай, ще помагаме! цветенце, а вие при кой педиатър сте в 14-та?

# 5
  • Мнения: 127
Сия, писах ти на лични за педиатърката ни.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 259
Сия, писах ти на лични за педиатърката ни.

Мерси за което!   bouquet Понеже май си нямаме квартална тема, ако не броим тази, можеш, ако искаш, да се включиш тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98131.0 - видях, че сте горе-долу на нашата възраст. Сравнително често се разбираме за срещи в Южния парк... А иначе с някои мами от Лозенец и Стрелбище кажи-речи всеки ден сме там.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Аз ползвах детската кухна на 46 ясла на Свети Наум срещу високия блок. Много бях доволна, сега детето е в същата ясла и мога да кажа, че храната е прясна, разнообразна и на малкия много му харесва. В началото мисля, че 6 бурканчета и после носиш по 3. Трябва да са със стария вид капачета, за да могат да се стерилизират. Цената преди 6 месеца беше по 0.85 ст. на ден.

# 8
  • Мнения: 276
И ние бяхме в тази на Витошка. Страхотна е и няма нищо общо с кухните от яслите. Ако ти е удобна не се замисляи. Сега се отказах, защото вече е голяма и не и стига. 

# 9
  • Мнения: 3
Благорая на всички ви за отзивчивостта. Тази до поликлиниката изобщо не я знаех. Всички сте доволни от нея и май там ще се запишем! Какъв е точният адрес? На самата Витошка ли? Благодаря още венъж!

# 10
  • София
  • Мнения: 6 259
Да, на самата Витошка е, но точният номер не го знам. Намира се почти веднага като тръгнеш от поликлиниката към Лучано. По принцип е била към Червения кръст или нещо такова, та можеш да се ориентираш по старите надписи. Работи само между 12 и 13 часа, затова няма смисъл да ходиш в друго време.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
Аз ползвах детската кухна на 46 ясла на Свети Наум срещу високия блок. Много бях доволна, сега детето е в същата ясла и мога да кажа, че храната е прясна, разнообразна и на малкия много му харесва. В началото мисля, че 6 бурканчета и после носиш по 3. Трябва да са със стария вид капачета, за да могат да се стерилизират. Цената преди 6 месеца беше по 0.85 ст. на ден.
Най-добрата кухня в района стига да не ти е далече

# 12
  • Мнения: 327
Момичета, а в тази кухня до 14-та поликлиника колко време се чака за да те приемат???
Защото ние се записахме в кухнята до нас, но най-рано и то при добро стечение на обстоятелствата ще сме на кухня през октомври. Може ли през това време да вземаме от друга кухня докато ни дойде реда в по-близката???

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 08:21 от Sunsunny

# 13
  • Мнения: 327
И още нещо за кухнята до 14-та поликлиника - къде се подават документи ????

# 14
  • София
  • Мнения: 6 259
Момичета, а в тази кухня до 14-та поликлиника колко време се чака за да те приемат???
Защото ние се записахме в кухнята до нас, но най-рано и то при добро стечение на обстоятелствата ще сме на кухня през октомври. Може ли през това време да вземаме от друга кухня докато ни дойде реда в по-близката???

И още нещо за кухнята до 14-та поликлиника - къде се подават документи ????

За чакането май е различно. Преди години е било като ти излезе актът за раждане на детето, се записваш и чакаш за номер. Една приятелка за едното от децата е чакала няколко месеца и работата станала, след като им вдигнала скандал. По неин съвет и аз отидох тогава, но ми казаха да отида, когато Ади стане на 8 месеца. Ходих и пак ме върнаха, защото не можело да подам за номер без бележка от педиатъра, а да я донеса по-късно. След месец подадох документи (подават се в самия раздавателен пункт), като ме увериха, че Ади като стане на 10 месеца ще има номер. Разбрахме се да се обадя, като Ади вече е на 10 месеца и половина, защото тряваше да е в началото на месеца, първата цяла седмица и т. н. Да, ама като се обадих каратата не беше готова. Меко казано побеснях, защото знам за бебета на по малко повече от 6 месеца, които след една седмица почнаха да взимат храна.  #Cussing out Като им го казах, се оказа, че картата била готова, но без да искат я били пропуснали, та живот и здраве от следващата седмица сме на кухня, когато Ади ще е почти на 11 месеца. Стана малко дълго, но това е цялата история.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт