Трудната възраст 2. Как да се справя?

  • 6 389
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 328
Здравейте  ,имам малко момченце което скоро ще навърши 2 годинки и в последно време е като ''малко зловредно чудовище''.Постоянно се тръшка за всичко ако не стане на момента или не му се даде .Разиграва ме иска нещо примерно сок сипвам ,а после не го иска и го разлива на земята .Не ми разрешава да ям ,ям скришом ,защото почва да реве и да ми дърпа чинията с желанието да я разсипе .Не ми разрешава да се къпя ,защото седи и реве на вратата и почва да си удря главата във вратата.Къпя се докато спи. Не мога да си сготвя постоянно ми виси на крака и събаря и блъска всичко включва котлоните .Иска постоянно внимание иска да го носят на ръце ако настоявам да върви реве и върви ,но не иска да ме държи за ръката на вън и иска да ходи където той си реши.Пред всеки магазин ми прави сцени да влизаме ,а в магазина е още по лош кошмар .Прави постоянно на пук примерно някъде където не му разрешаваме да пипа ходи само там и се смее.Побърквам се и не знам какво да правя .Карам му се ,но само ми се смее .По принцип не го пляскаме дали ако почнем няма да се подобрят нещата или да изчакам нещата да си отзвучат ако е само етап от развитието.

Последна редакция: сб, 09 сеп 2017, 11:51 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 46 508
Само с теб ли се държи така?

# 2
  • У дома
  • Мнения: 4 203
И ние го минахме тоя период. Дръж се сериозно с него. Ясно му обесни правила, задължения и го включвай да ти помага-да ти подава примерно продукти докато готвиш...разказвай му за храната....да ти помага докато зареждаш пераля..обесняваш му защо го правим..ей такива елементарни неща, но да не се чувства самотен докато ти ги вършиш. Ако не се държи прилично навън и в магазини-няма да го водиш, за яденето и къпането-сама си си виновна, че му позволяваш да те командва. Като си удря главата сам, остави го, и нашата го прабва, но след като видя че не помага метода, а и е болезнено- спря. С тръшкането- остави го, търпеливо го изчакай и като се успокои тръгвате-нашата в локвите се хвърляше, търкаляше и пищеше. Стоя до нея докато приключи и тръгваме. Не съм удряла, викала и наказвала-против съм тези методи, много често в случай на истерия гушкането помага...винаги й говоря, че я разбирам, но това не е нормално поведение.. Ходите ли на Детска градина?

# 3
  • Мнения: 30 802
Намали излизането, намали готвенето, зареди се с търпение, ще мине. Не обръщай внимание на тръшкането. Нека пипа, вдигнете забранените неща.

# 4
  • Мнения: 328
О и с баща си .Даже с него по лошо .Ако са само двамата примерно малкия само пищи ,реве и хвърля неща по него или по пода .

# 5
  • Мнения: 328
И ние го минахме тоя период. Дръж се сериозно с него. Ясно му обесни правила, задължения и го включвай да ти помага-да ти подава примерно продукти докато готвиш...разказвай му за храната....да ти помага докато зареждаш пераля..обесняваш му защо го правим..ей такива елементарни неща, но да не се чувства самотен докато ти ги вършиш. Ако не се държи прилично навън и в магазини-няма да го водиш, за яденето и къпането-сама си си виновна, че му позволяваш да те командва. Като си удря главата сам, остави го, и нашата го прабва, но след като видя че не помага метода, а и е болезнено- спря. С тръшкането- остави го, търпеливо го изчакай и като се успокои тръгвате-нашата в локвите се хвърляше, търкаляше и пищеше. Стоя до нея докато приключи и тръгваме. Не съм удряла, викала и наказвала-против съм тези методи, много често в случай на истерия гушкането помага...винаги й говоря, че я разбирам, но това не е нормално поведение.. Ходите ли на Детска градина?
Ох ще опитам и аз съм против крещенето ,но понякога не издържам .Дано да е само перйод .Местим се в чужбина скоро там ще е на ясла ,но от кога не знам .Понякога толкова зле ми става ,че почвам да рева с глас от безсилие .Не съм очаквала да е толкова трудно да си родител.

# 6
  • Мнения: 543
Не съм очаквала да е толкова трудно да си родител.

Можеш да наминеш в другата тема да го споделиш на "колежката", която напира да ражда на 16 Sad

Шегата настрана, очаквай да се включат поне 20 човека, които ще ти обяснят ей сега, че детето ти е нервно, защото не му обръщаш внимание и си изнервена и изморена. Или пък защото си пила кафе докато си била бременна.

Аз съвет за детето конкретно нямам. Имам почти 2-годишно, което също е във вихъра си. Съвет за теб - гледай да почиваш доколкото можеш, за да имаш сили и търпение да го гледаш.

# 7
  • Мнения: 30 802
С двегодишните няма възпитани и невъзпитани. По принцип може така да устроиш деня, че да има минимум лоши моменти и с времето да намаляват. Но никога няма да може да се отпуснеш и да си кажеш- ето, детето се научи. Не се е научило, просто ти си направила всичко възможно, та да го доведеш до положение да е на кеф. Ама нещо малко ако се развали в магическото уравнение, пак ще се върне малкото дяволче.

Сега, единият вариант е да хабиш много енергия, за да насочваш и следиш във всеки един момент детето. Само че ти ще луднеш и все ще си на нокти кога ще е следващото избухване и плач и ще се чувстваш виновна, че не си пробвала ABC...XYZ. Само че понякога почти нищо не може да се направи, освен наистина да се заредиш с търпение и да оставиш детето само да види, че тия изблици не са приятни и че никой няма да пърха около него.


Освен това виж дали не е прекалено стимулирано- прекалено много играчки, някой все да му дудне, много разходки, прекалено много емоции. Детето на 2 е почти бебе, спокойно може да вирее в среда, която на нас ще ни се види скучна. То си има негови занимания. Няма нужда да му дирижираш всяка секунда.

Аз имам ниски стандарти и за мен дете на 2 на практика е диво животинче- не мога да имам очаквания. Общо взето водене за ръчичка от 3 нагоре, и то ако детето иска. На две просто намираш безопасна градинка/двор и го пускаш да изследва.

# 8
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Това,което описваш при нас е аболютно същото.Почти през повечето време реве.Или се тръшка.Или крещи.Бие се с децата.Не иска да се храни.Нощем се буди.....ох няма да изброявам повече.Наистина е много трудно!  Но явно такава е възрастта,трудна Wink И аз не знам кой е най- правилния подход на възпитание.Тук във форума има много теми,свързани с проблемите,свързани с децата. Едни съветват да се игнорира и да не се обръща внимание на тръшкането, други - да се наказва детето , трети - да му се обяснява като се успокои ........

# 9
  • Мнения: 3 841
С двегодишните няма възпитани и невъзпитани. По принцип може така да устроиш деня, че да има минимум лоши моменти и с времето да намаляват. Но никога няма да може да се отпуснеш и да си кажеш- ето, детето се научи. Не се е научило, просто ти си направила всичко възможно, та да го доведеш до положение да е на кеф. Ама нещо малко ако се развали в магическото уравнение, пак ще се върне малкото дяволче.

Сега, единият вариант е да хабиш много енергия, за да насочваш и следиш във всеки един момент детето. Само че ти ще луднеш и все ще си на нокти кога ще е следващото избухване и плач и ще се чувстваш виновна, че не си пробвала ABC...XYZ. Само че понякога почти нищо не може да се направи, освен наистина да се заредиш с търпение и да оставиш детето само да види, че тия изблици не са приятни и че никой няма да пърха около него.


Освен това виж дали не е прекалено стимулирано- прекалено много играчки, някой все да му дудне, много разходки, прекалено много емоции. Детето на 2 е почти бебе, спокойно може да вирее в среда, която на нас ще ни се види скучна. То си има негови занимания. Няма нужда да му дирижираш всяка секунда.

Аз имам ниски стандарти и за мен дете на 2 на практика е диво животинче- не мога да имам очаквания. Общо взето водене за ръчичка от 3 нагоре, и то ако детето иска. На две просто намираш безопасна градинка/двор и го пускаш да изследва.
Тук намирам много от нещата,  които ги правя- все гледам да му е интересно и да се изморява,  че май му удва множко на моя юъник и всеки обвд изпада в неистов рев!  Вземам си поука,  вината е в мен!  Блсгодаря за поста!

# 10
  • Мнения: 1 782
Ще го израсте този период, ще видиш . На 3-4 годинки ще е коренно различно човече. Търпение му е майката.

# 11
  • Мнения: 2 488
Между две и три години е кошмарен период. Много е важно детето да има добър дневен режим. Хранене, разходки, сън и т.н. Важно е да не му се угажда на капризите и тръшканията. И много, много търпение и здрави нерви. Ако устискате и наложите вашите правила, периодът ще отмине и после ще е по-лесно.

# 12
  • Мнения: 10 993
Моето беше нещо подобно. Сега е на три и понамали рева, ама пак си реве, ако не е на неговото и не му се обърне внимание.
Аз имам и голямо дете и искам и на него да обърна внимание, дори считам, че проблемите на големия са по-важни от проблемите на малкия.
И аз ще го пращам на градина. Ще го води баща му, защото аз сцените, ревовете и извиването не мога да го изтърпя и ще взема да му шибна един шамар. А не искам.
Абе освен здрави нерви и самоконтрол друг съвет не мога да дам.

# 13
  • Мнения: 46 508
Колко време прекарва навън?
Имате ли решетка или нещо, с което да можете да се изолирате от него? Или люлка, в която да стои докато се храните.
Ако се храните заедно пак ли има проблем?
Има ли някакво занимание, филм, игра, което да му е любимо?

# 14
  • Мнения: X
И ние сме така, припознах се във всяка дума.

Общи условия

Активация на акаунт