Повече от едно дете

  • 4 658
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 471
Здравейте мамета,

Имам си бебка и съм много щастлива с нея. До скоро бях сигурна, че искам само едно дете, но колкото по-голяма става Ния, толкова повече си мисля за второ дете. Мъжът ми е убеден, че децата трябва да са поне 2. Аз самата имам двама братя и една сестра и детството ми е било прекрасно.  Единственото което ме спира е това, че не знам дали ще се справим с парите и дали ще мога да ги осигуря за в бъдеще.
Стои ли такава дилема пред вас и ако вече сте родители на повече деца, как се решихте да ги създадете?

# 1
  • Мнения: 1 413
Както виждаш по подписа - вече не стои... имаме със съпруга ми две деца. Финансово има какво да се желае, но пък никой не знае какво ще е финансовото му положение след 10 години, след 20 години - животът познава всякакви обрати. Имахме потребност и двамата от две деца, с тях животът ни е пълен. Старая се да ги науча, че всяка ситуация има изход, да бъдат комбинативни, да търсят решения - креативността е път към богатството, ако можем да им подложим добра основа ще им е само плюс.

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
С любов. Децата могат да се гледат и с много, и с малко пари- за тях това няма толкова голямо значение, колкото за родителите им (или поне някои от тях). За децата важното е да се чувстват обичани.
И аз съм убедена, че децата трябва да са поне 2.

# 3
  • Мнения: 7 263
Въобще не съм се колебала за второто! От както се помня искам 3 деца. Ако имам физическата възможност ще родя може би още едно.
Иначе относно финансиите - не е лесно малкия ни син се роди в момент в който бяхме много по-зле материално отколкото сме сега и се справихме.
Е носи дрешки от баткото - но не е лишен от нищо.
Както е казал народа дето има за едно гърло ще има и за още едно. Винаги има начин ако имаш желание.
Не чакай дълго!

# 4
  • Мнения: 188
Когат ородих дъщеря ми също Ния бяхме на една заплата, гадно време въобще не искам да се сещам  #Cussing out, сега имаме и Вальо/синът ни/ нещата се оправиха от към финансовата част, от друга гледна точка не сме имали проблем.
Не е най-важното парите!!!  Naughty .Живота е едно колело, което се върти днес нямаш, утре имаш и обратното.Ако чаках да се стабилизираме финансово каката можеше и да е абитюрентка  Joy  Joy  Joy

# 5
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Ето тук в темата за многодетните мами  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=77390.0   също може да поразгледаш и ще видиш,че парите не са за пренебрегване,но най-важното от което се нуждае едно дете е любов,любов и пак любов. Heart Eyes
Аз имам три момчета и съм безкрайно щастлива с тях...както много пъти съм писала,бих искала да родя поне още едно-две дечица(по възможност близнаци Laughing) или да си осиновя.
Успях с решението  bouquet



# 6
  • София
  • Мнения: 39 758
При нас също финансово има какво да се целае, но искаме 2ро дете Simple Smile Ще го направим някой хубав и прекрасен ден Simple Smile

# 7
  • Мнения: 997
 Винаги съм искала поне две деца. Ние сме три сестри, карали сме се като деца, били сме се, клеветили сме се, но винаги ни е било забавно.
  Изпитвах страхове, когато забременях повторно. Но скоро се оказа, че са напълно безпредметни. С първо дете всички родители се изхвърлят с покупките и суетентето около бебето. И аз не правя изключение от правилото. С второто си по-спокоен, по - опитен. Да не говорим, че често остава наследство под формата на дрешки, количка и т.н. от по-голямото дете. 

# 8
  • Мнения: 1 883
Няма нищо по прекрасно на този свят от дечицата . За миг не сме се колебали с мъжа ми дали ще имаме второ дете . Скоро бяхме обсъждали идеята за трето , но на този етап финансите ни не го позволяват . Дай боже след години да се стабилизираме Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Винаги съм страдала, че съм само дете. Още от 4-5 годишна, молих майка и татко за брат или сестра. Толкова много ги молих, че най-накрая се решиха /най-вече заради мен/, но уви, не стана. Мъжът ми също е сам /въпреки, че и неговоте родители са искали повече деца/. И двамата бяхме решиле да имаме 3 деца, но за 6 години опити за сега си имаме само Цветелинка. Не искам тя да расте сама, но не винаги нещата зависят от волята ни.
Парите са важно нещо, но за себе си съм сигурна, че бих предпочела да  расна бедна, но не сама. Най-хубавото  което могат да направят родителите за детето си /единствено и само те/  е да му родят брат или сестра.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Винаги съм знаела, че искам поне две деца. Когато се роди първото и някакси не мислехме за второ. Уж трябваше да мине малко повечко време, но изведнъж се оказах бременна. Изобщо, дори за миг, не съм се колебала. Даже се радвахме. Не съм правила планове и сметки как ще се справим с парите, как ще ги осигурим, как сама ще успея да се справя с две породени деца... Просто бях сигурна, че го искам, а това значи и че ще се справим.

Мечтата ми е три деца, но за съжаление може и никога да не се сбъдне.

# 11
  • София
  • Мнения: 596
Да, прекрасно е детето да си има братче или сестриче, аз самата имам брат и съм много щастлива, за което.
И да, живот и здраве, сме планували със съпруга ми още едно диваче, та да може Александър да се справя по-успешно с белите си  hahaha Но човек трябва да е реалист и да не гледа чак толкова романтично на живота, т.то все пак трябва да се сложи нещо на масата за вечеря, примерно. Лично мнение, не целя да обидя никого  Peace

# 12
  • Мнения: 120
Ние сме три момичета, това беше и моята мечта - три девойки през 5 години. Първото се роди момче и бях много силно разочарована. Много исках бебчето си, просто винаги съм искала момиче. Според видеозона това ще бъде момиче. Както и да е, но никога не съм си представяла живота само с едно дете. За трето няма да има време, че както исках голяма разлика във възрастта на децата, ние ще напреднем с нашата възраст и после ще стане късно. Съпругът ми се дърпаше в началото, поради причини изброени по-горе - финансови. Не, че не се справяме, напротив - живеем добре. Проблема беше, че като се преместихме от провинцията в София си купихме жилище и изтеглихме големи дългосрочни заеми/половината от общите ни доходи отиват всеки месец в банката/, без да продадем нищо и със съвсем малко спестени пари.
Понеже обичам всичко да ми е под контрол и в повечето случаи планирам нещата, след време успях да го убедя, че ще се справим. От голямото дете имам почти всичко необходимо за началото, пък после както за едното, така и за другото.
Разбира се важно е да можеш да дадеш старт на децата си , както и на нас са ни дали, но съм сигурна, че ще се справим. Благодарна съм на родителите си, че ни подкрепят и ни помагат и финансово и с каквото друго могат. Важно е всички да сме живи и здрави.
В крайна сметка, ако всичко се премисля много и дългосрочно, нито мен да ме има, нито вас. Не мислите ли, че е така?

# 13
  • Мнения: 590
Съжалявам,че толкова късно се реших да имам дете.Ако бях разбрала колко е хубаво по-рано,сигурно щях да имам поне още две досега.Но още не е много късно.Парите не са без значение,но не са причина ако наистина искаш дете.

# 14
  • Мнения: 1 756
Ох да,предполагам дилемата стои пред дооста семейства.АЗ СЪЩО СЕ ЗАМИСЛЯМ,НО ЗНАМ ЛИ Thinking

Общи условия

Активация на акаунт