верно ли че, че в Правителствена...?

  • 723
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
повече от необходимото прибягвали до секцио??

тук една приятелка я наплашили , че е с тесен таз от раз.....

моял да споделите, ако знаете!

  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 708
Не мисля, аз съм раждала там нормално, без никакви намеци за секцио, дори ме убеждаваха да раждам нормално, а аз в началото исках секцио. Според мен си е до лекар

# 2
  • Мнения: 4 806
Напротив, там доста трудно склоняват на секцио - само при медицинкси показания или по псешност - ако нещо не се получава при самото раждане.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 715
Родих си кат пич... съвсем нормално.

Нощната смяна като ме прие, д-ра ме погледна, пипна ми корема и каза на мама "бебето е малко, но пък е голямо за нея, ще я режем". И аз взех, че се зарадвах... няма да се мъча я. И застъпи 1ва сменя. А аз... след има няма 2 часа имах 10 см и ме преместиха в родилна зала.

# 4
  • София
  • Мнения: 561
Точно обратното - там са привърженици на нормалното раждане.
Аз съм с тесен таз, родих преди 2 месеца. Не е и ставало дума за секцио, даже в моя случай щеше да е по-лесно със секцио, че бебчето ми се оказа малко големичко за мен / казваха че ще е 2500, а тя се роди 3250 / но си родих нормално без проблеми / е, с някоклко шева/

# 5
  • Мнения: 415
Напротив, там доста трудно склоняват на секцио - само при медицинкси показания или по псешност - ако нещо не се получава при самото раждане.

  202uu
 
Следяха браменността ми в МА и няколко пъти ми намекнаха за секцио, защото коремът ми беше огромен. Отидох в б-ца "Лозенец" в края на 8 месац на консултация. Казаха - а какво секцио, ако искаш секцио отивай в "Св. Лазар" - там като си платиш и през носа ще ти го извадят  #Crazy   Joy
Аз не исках секцио и разбарх, че там пробват нормално раждане и ако нещо се запънат нещата, тогава те режат - не оставят родилката да се мъчи - това е моето мнение. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 315
Не е вярно, аз родих секцио там, но до последно ме чакаха да тръгне нормално раждане и ме разрязаха по спешност, заради бебето .
Момичето , което беше в моята стая беше с диагноза "тесен таз" и нея до последно я мъчиха да роди нормално / а и тя е настоявала да е така / , но и нея по спешност секцио. Никой дори не ми е споменал на консултациите "секцио" даже като попитах един път ми казаха "ааа никакви таква,бебето си е в поза за излизане".

# 7
  • Мнения: 99
Дори напротив, привърженици са на нормалното раждане. Мен си ме беше страх, ама си ме убедиха, че е най-доброто и не съжалявам. Страхотни са

# 8
  • Мнения: 46 434
Там са луди на тема нормално раждане, без обезболяващи  Crazy
Аз бях с медицински показания за секцио и въпреки това не ми направиха планово, изчакаха да тръгне нормално, преносих 3 дена, постъпих с контракции и паднала тапа. Срязаха ме, чак накрая, когато видяха, че бебето няма да се обърне ...

# 9
  • София
  • Мнения: 1 315
Там са луди на тема нормално раждане, без обезболяващи  Crazy

Да и това също, без упойка,такап редпочитат!

# 10
  • Мнения: 195
Не е вярно.Аз родих  секцио,защото имах херния,но искаха да изчакат до последно въпреки,че бебчо беше почти 4кг.Те имат много малка база,около 10 легла,което също е показателно,че секциото не се предпочита.

# 11
  • Мнения: 535
Не мисля, аз съм раждала там нормално, без никакви намеци за секцио, дори ме убеждаваха да раждам нормално, а аз в началото исках секцио. Според мен си е до лекар
  Peace И при мен беше така с първото ми раждане и доста се измъчих с бебе 4 кг.!

# 12
  • Мнения: 748
Там са луди на тема нормално раждане, без обезболяващи  Crazy

 newsm10

# 13
  • София
  • Мнения: 39 715
Дияна така ме беше напънала, че не се сетих за упойки, не ми и предложиха. Е то и време нямаше  Joy

Общи условия

Активация на акаунт