Най-бързите ястия

  • 10 310
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 647
Отварям тази тема основно за работещите и въобще много заетите мами.Аз лично разполагам с много малко време след работа за готвене , а домочадието е все гладно и все нещо трябва да се готви.В почивните дни е различно , поглезвам ги с разни по-завъртяни неща , но през гругото време изпадам в ужас.Затова помагайте.Давайте идеи за вкусни неща които отнемат малко време за приготвяне newsm64

# 1
  • София
  • Мнения: 293
Аз имам любимо бързо ястие - месце(няма значение какво), топено сиренце и гъбки, подправки и добавки по желание. Всичко това в йенска тавичка и се пече във фурна, микровълнова. Става много вкусно!

# 2
  • Мнения: 14 472
Страхотна картофена яхния за микровеле

В съд за микровеле за две минути на макс задушаваш чесън, морков на кубчета и една глава лук на шайби.
Добавяш кило картофи по на дребно нарязани, объркваш хубаво и пак на макс 10 минути.
Добавяш половин буркан домати или доматено пюре на око, чаена лъжичка сол, щипка захар, червен пипер и босилек или вместо него магданоз и копър /което по-обичаш - мъжът ми не харесва с босилек като я правя/
8 минути на макс и 5 минути да стои след това във микровелето.
Сууупер е
Понеже различните картофи стават различно - опитай накрая дали са готови и ако е необходимо ощи 3-4 минути пак на макс.

# 3
  • Мнения: 7 474
Аз готвя в тенджера под налягане и всичко става бързо!

Ето ти една тема за бързо готвене http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=56648.0

# 4
  • София
  • Мнения: 35 817
Сирене по шопски ( в гювече)  newsm78

# 5
  • Мнения: 901
Бъркани яйца  Laughing

# 6
  • Пловдив ;)
  • Мнения: 44
Когато повечко ме домързява и се чувствам по-уморена след работният ден се приготвя  Таратор :super:  / напоследък бъдещият татко го прави  Mr. Green / , картофено пюренце и препеченка на грил наденичка  Wink

# 7
  • Мнения: 174
Аз пък съм на гювечета, обирам всичко от хладилника и готово, бързо и мноооогоооооо вкусно Peace

# 8
  • Мнения: 658
Аз имам любимо бързо ястие - месце(няма значение какво), топено сиренце и гъбки, подправки и добавки по желание. Всичко това в йенска тавичка и се пече във фурна, микровълнова. Става много вкусно!
и аз честичко го правя този специалитет като месцето ми е пилешки гърди и кренвирши, нарязани на много ситно като за Бьоф Строганов.
Найстина много тарикатска манджа - бърза и вкусна Wink

# 9
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
"бавни" неща не готвя повече от 3 пъти годишно обикновено.
Да живее мировълновата - "микрот" ни! тя спасява спешностите за готвене.
най-бързите неща, за които се сещам:
ориз - само задушавам лук/пак в микрото/ + измития ориз и кавото ви харесва + кубче бульон + босилек и черен пипер на "топки"
спагети - спагетите в почти заврялата вода + сол/бульон. после пак в микрото соса; спагетите при соса и на масата.
картофи - /тук беленето забавя/нарязаните картофи + кимион, червн пипер, къри, джинджифил, чубрица и т.н - вида и пропорцията на вкус + олито; рабъркване , в микрото, едно рабъркване насред "готвенето".

на котлона - пиле с мерудии - нарязани гърди + мерудии на вкус/ може кентъки на котами ако бързате/, престоява, после в тигана и като се белне, вода и след извирането = на масата.

# 10
  • Мнения: 446
Най-бързи ястия с полуфабрикати и колбаси има много, но в къщи такива се ограничават строго. Месцата си искат повече топлинна обработка, затова за мен абсолютен фаворит за бързо готвене без полуфабрикати е спаначената супа /от замразен спанак/. Пакетът във врящата вода, настърган морков, като се разпаднат кубчетата - ориз или овесени ядки докато се сварят. Общо около 10 минути на газов котлон.
Качамак също, и яйцата по панагюрски, рибената супа /с хек, морков и картоф/ отнема до 15 минути, заради чистенето на костите.

# 11
  • Мнения: 222
Най-бързо е в гювеча. В него готвя всичко.Месно, безмесно и става вкусно.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 679
Гювечетата са ми фаворит за бързо готвене!
Пиле с картофи - използвам пилешки бутчета, картофите на робота на филийки и в тавата.
Тараторът също е бързичък  Wink
Яйцата на омлет, по панагюрски, пържени или варени.
Спагети, пица - стават бързо и са вкусни  Simple Smile
Замразените миксове от зеленчуци, задушени с масло като гарнитура към кюфтета, кебапчета, пължолки  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 220
аз си "готвя" страшно вкусни неща за около 15 мин.-от готовите разбира се-я паеля,я мексикански ориз,я зеленчуци.единственото което правя е да сложа масло в дълбок тиган,да сложа нещата.да разбъркам,после бульон или вода и слагам капака.вкъщи винаги има различни готови миксове за екстремни ситуации

# 14
  • Мнения: 163
За малкото време с което разполагам след работа обикновенно се подготвям от почивните дни. Почти винаги в неделя приготвям нещо, което се яде в понеделник. А после през седмицата:
Яйца - омлети, бъркани, на очи, забулени
Нещо панирано - кашкавал, шницели, печен пипер, пилешко месо
Нещо за скара
Всички видове зелении стават за нула време
Гюведжета във микровълновата, всякакви вариации
Крем супички - сварявам зеленчуците във микровълновата. пасирам, мляко, масълце....готово.
Или нещо от китайския ресторант по път за дома.
Ами тя седмицата свърши.

Общи условия

Активация на акаунт