Оффф.....незнам вече

  • 742
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
Малкия повръщаше много на "фонтан"и му взехме Фризовом,от който спря да повръща ама вече го смесваме с Фризолак 1 но той от време на време пак повръща.Не мога да преценя дали е от млякото или е от това че си бърка из устата твърде повече от необходимото.Не знам.Сигурна съм че има бол теми по тоя въпрос ама вие какво правите в такъв случай.Аз просто незнам а и педито е едно.........Айде мерси за съветите предварително.Дали да вземем Ар1 или......

# 1
  • Мнения: 5 790
А детето прегледано ли за рефлукс?
Възможно е да повръща и от това, че си бърка в устата, Виктория от време на време го прави този номер.
Не знам какво е Ар1, предполагам, че е АМ, но май не е хубаво да се сменят често адаптираните млека.

# 2
  • Мнения: 196
Ар 1 е АМ на Нестле.Ами незнам докито каза че неможе да се каже със сигурност от какво е каза да го държим 30-40 мин прав след ядене и ние го държим ама вече малкия звяр все иска да е прав а е над 7 кг тежичко ми е и естествено се научи все на ръце-не е една беля

# 3
  • София
  • Мнения: 100
А защо го смесваш с Фризолак?И ние пием Фризовом.Той трябва да се пие по продължително време.И ние избързахме да го сменим и тя почна пак да повръща, така че си минахме на него и сега си го пием.И нямаме проблеми.Но ние не повръщахме на фонтан, а на лека ивичка се стичаше надолу.Както ти е казала Алекс1 да го прегледат за рефлукс, а ако няма си пиите само Фризивом.Успех newsm10

# 4
  • София
  • Мнения: 100
30-40минути  Shockedнашето педи не ни е казвала чак толкова.Само докато се оригне

# 5
  • Мнения: 196
Ами вече месец пием Фризовом и педито каза че не можело само с него да се храни та затова го смесваме

# 6
  • Мнения: 5 790
Ами вече месец пием Фризовом и педито каза че не можело само с него да се храни та затова го смесваме

А обясни ли защо не може? Защото на мен ми се вижда доста странна тази работа  newsm78 Пробва ли да поискаш направление за гастро-ентеролог? Все пак е хубаво и специалист да види детето, не само педиатърът, още повече, че става въпрос за повръщане на фонтан.

# 7
  • София
  • Мнения: 100
Е защо да не може? ShockedНа кутията си пише за деца до 12 месеца.А нашата си ни каза , че може да си го пием до годинка без проблем.Ти ме разби с твоето педи
Ние го пием вече близо три месеца

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Е защо да не може? ShockedНа кутията си пише за деца до 12 месеца.А нашата си ни каза , че може да си го пием до годинка без проблем.Ти ме разби с твоето педи
Ние го пием вече близо три месеца



Точно така  Peace Фризовома може да се пие цялата първа година, не е вреден, даже напротив, има противоповръщащо действие, щади стомаха и си има всички необходими хранителни съставки както и при обикновенните АМ  Grinning
Ако детето повръща нека си пие само фризовом, не го меси с други АМ и не го сменяй, за да има ефект от него, трябва да се пие много дълго време  Peace

# 9
  • Мнения: 3 042
А защо го смесваш с Фризолак?И ние пием Фризовом.Той трябва да се пие по продължително време.

 Peace

И моят син пиеше Фризовом и го пи от 4 м /тогава чак разбрах за това мляко иначе повръщаше още от ръждането/ до 10 м /тогава отказа да пие мляко изобщо/. Към 10 м вече рядко повръщаше, а към годинката съвсем спря.
Щом датенцето е спряло да повръща от Фризовома започни да си даваш пак само него. Peace

Ами вече месец пием Фризовом и педито каза че не можело само с него да се храни та затова го смесваме

Защо да не може!!!???
В състава си Фризовом е 100 % Фризолак + клей от рожков /който между другото го има и в една каша на Нестле и едно кремче Пудолино пак на Нестле/.
Няма абсолютно никакъв проблем Фризовом да се пие продължително време. Вреда от него не може да има, може само да е от полза. Peace

# 10
  • Мнения: 4 566
и ние имахме далго време същият проблем, фризовом не ни помагаше -той наистина си е пълноценно мляко и може да се пие дълго време, но не виждам смисъл да се меси с фризолак освен да се разреди малко че е много гъсто - но пък много деца връщат от фризолака
има там нещо в стомаха което се затваряше и при някои  деца по бавно ставал този процес за това специалист гастроентеролог трябва да види детето за да изпише подходящо мляко
чудя се как може педито още да не ви е пратила #2gunfire

# 11
  • София
  • Мнения: 6 146
До 5-ти или 6-ти месец не помня пи фризовом. После пробвахме да го смесваме с Фризо 2 по съвет на педито, но тя просто си беше свикнала на гъстото мляко пак повърна (макар и по-малко), а и не и хареса. Постепенно минахме на по-гъстия Милумил 2, но към млякото и досега добавям по 4 бисквити за гъстота или 1-2 лъжици каша. Дупката е огромна, но девойката просто свикна млякото да е с консистенцията на боза. А иначе сок и вода си пие без проблем.
А-а-а и още нещо: като почнахме фризовома аз още давах и кърма и педито ми каза да си давам кърмата, че е полезна, а за финал да давам 30мл. фризовом, да "затапи" както тя каза другото мляко. Така, че ако настояваш да даваш и Фризо, по-добре първо давай него, а на финала Фризовом.

# 12
  • Мнения: X
Не смесвай Фризовома с нищо. Давай го чист. Моята го пи до 6-ия месец. Как неможело само на Фризовом - кажи на педито ти малко да почете, да поразгледа тук - там и тогава да дава съвети. Можеш до годинката да го даваш, ако трябва.

Общи условия

Активация на акаунт