Кръвен тест при алергии преди 3 год.възраст

  • 5 275
  • 12
  •   1
Отговори
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Знам, че пълните кожни изследвания за алергии при децата се правят едва след 3-4 годишна възраст. В по - ранна възраст обаче, може да се направи  кръвен тест, с който се следи реакцията към 20 по-важни алергена.
  Именно за този ранен кръвен тест искам да ви питам за подробности: Къде се прави? Колко струва? Някой от вас правил ли е на детето си такъв тест? И т.н...

# 1
  • София
  • Мнения: 4 120
Четох в dir.bg в клуб Алергии за този тест. Струваше към 100-на лева. Може да се направи на съвсем малко дете. Но според педиатърката ми не е точен и по-добре да се изчака до 5-та годинка. Стига разбира се проблема да не е много сериозен. При нас не е и затова чакам есента.

# 2
  • Мнения: 1 113
Ние правихме на Лили, когато беше на 8 месеца. Ходихме на алерголог във Варна, тестът беше 120 лв., взема се кръв от вената. Предполагам, че и в София правят, но не знам координати. Ако те интересува нещо друго - питай Hug

# 3
  • Мнения: 1 063
За кожните тестове съм чувала, че се правят след 7 годинки, но може и да греша, а иначе правихме кръвни за алергия към млечен протеин и яйчен белтък в Цибалаб и струваха към 60-ина лева,но в педиатрията ми казаха, че не им вършели работа, защото не се изследвало точно каквото трябва(не помня Маринова какво ми обясни), така че ,травмирах детето излишно.

# 4
  • Мнения: 5 228
На дъщеря ми правиха таъв тест около годинката, назначи го д-р Мустаков. Струва ок. 100 лв. ,като той ни изпрати в една лабораторияя, а после до колкото разбрах, му носят кръвта и той прави изследването. Но може и да не съм разбрала правилно. Тестът не е особено точен, може да даде няккави приблизителни резултати.
Ккато вече са ти казала, в клуб Алергии в дира-а има повече инфо за теста. Аз не съм във възторг от този тест - според него дъщеря ми има лека алергия към някои неща беше на зверска зиета няколко месеца, което според мен еше абсолютно безмислено, но това е друга тема.

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Благодаря ви!
  Сега ще погледна и в ДИР-а.
 
  Малката първо ми направи алергия от комари /миналото лято/, през зимата се обрина от лекарства, а сега с цъфтежа на треви и цветя почти постоянно сме на Кларитин. Иначе очите се подуват ужасно и текат сълзи, непрекъснато киха, нослето е запушено и т.н. Очевидно спектърът на алергените на които реагира се увеличава, а аз просто не знам от какво да я пазя...

# 6
  • Мнения: 45
Според мен тези тестове при малки деца са излишни. Те не са достатъчно точни, а доста често са и противоречиви. При явна АБКМ могат да покажат, че такава няма. Не съм правила тест на детето си - доверих се на Доц.Маринова, и след около 10месеца диета и постепенно, бавно и внимателно захранване, сега ядем почти всичко (без шоколад и мед). А беше алергичен и към ябълка и морков!! При децата алергиите се променят много - имам позната, чието дете се обрива от ягоди, а след 1 месец - вече не. Но пък се обрива от прах за пране. После го ухапва комар и получава оток. Мисля, че  е по-добре за всеки случай да си носите винаги нещо противоалергично, а пък за тест да изчакате. Методите на Мустаков - син нещо не ми се понравиха, а за бащата, който е починал преди няколко години чувам хубави неща.

# 7
  • Мнения: 2 534
Ние посещаваме алерголог от известно време , д-р Абаджиева във Втора градска .
Тя ми каза , че няма нужда да правя кръвен тест , защото сега можело детето да реагира на едни алергени , догодина на други , просто нямало смисъл .
Само ни подсилва организма сега с рибено масло , плодове и зеленчуци в големи количества и в суров вид. Даване на вода и мляко директно от хладилника , ходене босичка по пода и т.н

# 8
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз имам подозрения че малкия е наследил моите алергии, но и личната лекарка и във втора градска ми казаха че нямало смисъл да го боцкам сега защото теста няма да покаже нищо реално.

# 9
  • Мнения: 2 534
martisun , и вие ли при д-р Абаджиева ходите ?

# 10
  • Мнения: 2 274
    Доц. Маринова и на мен ми каза, че няма смисъл да тормозя детето, защото не са точни / тогава беше на 10 м. / и да изчакам до 3 години и ако тогава още проявява симптоми на алергия - ще направим тест! Той беше с явна алергия към белтъка на млякото! Една година беше на  строга диета и от тогава, да чукна на дърво, нямаме проблем! Така и не сме правили тест!

# 11
  • Мнения: 144
   Преди 5-тата година няма смисъл от такива тестове , защото не отчитат вярно . Може да покаже фалшиво положително към нещо .
Нали не искаш да лишаваш детето си от нещо , към което не е алергично?

# 12
  • Мнения: 190
Тестът за алергия се прави след 7-та година, защото до тогава имунната система се развива. Кръвния тест за алергии може да даде само моментен резултат, който обаче не е меродавен във времето. Но за свое успокоение можеш да го направиш. Д-р Мустаков от детската алергология в Мед. академия ги прави. Не съм много убедена, но мисля, че може и с талон, но не се ангажирам, трябва да се провери.

Общи условия

Активация на акаунт