Колко точно е вреден климатикът?

  • 4 511
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Момичета, четох, четох по темата и само се наплаших. Сега вече не само не искам да слагам климатик в стаята на детето, но карам мъжа ми да махнем и този в хола. Той ме мисли за луда вече, защото само му обяснявам колко в редно.

Четох, че от него се получават алергии, някаква легионерска болест и дори рак. Вярно ли е всичко това? С климатика в хола никога не сме имали проблеми и не се бях замисляла за това вреден ли е или не, но за детето реших да прочета и тук по темата пише някакви супер страшни неща, не знам какво да правя. Давайте съвети!

# 1
  • Мнения: 25 572
Ако проветрявате често, почиствате филтрите редовно и правите периодично профилактика, както е указал производителят, не виждам с какво да е по-вреден от въздуха навън, особено ако живеете в голям град.

# 2
  • Мнения: 11 319
То ако прочетете колко вреден е хладилника, за микровълновата си знаете. А за съдовете за готвене, за приборите за ядене ... всичко има поне милион статии колко са вредни.  Crazy

Вижте, всичко в живота трябва да се прави с мярка. Така е и с престараването покрай детето.  Peace
Дано ме разберете правилно.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Може да е вреден ако не се прави профилактика и не се почиства, но не само с пръскане, а със сваляне на вътрешното тяло и изчистване на всички плесени, мухъл и прочие мръсотии от него.
Иначе вече всичко е вредно, телефонът ви знаете ли какви излъчвания има, а другите уреди... да не говорим за храната, водата, въздухът..., отровните хора в живота ви... А най-вреден от всичко е стресът, който понякога човек сам си създава без да е нужно  Wink Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 38 439
Новите климатици даже пречистват въздуха. Ние имаме климатик вече 7 год. , зимата го ползваме нон стоп за отопление, даже спим под него, живи и здрави сме.
Даже още нещо се сетих! Сега, като не го ползваме децата и ММ се будят с хрема. Нещо алергично е от въздуха.

# 5
  • Мнения: 11
Ох, прави сте, знам, че си е престараване. Но навсякъде такива страшни неща пише. Пишеш в гугъл "климатик в стаята на детето" и едно мнение няма ЗА. Вие имате ли климатици и ако да какви?

# 6
  • Мнения: 12 473
Аз съм алергична към климатици.
Не бих сложила никога - в къщи сме без.

# 7
  • Мнения: X
Аз съм алергична към климатици.
Може би към сух въздух.
Новите климатици даже пречистват въздуха.
Плазмени филтри:

Видове филтри:
https://v-clima.com/faq.php?id=vidove-filtri-klimatici

# 8
  • Мнения: 12 473
Алергия към въздух?

# 9
  • София
  • Мнения: 38 439
Ами да, респираторните алергии са към това, което е във въздуха.
В много случаи в офисите никой не чисти климатиците и всички започват да кихат.
А може ли да се купи нов филтър за стар климатик?

# 10
  • Мнения: 12 473
Възможно е. Но значи въобще към въздуха да съм алергична.
Абсолютно на всеки климатик и навсякъде по света.

# 11
  • Мнения: X
А може ли да се купи нов филтър за стар климатик?
Да, например:
http://www.tetbg.com/products/category/8ae6aae/1
http://servicebg.net/shop/index.php?id_category=19&controller=category
Excuse me,
Към сух въздух. Климатъкът изсушава.

# 12
  • Мнения: 12 473
Разбрах де. Ама и на места с 80 % влажност пак така.))

# 13
  • Мнения: 11 319
Разбрах де. Ама и на места с 80 % влажност пак така.))

А ти с какво си обясняваш своята алергия? Към кое точно си алергична. Няма как да е "към климатици".

И има разлика от алергия  /имунна реакция на организма/  и просто реакция към промените в Т /обикновено  реакцията е преходна и се изразява с бистър секрет/. Каква тоно е твоята реакция?

# 14
  • Мнения: 12 473
Кихане, сърбеж и сълзи от очите.
Остро главоболие също винаги.

Общи условия

Активация на акаунт