Ще се побъркам вече - не яде друго освен хляб.

  • 575
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 181
Не знам къде да пусна темата - дали тук, в изкуствено хранените или в здравния.
Проблемът е следния. От четири дена Павел не иска да яде никакви манджи. Сутрин си изяжда попарата и край - на обяд не яде и вечер не яде. Следобедната закуска ако е нещо тестяво си го изяжда, ако не - не иска. Обяда и вечерята замества с обикновен хляб. Като награби една филия и нищо друго не мога да му тикна в устата. Опитвах със супи, месни, мезмесни манджи, с хляб натопен в яденето, но не - не е ли чист хляб - не го яде.
Притесненията ми се усилиха защото от известно време насам пие страшно много вода. Изпива по едно шише наведнъж. Това, като се има предвид, че до преди това почти не  пиеше чиста вода - трябва да е сок или чай, и то пийва три-четири глътки и край.
Вчера отидохме в майка ми и тя като го видя каза, че бил подут по очите. Аз го гледах, гледах и не можах да преценя, но тя твърдеше че е подут. Айде и от там ме бъзна и хептен вече се панирах. Днес пък - прижълтял бил. Незнам вече, направо се побърквам.
Утре ще го заведа на лекар и знам ли, ще искам изледване на захар ли, на друго ли - ще видим. Ама тя малко се дърпа за направленията, та незнам.
Но успокойте ме моля ви, има ли такъв период  на "неядене" и на "много пиене"? И за какви изледвания да настоявам утре да му пусне?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Има периоди на неядене. А това, че пие вода е добре- няма да се обезводни, както не яде. Фреш ако му изцедиш няма ли да пие?

# 2
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
По-скоро е период. И щерка ми през година-две минава някакви такива периоди на филия с чубрица, първият път беше на 1,5г., хем беше само с 5 зъба. За водата се радвай, лошо няма.
За твое спокойствие  обаче се консултирай с педиатър.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Леле това все едно аз съм го писала.Мойта дуда също от известно време не иска да яде,ако не е нещо сухо.Налита на пици и сандвичи,най-добре ако е хляб или бисквита суха.Никакви манджи,попари и т.н.Пие по 1л течности на ден и няма спирка,тръшка се като не  й дам сок или вода.Започнах да си въобразявам,че е болна от диабет или нещо друго,но в къщи ме обявиха за луда.Иначе дивее за двама.Дано да е кратък този период,че ми омръзна да хвърлям ядене! Praynig

# 4
  • Мнения: 2 479
И ние сме така от известно време насам - само вафли и бисквити признаваме и от време на време хляб.Но вода не пие повече от обикновено.Чудя се вече какво да го правя,че да хапне и пълноценна храна,а не сладко и сухо... Sad Sad

# 5
  • Мнения: 3 447
Абсолютно същото е при нас! Откак навърши 1 година, кара само на хляб/сухар/бисквита и кърма Confused Пие вода и шипков чай, но не много. Сокове и фрешове не ще. Слава богу, изследванията му са добри и си наддава. Той обаче похапва надробен в манджа хляб, стига да го яде сам с ръце... даже и манджа яде така Laughing Та сега надробявам яденето и му го изсипвам на таблата, да се маца там, ама поне нещо да влиза и в устата Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 2 936
няма нищо лошо че пие течности,и Алекс е така даже преди да заспи пие по 100гр.вода,а сутрин и следобяд след хранене по 200гр.
и тя имаше период когато искаше хляб,но тогава започнах да го крия преди ядене(в смисъл ако сме седнали да вечеряме и ние -да не го вижда)

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина винаги се е наливала с много течности. А за хляба също - не е ли сух - не го ще.

# 8
  • София
  • Мнения: 679
Ти се радвай, че изобщо яде нещичко. Ние редовно изкарваме по 2-3 дни без да иска да хапне нищо, а да не говорим, че и вода не пие почти никаква. Сега е свалила 300гр. на последната консултация, а лекарката само повтаря давай й нещо да яде, да ама като не иска до лудост ме докара.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Давай сокове, прясно изцедени и то повечко.Не прави моята грешка-скрий му хляба.Алекс така се беше научил по едно време, че буташе всичко и искаше само хляб.Скрих хляба, постоя гладен и започна да хапва всичко.И Алекс е на периоди с водата.забелязвам, че като пие повече има кръгове под очите, а не знам и аз защо така се получава.И по-добре като заведеш детето на лекар бади нахакана за направлението, майка си и си отстоявай правата!Дано всичко е наред!

# 10
  • Мнения: 1 629
Да запиша и мойто хлебоядно в клуба. Ако не е хляб, са солети Rolling Eyes Но, сутрин и вечер задължително си пие млякото, а и на обяд яде човешка храна. Друго не мога да пробутам. Иска си хляба. Ако някой се е справил, моля да дава съвети.

# 11
  • Мнения: 2 731
Ей много хлебарки много нещо hahaha hahaha.
По темата -искай си направление и го изследвай .Колкото до хляба аз го крия защото ако го види ще яде само него .Сега го слагам в манджите и така го яде .Имаше и тя период когато ядеше само суха храна и доста време ми отне пак да прояде супи и манджи , лошото е че когато аз я храня , иначе само бърка и не иска да яде Tired.

# 12
  • у нас
  • Мнения: 660
При нас проблема е още по-сериозен.Моята принцеса не понася нищо тестяно,ама нищо.Колкото мама обича разните му теста,детето не мога да го накарам една филийка да изяде за 2 дена.Освен тестяното отказва да се храни с каквото и да било от рода на манджи.Сами разбирате колко е трудно при нас.Ако успея да я накарам да изяде половин домат или краставица,направо е спечелена война за мен.А сега за да съм по-точна,това беше до преди 3 дена.От неделя и давам Мулти-Витамол на д-р Тайс(сиропче с много витамини).Реших че ще е добре,защото имунната и ситема се срина тотално след двойния грип,който изкара.На опаковката пише,че засилва апетита.Не знам от сиропа ли е или просто премина гладната стачка,но от 2 дена постоянно търси нещо за хапване.Дано да съм ви била полезна и дано да съм преборила проблема Praynig

# 13
  • Мнения: 1 878
Децата си обичат тестеното  Rolling Eyes, понеже наблягате на хляба затова и пиете много вода, но аз бих помолила педито за една урина, пълна кръвна картина и захар  Peace

Общи условия

Активация на акаунт