Дайте мнение - обезопасяване в колата на по-големите деца?

  • 1 850
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 413
Моите впечатления са, че ако за малките бебета и деца вече има много и най-различни столчета за кола, също и втора употреба, така че са достъпни за всички, то децата над 3 годишна възраст масово пътуват необезопасени. Бих искала да направя нещо в тази насока, макар че не съм наясно какво, но се зарекох след като преживяхме лека катастрофа с моите деца, че ще положа усилия. Към настоящия момент седалки за кола-тези, които нямат облегалка, почти не могат да се купят от магазин, освен в Premaman, където цената е ок. 100 лв. Има в интернетмагазини, но аз лично не съм склонна да купя нещо, което не съм видяла и пипнала, най-вече защото синът ми е инатлив и ако не го хареса няма да седи в него, още повече че вече от година не ползва бебешко столче и се движи свободно на седалката. Опитах да говоря с една моя приятелка, чиято фирма внася от чужбина различни стоки, но тя не ме окуражи за шансовете да внасят седалки. А съм убедена, че трябва да се продават в България масово и на достъпни цени както столчета, така и седалки за деца и след това със закон да се установи задължителното им ползване.
В момента пътуваме така - дъщеря ми - 128 см. висока - отпред с колан.
Синът и аз - на задната седалка, без колан.
Укори приемам всякакви, но ако са придружени с добри съвети и идеи:oops:

# 1
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
Ние купихме седалка за големия от магазин Комсед в София за 29лв. Такава е:

Малкият пътува в столче за кола 9-18кг. Всички сме вързани с колани. Децата са отзад, а аз - до шофьора - баща им. Със седалката е удобно, защото можеш да вържеш детето с колана на колата, без да му убива и го повдига да може да гледа през прозорците.
До преди да се роди малкият, не съм се и замисляла за столче Embarassed - с големия се возехме, както ти и твоят син. Сега се чудя, защо не съм купила по-рано стол.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 816
КЪДЕ ТОЧНО СЕ НАМИРА МАГАЗИНА?
Ние купихме седалка за големия от магазин Комсед в София за 29лв. Такава е:

Малкият пътува в столче за кола 9-18кг. Всички сме вързани с колани. Децата са отзад, а аз - до шофьора - баща им. Със седалката е удобно, защото можеш да вържеш детето с колана на колата, без да му убива и го повдига да може да гледа през прозорците.
До преди да се роди малкият, не съм се и замисляла за столче Embarassed - с големия се возехме, както ти и твоят син. Сега се чудя, защо не съм купила по-рано стол.

# 3
  • София
  • Мнения: 469
Магазина се намира на ул. "Тодор Каблешков"76. Близо е до "Билла" на бул"България".
Ако караш по "България" посока Бояна, след магазина завиваш  на ляво. Няколко метра по-надолу от дясната страна се намира "Комсед". Боядисан е в жълто.

# 4
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
Ето и сайта на магазина
http://www.comsed.net/site/index.php?s=index&pu=1

# 5
  • Мнения: 1 413
Ели, удобен ли е този стол за детето ти, лесно ли свикна с него?
Благодаря за инфото, не знаех, че го има в Комсед!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 866
същата седалка купихме на виктория преди години от магазина на Импас (намира се между хладилника и драгалевци)

# 7
  • София
  • Мнения: 9 847
Ние се возим така-аз отпред с колан,децата отзад,малката в столче,голямата на самата седалка с колан.Мъжа ми измайстори някакаво приспособление за голямата,за да не и пречи колана,а да и минава точно както трябва.Мисля,че са добре обезопасени,даже голямата сама си слага колана без да я подсещаме.

# 8
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
Ели, удобен ли е този стол за детето ти, лесно ли свикна с него?
Благодаря за инфото, не знаех, че го има в Комсед!
Ради твърди, че му е удобен Simple Smile Колана минава точно където трябва, естествено по-твърда е от седалката на автомобила - седи на твърдо  Wink

# 9
  • Мнения: 510
http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=1707

Моята дъщеря е 127см и пътува  седнала върху тази седалка,цената й е 12,50  лв + 4 доставка ,т.е. под 20лв Wink

# 10
  • Мнения: 1 320
Големия  ми син пътува вързан . Седи на възглавничка / добре уплътнена , почти твърда / . Отказахме се от седалката след като го пробвахме в магазина . Да отбележа , че показаната на по-горните снимки седалка е доста твърдичка. Мекичките и удобни седалки са на по - високи цени.
За малкия сме купили столче 9-32 кг .
В колата само аз не съм вързана и то ако седя отзад между двете деца. Wink

# 11
  • Мнения: 442
Ние купихме седалка за големия от магазин Комсед в София за 29лв. Такава е:

Малкият пътува в столче за кола 9-18кг. Всички сме вързани с колани. Децата са отзад, а аз - до шофьора - баща им. Със седалката е удобно, защото можеш да вържеш детето с колана на колата, без да му убива и го повдига да може да гледа през прозорците.


и ние така
миналото лято голямата дъщеря на тази седалка пропътува русе - мелник - русе, което не е никак малко. не се е оплаквала да й е твърда седалката. чувства се добре в нея, аз се чувствам спокойна и се возя отпред.

# 12
  • Мнения: 46 484
Задължително купи поне седалка.

Другия вариант е столче 9-36 кг., маха се гърба като порасне детето и остава само на седалка  Peace Ето го нашето:

Общи условия

Активация на акаунт