Почистване на кухня

  • 14 392
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте! Кухнята ми е от МДФ и се цапа от най-малкото нещо. Пробвах с обезмастлител, с "Чисто", с вода, но нищо не се получава. Ако знаете, моля ви, кажете ми с какво да я почистя.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 849
И моята е МДФ, бяла. Най-лесно се почиства с т.нар. магически гъби.
Аз съм доволна, почиствам доста неща с тях.

п.п. препарат досега/10 месеца ползване/ не съм ползвала, гръбчето също е бяло.

# 2
  • Мнения: 38
И моята е МДФ, бяла. Най-лесно се почиства с т.нар. магически гъби.
Аз съм доволна, почиствам доста неща с тях.

п.п. препарат досега/10 месеца ползване/ не съм ползвала, гръбчето също е бяло.

Какви са тези "магически гъби"? За първи път ги чувам.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 6 849
Ми едни бели такива, ето ги

Пробвай, може да ти допаднат.

# 4
  • Мнения: 46 439
И аз с магическите, нищо друго не чисти така добре.

# 5
  • Мнения: 97
От къде ги купувате магическите гъби?

# 6
  • Мнения: 46 439
От Джъмбо, от разни магазини за домашни потреби, по онлайн магазините също има.

# 7
  • Мнения: 38
Благодаря! Ще пробвам с гъбата. Дано да има резултат.

# 8
  • Мнения: 490
Наскоро почистих шкафове, облечени със залепващо фолио, със сода и оцет само. Отличен резултат. Не знам обаче дали може МДФ да се чисти със същото.

# 9
  • Мнения: 669
Здравейте. Извинявам се, че се намесвам в темата.
От скоро съм със стъклокерамичен плот. Почиствам го с препарат, и 2-3 пъти до сега и с шпатула, за да изтържа загорялото. Преди малко докато го почиствах видях, че като че ли съм нарушила повърхността, точно кръга около нагревателния обръч. Мислех, че това е "мръсно", но май съм го наранила. Не посмях да продължа да го мия, за да установя кое от двете е, но направо ме заболя сърцето, ако съм успяла да го съсипя за 2 месеца.
Случвало ли ви се е? И възможно ли е толкова лесно да се надраска с уред за тази цел?

# 10
  • Мнения: 46 439
Мръсно е. Сложи препарат и остави да постои, после мини с ножчето и накрая подсуши.
Почти съм сигурна, че не е наранено.

# 11
  • Мнения: 669
То не стои надраскано, а по-скоро все едно съм издълбала една ивица, по вдлъбнато стои. Има ли някакво друго покритие над стъклото?

# 12
  • София
  • Мнения: 12 006
То не стои надраскано, а по-скоро все едно съм издълбала една ивица, по вдлъбнато стои. Има ли някакво друго покритие над стъклото?

пусни някоя друга снимка, така няма как да гадаем.

# 13
  • Бургас, София
  • Мнения: 216
Моята кухня е бял мдф лак и пдч дървесен декор. Почиствам я с навлажнена микрофибърна кърпа и след това със суха микрофибърна. Но пък не съм имала тежки замърсявания, защото е нова, основно пръстови опечатъци.

# 14
  • Мнения: 94
Една проятелка наскоро ми даде да пробвам т.нар. Магическа гъба. Наистина върши страхотна работа, но според мен е подходяща за често забързване на повърхостите, за да не се получава наслояване на мизерията. Иначе дори и на засъхбали и стари мръсотии гъбата се справя много добре.

Общи условия

Активация на акаунт