Vurtene na glavi4kata

  • 421
  • 6
  •   1
Отговори
Na6ata Krisi e na 10 sedmici. Glavi4kata si durji mnogo hubavo, no ot edna sedmica zapo4na 4esto da si vurti glavi4kata kato tenis sudiya i v legloto i kato ya gu6kame. Kajete tova problem li e?

# 1
  • Мнения: 4 978
Да ти кажа честно, така и не разбрах какво значи това. И моята дъщеря от средата на 2-рия месец го прави. Една педиатърка ми каза, че е симптом за рахит, но после се оказа, че нямаме.

# 2
 Mayka mi kazva, 4e brat mi e imal lek rahit, vurtial si e glavi4kata i se e izpotiaval. A krisi ne se poti. Na konsultacia sme sled 2 sedmici. Kak se ustanoviava rahita?

# 3
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
установиха ни го при преглед с натиск на главичката/на специално място, недей сама!/
Ако те притеснява можеш да добавяш лим. сок към водичката, да къпеш с орехова шума - кисне и подсушаваш без отмиване; да печеш на слънце. Рахит в лека форма се получава лесно и често не се открива от GP-тата когато детето наддава повечко вимно време и не пие вигантол според наддаването. лечението е описаните неща + вигантол.
А дали не е силно и любопитно дете? научило се и му харесва? Simple Smile

# 4
  • Мнения: 19
Някъде на вашата възраст и Мира правеше така и се бях притеснила, питах педито и той каза, че това е нормално, може би им е интересно. И наистина много бързо отмина това въртене. Не се притеснявай  Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
На Тери главичката и отзад е плешивичка от въртенето.Истината е обаче че го счетох за нормално и въобще не съм питала лекарката.Вече не се върти чак толкова,но пак го прави.

# 6
  • Мнения: 2 381
По-добре заведи детенце при педиатъра при първа възможност или се обади да попиташ(нищо, че консултацията е след 2 седмици).Така ще си по-спокойна.Дано е от любопитство.

Общи условия

Активация на акаунт